Hangi cubuk kullanmaliyaiz

poyraz1

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Pirinç çubuğun özelliği nedir alüminyum çubuğun özeliği nedir bakırın özelliği nedir sizce değerli boşluğu bulmak için hangisi mantikli bende pirinç cubuk var değerli de kemikte çapraz yapıyor gümüşce sağdaki sola kapanıyor soldaki dik duruyor boşlukta duvara geldimi iki çubukta göğsüme kapanıyor içinde girdimmi sağdaki geriye soldaki geriye gidiyor boşluktan çıkacam zaman ikiside göğsüme tekrar kapanıyor bazen ortasına geldiğim zaman çapraz yapıyor sizce bende pirinç bu şekilde yapıyor doğrumu bir minaleri çözemedim geçen gün var dedik kazdık minaner cıktı beni bilgilendirimisniz

MendereS

Admin
Administrator
bu konuyla alakalı araştıma yapmıştım. aradığın metalin metalik yapısıyla kullanacağın çubuğun metalik yapıları konusunda kesin çözüm bulamadım. mesela bakır ile altın aynı metal gurubundadır bu diyamanyetik metal diye geçer alimünyum farklı metaldir. paramanyetik diye geçer. birde ferromanyetik var onların mıknatıslanma özelliği vardır mıknatısın çektiği metaller. sanırım bu iş senin çubuğu eğitmenle alakalı olacak. eline yada ağzına aldığın farklı metallerle bol bol testler yapacaksın.

Gönül_eri

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Pirinç çubuğun özelliği nedir alüminyum çubuğun özeliği nedir bakırın özelliği nedir sizce değerli boşluğu bulmak için hangisi mantikli bende pirinç cubuk var değerli de kemikte çapraz yapıyor gümüşce sağdaki sola kapanıyor soldaki dik duruyor boşlukta duvara geldimi iki çubukta göğsüme kapanıyor içinde girdimmi sağdaki geriye soldaki geriye gidiyor boşluktan çıkacam zaman ikiside göğsüme tekrar kapanıyor bazen ortasına geldiğim zaman çapraz yapıyor sizce bende pirinç bu şekilde yapıyor doğrumu bir minaleri çözemedim geçen gün var dedik kazdık minaner cıktı beni bilgilendirimisniz
Ustam öğrendiğimiz bildiğimiz kadarı ile yanıtlayalım: Pirin Çubuk: Tepkimeleri çok kuvvetlidir, minerali elemeyi başarırsanız muvaffak olmamak kaçınılmaz, ayrıca pirinç çubuk hantal değildir hızlıdır arı gibidir. Alimünyum Çubuk: Boşluk bulmak için kullanılacak en ideal çubuk diyebilirim, hatta tek geçerim. Boşlukta çok seridir, pinpon topu yada plastikten içi hava dolu başka bişey sağ elde boşluk aranır. Bakır Çubuk:Su aramak için ideal. Önceliği ilk su olucak o yüzden tavsiye etmiyorum. Krom Çubuk: Üzerinde oynanmadıkça yalın hali ile çok hantal kalıyor tepkileri çok ağar. Adamı kanser eder :) Gümüş Çubuk:Çok methediliyor elimde mevcut henüz yeterince kullanmadım ama tepkileri sağlam ve hızlı gördüğüm kadarı ile. Bu saydığım tüm çubuklar elimde mevcut ve evde değil arazide hem kullanıp hem çalışma yapıyorum sezonu açtım..Umarım bir nebze olsun konuya katkı sağlamışımdır :)

Son düzenleme:
Üst Alt