Her hangi bir bölgenin Sit olup olmadığını nasıl öğreniriz.

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bilmediğimiz yerlere gidiyoruz , gideceğimiz her hangi bir yerin sit olup olmadığını internetten öğrenme imkanı varmıdır.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Veya gittiğin yerin şehir de ki kültür bakanlığı sitesine bakıp orda ki kültür ve sit alanını da görebilirsin. Örneğin Kocaeli , yarımca , körfez gibi .

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Usta sen sitalan olmayan bir yere de gitsen devlet orayıda sit alanı der ve seni engeller ben gördüm çünkü

infilaQ

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Veya gittiğin yerin şehir de ki kültür bakanlığı sitesine bakıp orda ki kültür ve sit alanını da görebilirsin. Örneğin Kocaeli , yarımca , körfez gibi .
Gebze den izmite giderken tavsancili gectikten sonra yolun solunda kalan tepelerdeki kayalik alan gibi mi deniz manzarali ormanlik :)

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
cepten uygulama indir. parsel sorgu uygulaması var. hazine yeri, orman, tapulu arazi vs. gösteriyor. paftasına falanda bakarsın. siti gösteriyormu bilmiyorum ama indir işe yarar.

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
mesela arazide gezerken aç bulunduğun alan neyse direk söylesin. ölçüm falanda yapıyor. eskiden haritacıların kullandığı program. biyere baktırmak için haritacı götürürdük 200 tl para alırlardı şimdi herkes kendi bakıyor.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Teşekürler kıymetli bilgiler için MendereS ustam.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
İşte ada parsel öğrenilip bakılacak biraz zahmetli bazen ise başkasının arazisi ise belki çokk daha zor.

Üst Alt