Hilal ve çember

defineci11

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba ustalarım. Eskiden zemindeki kayadan sökülmüş ve bir duvara konmuş bir taş var. Hilal ve çember. Ama çemberin içinde çizgiler var. Bu şeklin çıktığı yerin karşısında bir tepe var. Heryeri gören bir yer. Höyük gibi. Acaba bu şekil ne anlatıyor.
IMG-20191006-WA0000.jpg

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Tepe de boşluk metal testi yapılabilir

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Selamün aleyküm usta.Tam olarak nereden geldiğini biliyorsanız,yakın yerimde mezar yada mezarlarım var diyor.Selamlar.

uzman

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aile Putu Istavroz Haç;
Define araştırmaları ve genel kapsamlı kazılar sırasında karşılaşılan bu işaret Hristiyanlıkta ruhban sınıfına ait aile simgesidir. Aynı zamanda bu bir aile mezarı anlamınıda taşımaktadır. Yanlış bilinen bir kanı vardır. Sanılır ki Hristiyanlıkta ölü gömülürken yanında mücevherleride gömülür. Oysa Hristiyanlıkta böyle bir gelenek yoktur. Hıristiyanlıkta ölü kefenlenmeden önce tahrif edilmiş incil usullerine uygun bir şekilde yıkanır. Eğer ölen bir diyakon veya papaz ise bu durumda onu papazlar yıkarlar. Yıkama işleminin ardından ölü kefenlenir, bir tabuta konur ardından tabut dört kişi omzunda papazlar ve diyakonların ( – Anglikan, Ortodoks ve Kalotik kiliselerindeki üç büyük ruhban derecesinin ilk basamağı – ) söylediği ilahiler eşliğinde kiliseye kadar taşınır. Mezar hazırlanma işlemi sırasında ayin ve cenaze töreni yapılır. Ardından ölü toprağa verilir. Yapılan tüm işlem kısaca bundan ibarettir. Ölü ile birlikte mücevher, altın vs gibi bir hediye konulmamaktadır.
Görülen işaret genelde yuvarlak içine alınmış oyma işlemi ile yapılmış bir haç şeklidir. O civarda Hristiyanlara ait bir aile mezarlığı olduğu anlamına gelir. Dahası define umuduyla kazılmaması gereken bir mezarlık türüdür. Zira baştada belirttiğimiz üzere bu tip aile mezarlıklarında hediye ve gömü bulunmamaktadır. Hristiyan Aile mezarı Bu işaretin bulunduğu alanın çok uzağında değildir.Yorumum bu yönde dir.Bol şans

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bu işaret aile putudur.
Benim araştırmalarımda aile putu olan mezarda değilde bu aileye ait varlığın olduğu gömü yılan veya başka işaretle ayrıca yakın yer verilmişti.
Bu mezardan değilde bu civarda farklı işler yakalamak mümkündür.

defineci11

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bu işaret aile putudur.
Benim araştırmalarımda aile putu olan mezarda değilde bu aileye ait varlığın olduğu gömü yılan veya başka işaretle ayrıca yakın yer verilmişti.
Tesekkurler ustam. Farklı işaretler bakmak gerek sanırım.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Ya farklı değilde mezar bu belli olmaz ne çıkar Allah bilir. Ha bide bu mezarın yerini bulmak var oda ayrı iş.
Benim fikrim bu bölgede farklı işaret ve işlerle karşılaşabilirsin.Paylaşıp değerlendirmeye alabilirsin.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Bu işaret aile putudur.
Aile putların da yazı olur. Hepsi öyle denk geldim.buna gereken yorumu diğer sayfada yaptım :)