Horozla define bulma

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Horozla define bulma diye köklü bi yalan vardır bunu artık çöpe atma zamanı geldi. Yok efendim define olan yeri düzleyeceksin, sonra kül serpeceksin, 15 kulhü 20 fatiha 30 da ayetel kürsi okuyup bunu temiz bir kağıda yazdıktan sonra, bakire bir kızın elbisesini kesip saracak sonra güneş tam zevaldeyken bunu derin bir kuyuya atar, sonrada define olduğunu düşündüğün yere bir avuç buğday serptikten sonra horozu buraya salar sabah geldiğinde bu buğdaylar nereye toplanmışsa hah orada 7 katır yükü para vardır. vay anam vay.

Yav Allahın yüce ayetlerini böyle düzmecelere alet edilirmi.

Bu yıllardır internette dolaşır birde bunu uygulamaya çalışanlar vardır, yok arkadaş horozla define aramayın Allahın güzel ayetlerini böylesi düzmecelere alet etmeyin. ben bunu şiddetle reddediyorum olması mümkün değildir tamamen hurafedir.

Hatta bunun farklı versiyonları var. hardalla falan, oda buna benzer. şu kadar namaz kılar şu kadarda oruç tutar sonra şu kadarda aç doyurursan güneş tam batarken define olan yere hardalı serper sabah geldiğinde serptiğin hardal bir yere öbeklenmişse öbeklenen yerde 7 deve yükü takyanus vardır. bunun üstüne develer tek hörgüçlümü çift hörgüçlümü diye merak eden define avcılarıda var. çif hörgüçlüler daha çok altın alırya ne çıkacağını kabaca tahmin edecek. ne günlere kaldık yarabbi. Ben sadece ayetlerin bu işlere alet edilmesine rahatsızım yoksa sıkıntı yok. kalın sağlıcakla.

Üst Alt