İlim Yoluyla Define Arama Yöntemleri, Doğruluğu Tartışılır

MendereS

Admin
Administrator
Define Hakkında

define-hakkında.jpeg

Yeri belli "olmayan bir defınenin yerini tesbit etmek için yukarı resimde yazılı ayeti kerimeleri temiz bir kağıda yazıp baliğ olmadık balüre bir kızın elbisesinden bir parçaya saırıp çatal ibikli bir horozun kanadına iplikle bağlayarak bir pazar günü güneş tam zevalde iken defınenin melhuz olduğu bir yere bırakılırsa horoz defınenin üzerine gidip ayakları ile kazmaya ve gagası ile detinenin üzer~ni eşmeye başlar. Bu ameliye delineden başka sihir ve benzeri şeyleri de bulup çıkarmakta kullanılır:

Define Yeri Bulma

define yerini bulmak için.jpeg

Temiz dabağlanmış beyaz bir kuzu derisi Uzerine aşağıda yazılı ayeti kerimeleri yazıp kırmızı bir yün kumaşa sardıktan sonra bir salı günü mor ibiidi bir horozun boynuna takıp defıne bulunan bir mahalde bırakılır. Horoz derhal definenin olduğu yere gidip ayakları ile kazmağa başlar. Horozu oradan çekip ertesi· günü ve daha eresi günü ayni ameliyye tekrarlanır. Horoz hep aynı yeri gösteriyorsa orası kazılır.

Define Hakkında

define yeri göreblme.jpeg

Bir yerde defıne olup olmadığını varsa yerini görebilrnek için bir altın levha üzerine aşağıda yazılı ayeti kerimeyi yazıp üzerine de (66) kere okuduktan sonra hiç dünya ketarnı söylemeden ve altın levhayı da baş yastığının altına koyduktan sonra yatar ve bilerek soluna dönrnezse rüyasında görnünün nerede olduğu kendisine gösterilir:

Unutulan Servet İçin

unutulan sevet.jpeg

Bir kimse bir yere bir defıne, elmas veya kıymetli bir şey gömse ve sonrada o yeri unutup bulamasa, aşağıda yazılı ayeti kerimeyi bir kağıda yazıp yağmur veya Zemzem suyu ile sildikten sonra tahmin ettiği yere serpse koyduğu yer ya rüya ında gösterilir veya hatırına getirilir:

Define İstidaresi

istihare.jpeg

Bu maksatla kırk gece yatsı namazından sonra rızaen lillah iki rekat namaz kılınır. Her rekatta üç defa Sure-i Kadr üç defa da
Sure-i İhlas okunur. Namazdan sonra ( 1 000) bin defa:

Ya sekiyyed tahiri min külli Metin bi kudsih* İsm-i şerifı zikredilir. Buna devam eden kimseye mutlaka bu müddet zarfında bir defınenin veri gösterilir. Okunan esmanm sevabını Peygamber Efendimiz hazretlerinin Ravzai şerifıne, ehl-i beytine ve bu ismi şerifı bize talim eden Şeyh Şehabeddin Maktul Hazretleri'nin ruhu şe itlerine hediye edilir.

Korumak İçin üst resim

Bir defıne bulunduktan sonra cinler tarafından kaçırılmasını önlemek için aşağıda yazı lı ayet i kerimeleri bir kağıda yazıp. definenin üzeri bir karış kazılıp gömülür ve üzeri toprakla örtüliir. Detinenin etrafı siyah saplı bir bıçakla yedi Ayetel-Klirsi okuyarak daire içine alınır . Ve ayetlerde (70) kere okunup definenin muhafazası Cenabı Ha\..k'ton rica olunur:

Hardalla Yerini Bulma

hardalla define bulma.jpeg

Bir avuç hardal alınır. Üzerine ( 1 00) yüz kere aşağıda yazılı ayeti kerime okunur: Her ayetin sonundaki "Mübin" kelimesi ( 1 02) defa tekrar edilir. Okuma tamamlandıktan sonra hardallar define umulan yere serpilir. Ertesi sabah hardallar nerede toplanmış ise orası kazılır.

Aşağıdaki kaynak biraz daha farlıdır ayrıca ele alınmalıdır.

Her gün ( 1 ı 06) defa "Ya Zahir" ism-i şerifini okumaya müdaveınet eden kimseye bütün gizli işlerin esrarı bildirilir ve gösterilir.

2. İşlerinin ve isteklerinin neticelerini öğrenmek isteyen bir kimse yatsı namazından sonra iki rekat namaz kılıp arkasından (1 ı 06) kere "Ya Zahir" ism-i şerifıni okur ve arkasından da yedi kere "Ya rabbel azıym" İnayet ve ihsan kapına geldim. Zat-ı Ecelli A'landan Şu iş ve muradımın neticesini bana aşikar bir surette göster ve müşkülümü hal buyur" diye dua eder ve dünya ketarnı konuşmadan yatağına girer ve uyursa, matlup ve müşkülünü rüyasında gösterir ve hal ederler. Okuyanın iman ve inancına g~re birinci gecede görebildiği gibi üç veya yedi gecede görebilir.

3. Bu ism-i şerifı devamlı okuyan kimseye esrarı çözülemeyen definelerin sırları zahir olur. Onların yerleri gösterilir ve nasıl çıkarılacakları bildirilir.

4.) "Ya Zahir" ism-i şerifıni okumayi adet edinen kimse her zaman düşmanlarını mağlup eder. Zafer ve galebe daima kendisinde kalır.

Dikkat

Burcu Yengeç, yıldızı Ay' dır. Bu burçta doğan erkeklerin küçük ya larda malı az olur yaşları ilerledikçe malları çoğalır.
Ticaretten veya defıne bulmaktan zengin olurlar. Bunun için de hiçbir kimseye muhtaç olmazlar. Bu burçta doğanlar eğlence ve zevke düşkün olduklarından , mallarını ve paralarını bu yollarda sarf ve israf etme ihtimali vardır. Hayatlarının bir devresinde ticaretten zarar etmeleri ihtimali de vardı . Nihayet, her türlü kötülüklerden el ve ayak arını çekerler, tevbe ve istiğfar ederler.

Burcu İkizler. ldızı Utarid' dir. Bu burçta doğan erkeklerin para kazanınaları için çok çalışmalarına lüzum yoktur. Çünkü miras yemek de akıllarını kazanabilirler. veya defıne bulmak ihtimali vardır. Diğer işlerinde kullanacak olurlarsa alınları terlemeden para Rızıkları boldur. İşlerinde hayra nail olurlar. Hayatları boyunca geçim sıkıntısı çekmeden, yaşarlar.

ALPARSLAN

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Hepsinin varlığından haberdarım 1,3,7,21 vb gibi rakamlar manada zuhur eden hadiseler.Fakat üstleri Havvas ta kullanılan durumlar.Üst seviyede tekrarlanan ayetler amacını aşmakta yazım çizim de işin içine girdiğinde bir anlık niyet ihlali sizleri şirke kadar götürmektedir.Üstelik fabrika ayarlarınızı bunlardan birini dahi uygulayarak bozarsınız düzelmesi Allahın bileceği iştir.Uygulanmamaları şahsımca önerilir yapılmaması Hayırlıdır.Allah korusun bizleri Her zikir defalarca tekrarlanmamalıdır.Kelime-i tevhid , Allah , Besmele i serif vb hariç.Ayetler defalarca tekrarlanmamalıdır 1,3,7,21 bunlar normal dir.İç alanda sırrü hikmette durumlar çok farklı mantık almaz.Gayb sır ve öyle kalsın mevla perdeleri açar o başka bir durum.

Saygılar

ALPARSLAN

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
arşivde varmış yayına aldım, şu gerçek var ben bunları yapmam yapmayıda tavsiye etmem. tabiki ameller nihetlere göredir. kalp temiz olur gerekli hassasiyet gösterip yapan olur. yapmasalarda böyle bi kaynak var bilinsin diye yayınladık.
Saygı duyarım ustam fakat bunları yapan amel iyi de olsa faaliyet ters olduğu için sıkıntıya düşer bende tebliğ etmek istedim inşallah bu tertiplerin islama uygun uygulamalarını biliyorum ilmi olarak konu hazırlamamı istermisiniz

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@ALPARSLAN buyrun ustam, hani herkes kendince bir kosturmaca içinde, ister helal ister haram yolla koştursun, o herkesin kendi sorunu, ustam Dinimizi coşkuyla yaşayan insanlar için, bu iş ile ilgili bizleri günaha sokmayan ne gibi dua uygulamaları varsa sizden bizlere öğretmenizi istiyoruz, bu konuda bilgili bütün ustalarımdan rica ediyorum, isteyen uygular istemeyen uygulamaz, şimdiden teşekkür ediyorum hepinize.
Saygı duyarım ustam fakat bunları yapan amel iyi de olsa faaliyet ters olduğu için sıkıntıya düşer bende tebliğ etmek istedim inşallah bu tertiplerin islama uygun uygulamalarını biliyorum ilmi olarak konu hazırlamamı istermisiniz

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Çekemezsen Gülün kokusunu Nazını,
Ne Dikene Dokun Ne Gülü İncit dalını,
Mecnun bile olamazsan unut sahrasını,
Ne çölü incit kumunu, ne çağır Leylasını.

Y2J

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yazım çizim işlerinde en büyük tehlike şirktir. Sen olacak sonucu muska vefk vs.. bilirsen bu şirktir. Ama muska vefk'i vesile görürsen asıl sonucun Allah tarafından oldugunu bilirsen sıkıntı yok.

Büyük Alimlerden imamı yafi hazretlerinin kitabında bile horoz ile define terkibi var. Horoz uygulamalarında bembeyaz lekesiz bir tavuk lazım. Birde bu uygulamaları çalıştırmak için azimet lazım. Azimet olmadıgı için çogu uygulama çalışmaz. Elimde azimeti olan vefk uygulaması var. Denemeyi düşünüyorum. Sonuç olursa yazarım.

Üst Alt