İlk ibadet - ilk namaz - ilk tövbe

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Selamünaleyküm Kıymetli Definatör kardeşlerim, benim kimseye akıl verecek kadar bir yetenegim yok sadece okuduğum öğrendiğim güzel bilgileri siz kardeşlerimle paylaşmak istiyorum,

İnsanlık tarihinde ilk namaz kılan Hz.Adem As dır,
Ilk öğlen namazını kılan Hz Davut As dır,
İlk ikindi namazını kılan Hz İbrahim As dır,
İlk akşam namazını kılan Hz İsa As dır,
İlk yatsı namazını kılan Hz Yusuf As dır,
Daha sonra insanlığa 5 vakit namaz farz kılındığında, ilk 5 vakit namazı kılan Hz Muhammed Sav dir,

Peygamberimize vahyin açıktan geldiği günde, Cebrail As, Peygamberimiz Sav e abdest almayı öğretti, daha sonra Cebrail As ayağa kalkarak peygamberimiz Sav le 2 rekât namaz kılarak namaz kılmayı öğretti, daha sonra mutlu bir şekilde eve dönen peygamberimiz Sav Cebrail As ın öğrettiği şekilde Hz Hatice ye hem abdest almayı, hemde namaz kılmayı öğretti,

Peygamberimiz Sav ilk namazını pazartesi günü kılmıştır, Hz Hatice de pazartesi günü sonunda ilk namaz kılma mutluluğuna ermiştir,
Bilim adamları tarafından yapılan araştırmada vücudumuzda 700 (BAN) biyolojik aktif nokta bulunmaktadır, bunun 66 tanesi acı hissi duyarlı aktif noktalardir.

İnsan vücudunda 66 acı hissetme noktası Var, bunun 61 i abdest aldığımız noktadadır,

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Evet @MendereS ustam, bu zamanda okumuş cahiller, okumamış cahiller, bilgiçlik taslayan cahiller, ve bu gibi cahillerden uzak dururum, cahilin cahilinden zarar gelmez, hani bilmemek ayıp değil, mutlaka bilgi dediğin bir yerden öğrenilir, bakıyorsun olumlu olumsuz yazılar, bazen diyorum kusura bakmayın kardeşim Özür dilerim, çok cahil kalmışım, şimdi bundan 40 veya 50 yıl önce bir insana dini veya ilmi birşey sorulsaydi bilmiyorum dese haklıydı, çünkü ogrenmemis öğretilmemiş, şimdi ise öyle bir seçenek yok, dergiler kitaplar internet bilgileri ne ararsan var, yapmamız gereken bulduğumuz bilgileri araştırarak inceleyerek doğru olduğuna karar verdiğin bilgiyi paylaşmak farzdır biz ümmete, yani sadece öğrenmek ile görevin bitmiyor, birde öğrendiğini paylaşmak öğretmek bizlere hem vâciptir hem farzdır.

Son düzenleme:
Üst Alt