İşaretlere konusunda yardım istiyorum

Musti5050

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, yerimiz bir dere kenarında sunak ana kayada 7 metre sunağın aşagı tarafında ana kayanın bitiminde alın kısmında çift v resimde görüldüğü gibi, v’nin bir kolu alından aşşağı dogru iniyor.Bu işaretin 1 metre üst tarafında yine ana kayanın alın kısmında hafif sola yatık 30 cm boyunda bir kanal bulunuyor.Bu işaretlerin 35 metre aşşagısında toprak zeminde dikili taşta resimde görülen tek murç izi var.Tek dikili kayanın 70 metre batısında ki ikinci dikili taşın 1 metre altındaki yatay parça kayada yarı toprakta gömüde bir v işareti daha var.

Ekli dosyalar

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Selamün aleyküm Musti5050 usta.İnanki telefonun ekranını üç defa sildim:D.İlk dört foto oldukça puslu oradaki ayrıntıları net göremiyorum.O sunakın çapını ve derinliğini ölçmeni ve konuya eklemeni tavsiye ederim.Net fotolar olmalı her yönden ve alanın genelini görebileceğimiz fotolarını çekmelisin.Sunak kanal yönüne bakılmalı.Şimdi yazacaklarımı dikkatlice oku.Sunağın üzerine çık tam olarak kuzeydoğuya 1.5-2 metresine dikkat.Selamlar.

Musti5050

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm Musti5050 usta.İnanki telefonun ekranını üç defa sildim:D.İlk dört foto oldukça puslu oradaki ayrıntıları net göremiyorum.O sunakın çapını ve derinliğini ölçmeni ve konuya eklemeni tavsiye ederim.Net fotolar olmalı her yönden ve alanın genelini görebileceğimiz fotolarını çekmelisin.Sunak kanal yönüne bakılmalı.Şimdi yazacaklarımı dikkatlice oku.Sunağın üzerine çık tam olarak kuzeydoğuya 1.5-2 metresine dikkat.Selamlar.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Musti5050

Sevgili kardeşim selaymun aleyküm.
Siz sistemi ama bilerek ama bilmeyerek zaten yerine denk getirmişsiniz.
Şimdi size bunu tek tek anlatmaya gerek yok. Buradaki iş zaten belli. Şimdi sizin yapacağınız tek şey kalmış resimde işaretlediğim şekilde ölçüleri alırsanız en azından mezararın yönü konusunda yardımcı olmaya çalışırız. Buradaki sistem sizi bu sunağın olduğu yere getirecekti ve zaten sizde oradasınız. Gerçi iyi bir çubukçu oradaki mezarı size 5 dakikada bulur. Ve buradaki mezarın değerli bir mezar olduğunu düşünüyorum. Oradaki duran kişi mezarın hemen yanında olabilir
E756ED3D-0B82-4E52-981C-0E8464650876.jpeg8AD1DB54-5A88-4788-AE94-D18104711C45.jpeg

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Musti5050

Tamam sevgili kardeşim size sormuş idim resimde ikinci resimdeki ok yönü güney batımı