İşaretleri Birbirinden Ayırın

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2017
Mesajlar
1,177
Tepkime puanı
4,339
Puanları
42
en iyi define avcısı hangi işarette ne arayacağını bilen define avcısıdır. elinizde kare oyma, yuvarlak oyma varsa mezar ararsınız, O işareti varsa para ararsınız, kilise varsa mahzen ararsınız, üçgen varsa oda ararsınız.

Mesela değirmende mahzen aramak akıl kari değildir, değirmende değirmenci parası aranır, değirmende değirmen taşı aranır, arklar, oluklar ve savak yerleri aranır, değirmende domuzluktan dökülen suyun arkasına bakılır, çark evi, yüklük, şeytan teknesi, değirmen odası, değirmen gömmesi buralara bakılır, para buralardadır. Kilisede ise herşey çok farklıdır, kilisede kilise eşyaları aranır, mahzen aranır, çan aranır, horasan sıvalı yerler aranır, kilisede en başta papaz mezarı aranır. kısacası bir defineci öncelikle nerede ne arayacağını mutlaka bilmelidir, ne aradığını bilmeyen defineci aptal gibi olur ne işareti çözebilir nede yer tespiti yapabilir durum böyle olunca define bulmak hayalden öteye gitmez.

Aslına bakılırsa define işaretleri çözümü çokta zor bir konu değildir, size gerekli olan bu işin temel yapısı hakkında biraz bilgidir. Gerçek olan şuki her işaret mutlaka yön verir. Bu yönleri bulmak için işarete iyi bakın, işaret üzerinde dikkatinizi çekecek farklı noktalar mutlaka vardır, olması gerekenden daha uzun yada kısa duran noktalar, yine benzer şekilde olması gerekenden silik yada belirgin noktalar, aynı şekilde uzun yada kısa gördüğünüz neresi varsa bunlar işareti çözmemize yardımcı şifreleme teknikleridir. Bununla beraber akıntı dediğimiz noktalarada dikkat edin, işaret oyma ise su doldur taşıp kayanın neresinden toprağa düşerse yön burasıdır. işaretinizde kanal varsa zaten işiniz kolay kanallar yön vermek için yapılır kanalın akıntı tarafı neresi ise buda bariz yön veren işarettir.Bunlar neredeyse her işarette geçerlidir, Mesela haç işaretine iyi bakın ne tarafı uzunsa yön o taraftır, haçla beraber istavrozda aynı mantıkla işler her daim uzun tarafa gidilir.

Birde define işaretlerine bakma tekniği vardır bunu iyi yapan defineci yönü mutlaka bulur, işaret üzerinde herşey normal ama biyer var olması gerektiği gibi değildir, işte size yön. Mesela civcivli tavuk işareti vardır tüm civcivler tavuğun arkasında iken biri sırtında ve ters tarafa bakar buda net yön işaretidir. Topal ayı dediğimiz ayı işaretinin tüm uzuvları eşit yapılmış sadece bir ayak eksik ise buda yön veren işarettir, burada yapmanız gereken, ayak geriye doğrumu kıvrık ileriye doğrumu, kısacası yoğunlaşacağımız bölge ayının olmayan ayağıdır...

En sık raftlanan diğer işaret ise devedir, deve işareti çözerken yukarıda belittiğimiz gibi fark nerede çözüm orada yolunu izleyeceğiz. İlk bakmaız gereken nokta deve tek hörgüçlümü çift hörgüçlümü, bununla beraber yürüyen devemi, oturan devemi, önünde çoban varmı çobanın asası varmı. eğer çoban varsa asasıda vardır, bak bakalım çobanın asası nereyi gösteriyor, alın size manlın yeri. bu genelde karşı tepedir zirve tepeye çık mal orada. Birde bu deve yoz deve değil yük devesidir, bu tepeye çıkan bir patika yol vardır bu yola deve bağırtan yokuşu denir. deve yatan deve ise bu zaten kolaydır, yatan devenin parası ya hörgücün içinde yada karın altındadır bu en kolayı.

Birde saklanan işaretler vardır bunlara dikkat edeceksin mesela işaret y işaretidir sen y düşünerek çözüm üretmeye çalışırsın ama işaret aslıda V işaretidir, burada saklanma özelliğine sahip işaretler hangileri onları bilip ona göre ana işaret içinde saklanan işaret varmı ona bakacaksın. bunun diğer örneği ok işareti ucundaki mızrakta saklanan v işareti, yine benzer şekilde tavuk gagasında saklanan v işareti bunun bir çok örneği vardır saklanma özelliğine sahip işaretlerin başında V işareti gelir siz işaretinize bakarken işareti kafanızdan kısım kısım silin içeride v işareti arayın eminim çoğunda denk geleceksiniz.

çözümde size yardımcı olacak diğer konu işaretler 3 farklı kategoriye ayrılır, bazıları yön verirken bazıları mesafe vermektedir, bazıları ise ne yön nede mesafe sadece aradığınızın ne olduğunu söyler, yani burada saklı olan şudur diyerek açık ve seçik bilgiler verir. mesela nal işareti varsa bu paradır, nal işaretinde mezar, oda, mehzen ararsanız yanılırsınız. burada para arayacaksınız, para genelde som altındır.


Değerli arkadaşlar bir defineci öncelikle ne aradığını mutlaka bilmelidir, elinizde kare oyma, yuvarlak oyma varsa mezar ararsınız, O işareti varsa para ararsınız, kilise varsa mahzen ararsınız, değirmen varsa yine para ararsınız. Bakın değirmende mahzen aramak akıl kari değildir, değirmende değirmenci parası aranır, değirmende değirmen taşı aranır, arklar, oluklar ve savak yerleri aranır, değirmende domuzluktan dökülen suyun arkasına bakılır, çark evi, yüklük, şeytan teknesi, değirmen odası, değirmen gömmesi buralara bakılır, para buralardadır. Kilisede ise herşey çok farklıdır, kilisede kilise eşyaları aranır, mahzen aranır, çan aranır, horasan sıvalı yerler aranır, kilisede en başta papaz mezarı aranır. kısacası bir defineci öncelikle nerede ne arayacağını mutlaka bilmelidir, ne aradığını bilmeyen defineci aptal gibi olur ne işareti çözebilir nede yer tespiti yapabilir durum böyle olunca define bulmak hayalden öteye gitmez.


İşaretlerin ortak noktası canlı cansız ya da geometrik işaretlerde mutlaka V, U ya da O vardır. Kısacası define yeri bu harflerde şifrelenmiştir. Bu harfler gömünün bulunduğu yerin açısını, uzaklığını vermektedir. Ölçü birimi olarakta 70 cm. arşın ve 23 cm. karış kullanılmıştır. Örneğin; eşkiya sin de adı geçen çolak papaz onun işareti çeşmede olduğu gibi gömüye çok yakın bir alanda mermerden heykeli de çıkmıştır. Heykelde kollar V yapıp bir kol dirseğe kadar diğer kol ise ona nispeten 10 cm.kadar daha kısadır. ama gömüsü her iki V yapan kolların açısındadır. İki kolun arasındaki fark 7 cm. X70 = 5 metre güneyinde gömüsü bulunmaktadır. Bu heykel köylü tarafından çıkarılmış ve bahçeduvarı olarak normal kırma taşlarla örülmüştür arkadaşlar. Kısmet olursa bu taşın fotosonu da çekip siteye atacağım. Bu örnekle hareket edersek; herkesçebilinen diğer işaretlerde ki dikkat edilecek husuları, ölçümlerini ve şifrelerini deşifre edeceğim bu bölümde.

İşaretler genellikle gömünün bulunduğu araziyi şekli ve metre kare cinsinden ölçümünü verir. İşarete olan bu arazinin orta merkezine olan uzaklığını da verir.İşaret aynı zaman da pusula gibidir. Mutlaka her işarette yön vardır.


Gömü işaretlerine bakma tekniğinde,bir çok püf noktalar var.işaret sahibi ve yorumlayanlar sadece işarete yoğunlaşıyorlar.işaretle beraber işaretin yapıldığı yüzeyide kaale almaları gerekiyor.bu yüzeyi görmeyip sadece işaretle meşgul olunsa,bu işin bir ayağı eksik sayılmış olur işaretin yapıldığı yüzey,mal yerinin % 40 anlatır.işaret %20yi anlatır.
geri kalan %40 yüzeyin anlatmak istediği yerde saklıdır.


bu kısa sunuştan sonra asıl mevzuya geleyim.

’’işaret ne olursa olsun!! işaretin yapıldığı kaya yüzeyini iyi okuyabilirsek bize çevreyi anlatıyor’’
-işaretin açısı ve açısının yönü??
-kayanın yüzeyin genişliği??
-kayanın yüzeyi düzmü??
-kayanın yüzeyi engebelimi??
-işaret kayanın yüzeyine göre,küçükmü yapılmış??
-işaret kayanın yüzeyine göre,büyükmü yapılmış??
-işaret kayanın yüzeyinin,neresinde bulunuyor??
-işaret kayanın alnınamı yapılmış??
-işaret kayanın ayak altına,gelecek yerinemi yapılmış??
-işaretin kayası,meyillimi??
-işaretin kayası düzmü??
-işaretinn yanındaki,doğal görünmülü yardımcı işaret??

İşarete bakarken işte yukarıda saydıklarım tümünü ele almak gerekiyor.bu sayılanlara dikkat etsek, bunlar işaretin çevresinin haritasıdır.

alın size örnek timsah işareti.

timsah işareti.jpg

Not; (bu saydıklarım mezar sunularıyla ilgili değil,) sadece,gerçek Gömü işaretleriyle alakalı açıklamalardır.
 
         

Mirkut

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
53
Tepkime puanı
132
Puanları
16
Yaş
43
Emeginize saglik hocam.
Aslinda benim encok ilgi duydugum alan yilandir bununla ilgili yeni baslik altindami yoksa buradan bilgi verebilirmisiniz. Bildiginiz sistem uzerinede bilgi verirseniz hayir duamizi alirsiniz insALLAH c.c.
Selametle saglicakla insALLAH c.c
 
         

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,571
Tepkime puanı
10,920
Puanları
45
Arşiv sizin kişiliğinize kurban olsun.Bana çalışma bölgenizi söyleyin ona göre bir örnek açıklayayım.
 
         

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2017
Mesajlar
1,177
Tepkime puanı
4,339
Puanları
42
yılan en eski tılsım işaretidir milattan çok önceleri. ve en güçlüsü. milattan sonra 3. yüzyılarda yerini haça bıraktı. yılan tılsımına çarpıldınmı yorgan döşek yatarsın. en az 6 ay. sonra tılsım kendiliğinden terk ediyor. çok hoca gezersin en son gittiğim hoca beni iyileştirdi sanarsın aslında öyle değil. onun süresi var. zamanı geldimi kendiliğinden terk ediyor. yılan parasını almakta öyle her babayiğidin harcı değildir. bunu hep yazarım.
 
         

Mirkut

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
53
Tepkime puanı
132
Puanları
16
Yaş
43
Arşiv sizin kişiliğinize kurban olsun.Bana çalışma bölgenizi söyleyin ona göre bir örnek açıklayayım.
Doguanadolu ustam
 
         

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,571
Tepkime puanı
10,920
Puanları
45
Tam tutturdun ustammm
 
         

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,571
Tepkime puanı
10,920
Puanları
45
20170907_114417.jpg
 
         

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,571
Tepkime puanı
10,920
Puanları
45
Bu senin gerçek örneğin inşaAllah.Roma işi doğu
 
         
Üst