Kanal İstanbul güzergahı

Sare

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
24 Ara 2019
145
327
68
24
Ütopya
Kanal İstanbul ile ilgilenen var mı aranızda bilmiyorum.Ancak sayın Root ustanın hakikat bölgesinin İstanbuldan başladığını ısrarla söylemesi üzerine küçük bir araştırma yaptım ve kanal İstanbul'un güzergahını kapsayan yerlerden birinin de küçükçekmece gölü olduğunu öğrendim.Ben İstanbullu olmadığım için oraları bilmiyorum tabiki de internetten edindiğim bilgiler dahilinde konuşuyorum.Sonra Küçükçekmece gölünün tapınak şövalyeleri için de öneme sahip olduğunu yabancı belgesel kanallarından birinde izlediğim bir belgeselde öğrendim(Gerçi bunu yeni izlemedim)Belgeselde bahsedildiğine göre tapınak şövalyeleri haçlı seferleri sırasında Anadoluya geldiklerinde küçükçekmece gölünün kıyısından açılan bir yerden kayıklarla içeriye girerek hazinelerini saklayıp gitmişler.Hazineyi sakladıkları yere de kendilerine has olan gemi resmi çizdikleri bu belgeselde anlatılıyordu.Bu belgesel aklıma gelince yaptığım araştırmalar neticesinde you tube kanalında arkeologlar tarafından keşfedilmiş 3 adet kırmızı renk boyayla çizilmiş gemi resmi olduğunu öğrendim zaten videoda da var o gemilerin resimleri.Bu mağarayı ilk olarak 1800 li yıllarda keşfetmişler ama o zamanın imkanları ile detaylı araştırma yapamamışlar.Dolayısıyla mağaranın keşif tarihleri 1960 lı yıllara dayanıyor.Mağaranın şu anda sadece yaklaşık olarak 1 buçuk km kadarı açık çünkü Marmaray yapımı sırasında mağaranın ağzı bulunmuş ve de kapatılmış.Zaten çoğu kişi biliyordur Marmaray yapımı sırasında ortaya çıkan bazı şeyleri.Konu biraz uzun oldu kusura bakmayın lütfen.Asıl sormak istediğim şey şu.İstanbul zaten su sıkıntısı içerisindeyken ihtiyacı olan suyun büyük çoğunluğunu başka illerden getirme durumuna gelmişken üstelikte yolu 1 km bile kısaltmayacağı bilinen kanal İstanbulun İstanbulun tek tatlı su kaynağı olan Terkos gölünü yok etme pahasına ısrarla bu noktalardan geçirilme fikri hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum.Acaba tapınak şövalyelerinin sakladıkları hazinelerle yada Volçan voyvodanın liderlik ettiği eşkıya grubunun sakladığı hazineleri bulmakla bir ilgisi olabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: R00T ve zaz12

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
28 Ocak 2019
602
1,015
98
Söylediklerin Hepsi Kurgu Gibi. Okuduğum vakit herşeyin akla mantığa uygun olduğunu kesin. Çok büyük bir para var ise orda bunu yapmaları mümkün. Zaten Marmaray da Fatih Projesi Denilmesinin Sebebi de Başka Anlama Getirmiş olursun. Burda Farklı Bir Durum Var. Daha çok siyasi . Öyle olacaksa da bir taş iki kuş diyorlar ya öyle olur. Şimdi Istanbul da yaşamadığım için bilemem ama illaki farklı bir mevzu var.

• Beğen
Tepkiler: R00T ve Sare

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Ocak 2020
257
474
68
bunu çok büyük para için yaptıklarını kim söyledi ki :) amaç sarı değil ki !!! 2010 yılında karahasan köprüsünün doğusundaki yeri kimler taş ocağı yaptı acaba!!! :) voyvinin '6 ay uğraşıp tüm emareleri buldum fakat bulamadığım tek şey' dediği neydi sizce :).. eee kimine göre 75 milyar dolar kimine göre 300 milyar dolar MASRAFI olan kazıyı nasıl yapacaksın başka :) aklımda delice sorular :)

• Beğen
Tepkiler: R00T ve Sare

Sare

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
24 Ara 2019
145
327
68
24
Ütopya
Söylediklerin Hepsi Kurgu Gibi. Okuduğum vakit herşeyin akla mantığa uygun olduğunu kesin. Çok büyük bir para var ise orda bunu yapmaları mümkün. Zaten Marmaray da Fatih Projesi Denilmesinin Sebebi de Başka Anlama Getirmiş olursun. Burda Farklı Bir Durum Var. Daha çok siyasi . Öyle olacaksa da bir taş iki kuş diyorlar ya öyle olur. Şimdi Istanbul da yaşamadığım için bilemem ama illaki farklı bir mevzu var.
Bende ilk başta siyasi olduğunu düşünmüştüm ama kanal İstanbul projesi açıklanmadan önce Abd eski dışişleri bakanı Condeleesa Rice'ın önce Türkiyeye ziyarette bulunup sonra Bulgaristana gitmesi benden şüphe uyandırdı.Sonuçta tapınak şövalyelerinin ABD için ne kadar önemli olduğu herkes tarafından biliniyor çünkü ahit sandığını çalıp saklayan onlar.Ama Bulgaristanın da bu ziyaretlere dahil olması Bulgaristan bu işin neresinde sorusunu getirdi aklıma

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Ocak 2020
257
474
68
en az 4 bölgenin de onun içinde olduğu için olabilir mi ? :)

• Beğen
Tepkiler: Sare

Sare

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
24 Ara 2019
145
327
68
24
Ütopya
en az 4 bölgenin de onun içinde olduğu için olabilir mi ? :)
Hocam sen de Volçan voyvodanın asıl aradığının ahit sandığı olduğunu mu düşünüyorsun yoksa?Yani basit sıradan bir eşkıya nasıl vatikanın ya da başka devletlerin başta gelen adamlarının desteğiyle bir imparatorluğu yıkma cesaretinde bulunabilir?Ne karşılığında destek bulmuş olabilir?

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Ocak 2020
257
474
68
voyvi basit bir adam değil ki....yanındakilerin özelliklerine bak.. kendisi de öyle sıradan bir insan değil... yoksa ' benim yerlerimi çobanlar(yani tesadüfen) yada dahiler bulabilir' demesinin temel sebebi de budur... Amaç Osmanlıyı yıkamak... korkusu da bir Osmanlı torununun bunu çözmesi.. vay Avrupanın haline demesinin sebebi de budur... Tipik Haçlı BİRLİĞİ...

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Ocak 2020
257
474
68
geçenlerde bir ustamız Osmanlı kayıtlarını inceledim sadece 700 kişilik bir eşkiya belgesini bulabildim yazmıştı, kimdi hatırlayamadım...kusura bakmasın... benden size öyleyse bir bilgi :) bir kayıtta 2000 eşkiya birliğinin kesin olduğunu , dağınık olan bu gurubun toplandığında 20.000 bine ulaştığı yazan belgeler var :) ama bana kayıt sormayın :) eee o zamanda OTOSANSÜR yok muydu, halkın gözü açılmasın aman millet devleti küçümsemesin anlayışı :)

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Ocak 2020
257
474
68
ki bu grup koskocaman Osmanlı birliğini yok etmiştir.... ki bu bilgide voyvinin kayıtlarıyla birebir örtüşüyor :) vah Mustafam vah :)

Turko

Ölmeden önce ölenler
Yönetici
Süper Moderatör
1 Tem 2020
175
589
98
Çete ile eşkiyayı karıştırıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: R00T