Kapalı çarpı

GUND@R

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar resimkısıtlı bu karda bu kadar diyelim. Çevre foto baharda İnş. Bu taş işaretin olduğu yerin üzerinde ters toprağa doğruydu yani işaret filan görünmüyordu. Şüphelenip taşı çıkarınca bu işareti gördüm ama görmekle kaldım:) varmı fikri olan ustalarım. Taş 60 santim filan bir kişi kaldırabilir bi yerden kopma gibi ama kopupta gelecek kaya filan göremedim civarda

Ekli dosyalar

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam sizinde bildiginiz gibi ya son nokta, ya yön işareti, yada mezar dır, eğer yön işareti ise diğer işaretler varsa kontrol edilmeli, yok eğer mezar ise ilk önce boşluk, daha sonra ise kemik testi, sonunda metal testi yapılması, şişleme yöntemi uygulanabilir, sonrası nasip kısmet meselesi, Şansın bol olsun.

MendereS

Admin
Administrator
bu mektubun hikayesini duyan biri kırmıştır. mektubu kır içinden haritayı al. maalesef çoğu işaretlerimiz böyle gitti. eğer öyle olsaydı yanında birde posta güvercini olması gerekirdi. gerçi normal zaft işaretleride aynıdır. son noktayı verir. o yüzden kırmışlardır.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Yeri hakkında bilgi verebilirmisin @GUND@R ustam .Yani mevki ismi değil coğrafi ve yapı zemin analazi gibi.Bu mektuptur.

GUND@R

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yeri hakkında bilgi verebilirmisin @GUND@R ustam .Yani mevki ismi değil coğrafi ve yapı zemin analazi gibi.Bu mektuptur.
Ustam bu taş eski bir yerleşim yerine yakın hemen dibinden eski yol geçiyor yolun hemen 5 mt altında kaynak suyu var taş çok tatlı bir yamaçta yola çok yakın

GUND@R

Member
Kayıtlı Kullanıcı
bu mektubun hikayesini duyan biri kırmıştır. mektubu kır içinden haritayı al. maalesef çoğu işaretlerimiz böyle gitti. eğer öyle olsaydı yanında birde posta güvercini olması gerekirdi. gerçi normal zaft işaretleride aynıdır. son noktayı verir. o yüzden kırmışlardır.
Menderes ustam belki dediğin gibidir zamanla kırılmıştır lakin dediğim gibi toprağa gömülü hiç oynamamıştı ben çıkardım

GUND@R

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam sizinde bildiginiz gibi ya son nokta, ya yön işareti, yada mezar dır, eğer yön işareti ise diğer işaretler varsa kontrol edilmeli, yok eğer mezar ise ilk önce boşluk, daha sonra ise kemik testi, sonunda metal testi yapılması, şişleme yöntemi uygulanabilir, sonrası nasip kısmet meselesi, Şansın bol olsun.
Ustam mezar ise hemen altına mı bakılmalı

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam çubuklarla kontrol edilmeli, altında yanında olur, eğer gerçekten altta bir mezar veya boşluk varsa çubuk seni götürür ustam, bir çok işarette verılen yönlerde, isaret ile malzeme arasindaki en uzak mesafe 80 ile 100 metre arasindadır, tabi bazi isaretler daha uzagida gosteriyor onuda unutmayin, yeterki kırıp dökmeden, hani öncü müjde ile kandırılıp, daha sonrası işaretlerin kirilmasindan dolayi, bir çok güzel yerler murdar olmuş vaziyettedir unutma kardeşim, bizler kırıcı yıkıcı değil, bizler zanaatkarız

Gönül_eri

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam bu işaretin çözümünü biiznillah biliyom yaklaşık 3 hafta önce Ustam başından geçtiği için anlattıydı. Büyük tevafuk oldu valla :) Notu bulabilirsem bugün yarın yazayım inş

GUND@R

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam çubuklarla kontrol edilmeli, altında yanında olur, eğer gerçekten altta bir mezar veya boşluk varsa çubuk seni götürür ustam, yeterki kırıp dökmeden, hani öncü müjde ile kaldırılıp, daha sonrası işaretlerin kirilmasindan dolayi, bir çok güzel yerler murdar olmuş vaziyettedir unutma kardeşim, bizler kırıcı yıkıcı değil, bizler zanaatkarız
Eyw ustam bahara kadar şu çubuğu çözerim insallah :)

Üst Alt