Hoş Geldiniz

Kayıt olarak topluluğun bir parçası olabilirsiniz.

Şimdi Kayıt Ol

Kaplumbağa ve Çözümler

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,285
Reaction score
9,998
Puanları
118
IMG-20170719-WA0006.jpg
R00T : arşiv

Kaplumbağa statüsü yüksek bilge kişileri temsil eder.Çoğu zaman mezarlarını verir.Kara ve su kaplumbağalarının birbirinden farkı kuyruk olup olmama durumudur.Kuyruk olanı su kaplumbağasıdır. Kaplumbağaya dair unutulmaması gereken en önemli mevzu tünelle varılan oda yada mahzen olmasıdır.
Gördüğümüz kaplumbağa sırtında oyma var ise burası düzlük bir yerdir ve yakında düzlüğün bitiminde hafif tatlı bir bağır aşağısı çeşmedir.Ve bu Kaplumbağanın mezarı çok yakındadır.Yönü veren ise sırtındaki oymanın ayrıntıları ve baş duruşudur.

Gördüğünüz kaplumbağa büyük boyutlarda ise üzerinde herhangi bir desenleme yok ise kendisinde öncelikle kasa bakınız.Bunun başı farklı bir duruş sergilemiyor ve bacakları yoktur.

Gördüğünüz kaplumbağa Uçurumun tam başlangıç noktasında ise ve bu kaplumbağa büyük ise Bu kaplumbağada kesin kasa vardır .Yani son nokta kendisidir.

Gördüğünüz kaplumbağanın sırtında desen var ise yani çaprazlama veya dikey yatay birbirini bölen çizgiler .Dama çizgileri gibi.İşte burda durum değişir .Burada Yine bulunacak olan zeminaltı gizli odalardır.Çoklu odalar.Bunun özel sayısal bir çözümü vardır.Tuzak ve tehlike arz eder aynı zamanda.

Gördüğünüz kaplumbağada kuyruk farklı istikamete yani genel duruş durumunu bozan bir şekilde duruyorsa kuyruk.Kuyruk yönünde çeşmeye yakın mevki olur yada suya.Bu yönde farklı saplama taş yada taş öbekleri ile çevrili yer yığma yada çöküntü alanı farklı benzeri renkte kaya aranır.

Gördüğünüz kaplumbağada kuyruk yok oyma yok yardımcı farklı işaret yok üzerinde dikkat edin ayaklarından biri yada başı istikamet vermektedir bu durumda ön ayaklarından biri biraz uzun olur ve farklı olan ayak istikametinde çevrili alan doğala uydurulmuş ama kendini ele veren yer mevcuttur. Burdan mahzen girişi yakalanır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2017
Mesajlar
1,181
Reaction score
4,319
Puanları
118
çok güzel, senin kaplumbağanın baktığı yönde yığma yokmu. kaplumbağalar genelde mezara bakar. hele böyle düzlük arazide yeri hemen bulunur, çok kolaydır.

kaplumbağa mezarı çok yaşamış insanların mezarıdır. hem uzun ömürlü hemde bilge. zaten mitolojide bilgeliği temsil eder. buna bir örnek vermek gerekirsen sen öldüğünde senin mezar taşına kesin kaplumbağa figürü resmederdik. bilmem anlatabildimmi :)

al buda benim örnek kaplumbağam olsun. bence daha önce böyle güzel kaplumbağa görmedin.

kaplumbağa.jpg
 

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,285
Reaction score
9,998
Puanları
118
Çok güzelmiş. Evet var beyaz yığma yakında .Kiliseyede yakın bölge.Tebrikler yığmayı bildin .Helal olsun diyorum ötesi yok.
 

infilaQ

Moderatör
Moderatör
Katılım
27 Ocak 2019
Mesajlar
414
Reaction score
942
Puanları
98
Gerçektende örnek olacak güzellikte bir kaplumbağa görsel için teşekkür ederim
 
Üst Alt