Kaplumbağa

4DuVaR

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, ben bu define işinde kulaktan dolma bilgilere sahibim, hala da öyle sayılırım:) bende merak yoktu ancak bir gün avda düz bir kayada kabartma balık bulana kadar! aradan bir yıl geçince de bu sefer balığın olduğu yerden ölçüm yaparak başı kabartma, gövdesi oyma, 3 oymalı, üzeri murçlarla işaretlenmiş taş bulana kadar! böylece merak saldım ancak sizler de bilirsiniz ki bu işler hep bir adım geride oluyor, üzerine gidip araştıramıyorsun, arazi ve yer sahiplerinden ötürü bakamıyorsun. Hal böyle olunca ben de sizler aracılığı ile bilgi sahibi olmaya, çıkarsa bahtımıza diyerek yardım talep etmeye karar verdim. Resimler hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Site moderatörleri/yöneticileri kusuruma bakmasınlar. Buralarda yeniyim, hata yaparsam affola, şimdiden teşekkürler:)

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
4duvar merhaba hoşgeldiniz.
Bu taş yetkili bir kimsenin mezarından bahseder.Bu taş ile balık arası ne kadar mesafedir.
Bunun etrafını görmek isteriz.
Açık uç ve kapalı uç istikametleri hangi yönlerdir.O yönlerde farklı bir durum bakılmalıdır.

4DuVaR

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, hoş bulduk, bu taşın olduğu yer ile balık arasındaki mesafe 2-3, belki de 4 km kadar. Ancak her iki işaretin olduğu yerler birbirinden çok farklı yerlerde bulunmakta ve birbirinden bağımsız olduğunu düşünmekteyim. Neden derseniz biri A köyünde/diğeri B köyünde ve aralarındaki mesafe de yukarıda belirttiğim şekilde. Hani ikisi birbirinin karşısında, aynı istikamette, yakın yerlerde vs desem öyle de değil.

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Bu taş da metal ve boşluk testi yaptınız mı

4DuVaR

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hayır, maalesef yapmadım. Demem gibi bu işlerde acemiyim, başlangıç seviyesi diyelim:) Testi yapmak için bölgemizdeki fındık hasat sezonunun bitmesini beklemem gerekiyor çünkü millet bağda, bahçede. Deşifre olmamak lazım:)

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Biz sandık ki aynı yeri çekmişsin.Tabi alaka olmaz. 100 veya 200 metre dedi mi ayrı ayrı işler olur.Hatta 50 metrede başka iş olur.
Balığın etrafını detaylandırmanı bekleriz fotoğraflar net olsun inş.

4DuVaR

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Tahmini Eylül ayı içerisinde detaylı fotoğrafları göndereceğim inşallah...
Sizlerden edindiğim bilgi ve buna bağlı tecrübe neticesinde define işinde daha bir şevkle çalışma duygusu hissediyorum :)

Kaynak

RİTÜEL
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, ben bu define işinde kulaktan dolma bilgilere sahibim, hala da öyle sayılırım:) bende merak yoktu ancak bir gün avda düz bir kayada kabartma balık bulana kadar! aradan bir yıl geçince de bu sefer balığın olduğu yerden ölçüm yaparak başı kabartma, gövdesi oyma, 3 oymalı, üzeri murçlarla işaretlenmiş taş bulana kadar! böylece merak saldım ancak sizler de bilirsiniz ki bu işler hep bir adım geride oluyor, üzerine gidip araştıramıyorsun, arazi ve yer sahiplerinden ötürü bakamıyorsun. Hal böyle olunca ben de sizler aracılığı ile bilgi sahibi olmaya, çıkarsa bahtımıza diyerek yardım talep etmeye karar verdim. Resimler hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Site moderatörleri/yöneticileri kusuruma bakmasınlar. Buralarda yeniyim, hata yaparsam affola, şimdiden teşekkürler:)

Mrh
Kulaktan dolma bilgileri silelim inş lakin balığın tadına varamazsınız bu arada görseli varsa balığı görmek isteriz