Kartal,yilan ve omega isareti.

Turko

Ölmeden önce ölenler
Yönetici
Süper Moderatör
1 Tem 2020
175
589
98
Orijinal yılan su kabına bakar S omega şeklinde olmaz çatallı dili olur.

Orijinal omega da haç bu şekilde olmaz kaz ayağı olur.

Orijinal kartal da gaga altında 1 cm ara ile 3 adet fındık büyüklüğünde murç olur yahut boynunda istavrozlu kolye olur.

Ustam kılçıksız malzeme işareti bunlar Roma işi lakin sahte. Her şifre dönemine biat eder ve bir grubu temsil eder. Asker parası , din adamı parası , mevki sahibi ( devlet görevlisi ) gibi gruplar . Kendi mesleğim ile örnek vereyim ince kot 103 cm artmış isem merkez mahale her mahalde bitiş 103 tür. 100 atmış isem ana yoldan kot atıp mahale taşınmış demektir yani bitiş kot u henüz atılmamış demektir kaba kotta duruyor demektir. Ben yarım bırakıp gitsem dahi benden sonra gelecek mimar bilir ne yaptığımı. Böyle bir yılanı din görevlisi nasıl anlayacak. Yada alelade uçan kartaldan asker ne anlayacak. Omega zaten hiç olmamış malzeme var ama ne olduğu belli değil . Kaz ayağı çatal ayak tek kol eksik çatal ayak alt kol eksik kaz ayağı her biri altını gümüşü bakırı ifade eden işaretler. Omega varsa mal vardır ne olduğunu kesinlikle işaretlemek zorunda. Omega yön vermez mesafe vermez omega mal var demektir. Varda ne var nerde . Sıkıntılı . Ben uğraşmazdım.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,121
2,898
118
59
Vuslat

Sevgili ustam bunlar tek mekandamı ayrı ayrımı.
Şimdi sormamın sebeplerinden birisi de bunlar şayet aynı yerde ise ve düşündüklerim doğru ise ve bunlarda orijinal ise buralarda güzel bir tümülüs varmı . Yada kutsal bir alan niçin sorduğumu gelecek cevaba göre vereceğim. Ve sit alanındamı bunlar. Cevaplar iseniz sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: R00T ve ABK33

Vuslat

Moderatör
Moderatör
29 Eyl 2019
89
188
38
Bu isaretler ayni alanda degil . Ama birbirlerine cok uzakta degil. Kilise yerleskesinin arkasinda bir tepe kilisenin giris kapisiyla ayni bati yonunde girisi var. Klikya ermenilerinden kalma bir yer.