Kartalbaşı ve Baktığı yer

kursatmx

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ben kartal kafasına benzettim belki değildir görsel amaçlı koydum
D61800C4-B06A-4D55-AD5B-E568B890D784.jpeg
7C2E9D98-804E-48E5-84D4-B9BEF5FAFBE9.jpeg

Deli firat

DOĞACI
Yönetici
Süper Moderatör
Daha net foto varmı ben benzetemedim

kursatmx

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım ya
Selam ustam diğer bölge de araştırma yaptınmi
Üstadım her şey okadar eskimişki ne bir işaret ne bi kesik yıllanmışlık var ben çözemedim işi bilen biri lazım şimdi başka bölgelerde kesin izleri var ellenmişlik var ama burada ne var anlamadım gitti bir tane iz yok bir emare yok kafayı taktım ana bir ip ucu bulamıyom benim boyumu aştı içimden hep burda bir şey var diyorum ama bir şey göremiyorum

Azizkılıç

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Üstadım ya

Üstadım her şey okadar eskimişki ne bir işaret ne bi kesik yıllanmışlık var ben çözemedim işi bilen biri lazım şimdi başka bölgelerde kesin izleri var ellenmişlik var ama burada ne var anlamadım gitti bir tane iz yok bir emare yok kafayı taktım ana bir ip ucu bulamıyom benim boyumu aştı içimden hep burda bir şey var diyorum ama bir şey göremiyorum
bazı işaretler yağmur sonrası iyi gözüküyor

kursatmx

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam su kenarı gayet guzeldi...ama öylece kaldı... senin bölgeni tam oturtmak biraz da senin elinde... gayet güzel yorumlar alıyosun ama olduğu gibi kaliyo...
Ustadım sorma su kenarı süper 3 tane değirmen var değirmenlere gelen patika yollar var tek kafama takılan hiç bir tane kaya kesim izi yok aklım almıyor şelale var yoksa 250-300 tane foto var bol bol çekiyom pc de bakarım diye bakıyorum bakıyorum yok kapasite yok dicem de çokta antik yerleşim gezdim nerelede neler olur şekillerine bakıyorum kaya mezarları olsun kale merdiven girişleri olsun detayları inceliyorum burda takıldım kaldım her şey okadar doğal duruyorki ha şurda olabilir diyemiyorum buyuk kayanın üstündeki sunağın karşı koca dağ her kayalık çözemedim gitti.Haklısın bende yarım iş sevmiyorum gidiyom geliyom bakıyorum ama sonuç yok

Deli firat

DOĞACI
Yönetici
Süper Moderatör
Bence in su kenarına kapsamlı bir araştırma yap su hayat tır ;)

Azizkılıç

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustadım sorma su kenarı süper 3 tane değirmen var değirmenlere gelen patika yollar var tek kafama takılan hiç bir tane kaya kesim izi yok aklım almıyor şelale var yoksa 250-300 tane foto var bol bol çekiyom pc de bakarım diye bakıyorum bakıyorum yok kapasite yok dicem de çokta antik yerleşim gezdim nerelede neler olur şekillerine bakıyorum kaya mezarları olsun kale merdiven girişleri olsun detayları inceliyorum burda takıldım kaldım her şey okadar doğal duruyorki ha şurda olabilir diyemiyorum buyuk kayanın üstündeki sunağın karşı koca dağ her kayalık çözemedim gitti.Haklısın bende yarım iş sevmiyorum gidiyom geliyom bakıyorum ama sonuç yok
ustad bir bölgede sizde biliyorsunuz ki yaşam olması için su şarttır suyun olduğu bu resimdeki arazi kaya mezarına musait bir zemin lakin zemin altı olduğu için dış kısımda kaya mezarlarında gördüğümüz bariz bir horosan kapı mevcut değildir bu şekil arazi yapısında giriş yek pare kaya oturtularak kapatılır aslında bu mezar Dolmen mezar sisteminin yamaçlarda zemin altına uygulanmış halidir siz resimden görsel birşey aramak yerine spilos (sunak) aramanızdır bu sadece mezar için değil mahsen ve kasalar içinde geçerlidir bir işaret büyükse şayet bu bir gövde gösterisi dir alabiliyorsan al hesabı buna ne zaman nede para dayanır derelerde bakılması gereken ilk yer harap olan yapılar taş dizili patika yollar ve en yakın antik yerleşke ile dere hizaya alınarak o istikamet te mevcut olan sunak yada mahsen kasa işareti aramaktır saygılar

Azizkılıç

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selam azizkilic ustam güzel bir paylaşım olmuş...doğala uydurulmuş alanlar için cepte olması gerekli bilgiler..
eyvallah ustam bölge güzel lakin ustad uzak resimlerle yol almak istiyor buda bu arazide mümkün değildir benim için o arazi yamacında teras gibi duran her metre kare zemin altı mezar potansiyeli taşır ki boşluk bakmakta fayda var saygılar dilerim