Katırbogan gölü

balkaya34

Operatör
Selam arkadaşlar: Bu resimde meşhur katırbogan golü.Aynı zamanda Şelaledir yani bu göl şelale ile beslenen çok çetin bir yerde ve korkunç bir göl.jy10_010.jpg

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Burası katırboğan gölüne benzetebilmek zor çünkü Hamile kadına benzer alamet burda mevcuttur.Burda farklı mevzular var sanırım.Evet burda kabartma üstünkörü hamile bir fügür var.Ve karşı cepheside ayak altında ki suda önemlidir.

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Ustalarım bu katırboğan gölünün ortasında küçük bir adacık olduğu konusunda ne gibi bilgiler var?Yoksa benmi yanlış hatırlıyorum.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bak sunset usta çok önemli mevzuya değindin madem açayım konuyu.Gerçek katırboğangölünü tarif ediyorum dikkat.
Ana su yani şeytandere haramidere suları kavuşunca nehir gibi olur ama çok büyük değil yani akarsu.Bu su gelip (önce Güneye meyilli Sonra Genel olarak Batı-doğu istikametinde) akar gider .akar iken 2 yerde sazlık yapar.1.si Nalbat alanı Alibey değirmenine varmadan.Büyük sazlık ve bataklık Bu bataklık nasıl üstü ot çimen ama araç yada öküz at bazen batıp çimen yarılıp göçüp gidebilir.Eskiden öküz batıp eşşek batıp yok olup gitmiştirde.İşte bu sazlık çimenlik uzun dar düzlük kısımda yani küçüçük prototip bir yayla gibi olan düzlükte ortaya yakın yerde hafif tümsek alan var Taşlarla bir ağıl gibi çevrilidir.Ve eski uygarlık işidir.Bu taşlar çimenlerden pek belli olmaz.Göze dişe gelmezler.doğal gibi dururlar.Meblağ bu adacık gibi olan ağıldadır.Net anlaşılsın.Kayalık ve ufak şarlak olan karşı kayalığı bitişiği blok traşlı kaya olan Katırboğangölü tarifi olarka geçen ise Burda çifte ve tek ana güvercin olup aslı değirmendir.Burada hem krokili taş olup hemde kuyruğunu ısırmış koşmakta olan zağar pali köpeği vardır.Farklı işaretleride vardır.bu katırboğan gölüne yakın olup kuru derededir.

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Sene 2014 bende kendi bölgemdeki katırboğan gölüne gitmişdim.Kendi kameramla çektiğim fotolar vardı şimdilik bulamadım.Yinede internet sağolsun aynı yere ait bir görselini buldum.Adalı göl.jpg

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Burası kar suları ile beslenen çukur alan sanırım.Var mı yakınlarında medeniyet işleri.

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
R00T ustam,burası zaten medeniyet işinin kendisi.O adacık olan yerde üzerinde iki güvercin işareti olan bir taş varmış.Bu taşın şekli dikdörtgen,ağırlık 45-50 kilo ağırlığında.Bu taş ordaki adada toprağa gömülü şekilde ancak işaretli yüzü görünür durumdayken,arkadaşlarım taşı buradan çıkarıyorlar.Ana karaya taşımak isterlerken taş göle düşüyor gidiş o gidiş.Bu gölün derinliğinde 5 metre üzeri olduğunu biliyorum net bir şey söyleyemesemde.Son olarak bu bölge tabiat parkı olarak koruma altına alıntı.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Nerde güzel yer varsa sit -tabiat parkı bilmem kimin maden ocağı oluyor.Halka kalan birşey yok.

balkaya34

Operatör
Bunuda 1 hafta önce gorüntüledim:20190311_154357.jpg

balkaya34

Operatör
Benim verdiğim bilgileri ve resimleri küçük asya ile ilgili bilgi ve belgelerle değerlendirirseniz daha iyi anlayacaksınız sanıyorum Saygilar