Kaya mezarı

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,892
118
59
Oksijen

Sevgili ustam hoş geldiniz. Hayırlara vesile olursunuz işalahütala. Sevgili kardeşim tabiki bu mevkinin yakın çevresin de eski bir yaşanmışlık var dı ise neden olmasın . Bu resimlere göre hiç bir şey söylenemez benim düşüncem. Şayet bu çevrede yaşayan o eski kavimler ölülerini kaya mezarlarına gömüyorlardı ise her şey mümkündir. Buranın tarihini biliyormusunuz . resimler yakınlaştırınca dağılıyor . Pikselinde sorun var . Şu çember içindeki yer açılmış bir yermi. Burada bir şeyler görülmeliki işte diyebilelim. Bu kayaların böyle traşlanmış yerlerini var ise bu kayalarda mihrap yada oymalar . Kanallar bakınız . resimlerden bir şey anlaşılmıyorIMG_20200614_183754-crop.jpg

• Beğen
Tepkiler: R00T ve Oksijen

Oksijen

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Haz 2020
208
259
68
Oksijen

Sevgili ustam hoş geldiniz. Hayırlara vesile olursunuz işalahütala. Sevgili kardeşim tabiki bu mevkinin yakın çevresin de eski bir yaşanmışlık var dı ise neden olmasın . Bu resimlere göre hiç bir şey söylenemez benim düşüncem. Şayet bu çevrede yaşayan o eski kavimler ölülerini kaya mezarlarına gömüyorlardı ise her şey mümkündir. Buranın tarihini biliyormusunuz . resimler yakınlaştırınca dağılıyor . Pikselinde sorun var . Şu çember içindeki yer açılmış bir yermi. Burada bir şeyler görülmeliki işte diyebilelim. Bu kayaların böyle traşlanmış yerlerini var ise bu kayalarda mihrap yada oymalar . Kanallar bakınız . resimlerden bir şey anlaşılmıyorEkli dosyayı görüntüle 12517
Hoşbulduk ustam teşekkürler.Aslinda resimler netti yüklerken böyle oldu sanırım birde sınır var fazla yukleyemedim.Bolge konya ustam.Derenin karşısında burasi.Vakit yoktu yoldan geçerken çekmek gerekti.

• Beğen
Tepkiler: R00T

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,892
118
59
Hoşbulduk ustam teşekkürler.Aslinda resimler netti yüklerken böyle oldu sanırım birde sınır var fazla yukleyemedim.Bolge konya ustam.Derenin karşısında burasi.Vakit yoktu yoldan geçerken çekmek gerekti.
Eyvallah sevgili kardeşim. Konya deyince -Hititler, Lydialılar, Pontus Rum devleti, Bizans, Anadolu Selçuklu devleti, Osmanlı İmparatorluğu. Hepsinden izlere rastlamak mümkündür. durumda zaten bunu gerektirir. Bir de yanında akarsuyu varmış Bence incelemeye değer. Kısacası sizin sorunuza şöyle cevap vermek gerekir neden olmasın

• Beğen

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
10 Mar 2019
2,289
5,290
118
Κερασούντα
Selamün aleyküm.Aramıza hoşgeldiniz iyi forumlar dilerim inşallah.Fotoyu çekerken tam solunuzda kalan arazide ne var?Selamlar.

• Beğen

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,339
10,206
118
Yakından bakıp gezmek lazım işaret emare ipucu bulmak gerek.Böyle uzak net olmayan görüntüden aldığım kadarı ile eski kavimlerce kullanıma müsait yerler.