Kaya oyma

Tuğra

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5 May 2020
6
3
6
Kaya oyma mezarmıdır mezarsa eğer buranın neresındedır

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,121
2,900
118
59
Tuğra

Hoş geldiniz sevgili kardeşim. Şimdi önce şu oymanın içindeki suyu boşalt ve öyle resimle. o oymanın hem çapını hemde derinliğini ölç önce. Şayet bu kayanın kendisi mezar için uygun ise kendinde yada yanındaki uygun kayalarda olur. Lakin bu işler tek resim ile zor oluyor. Çevreyi dört bir yanı gösteren resimler ekleki sana mezarın yada mezarların yerleri gösterilebilsin. Tabiki bu söylediklerim şimdilik. Oymanın içini güzelce temizle içinin kenar duvarlarında murç izi varmı onları ara .. Kayanın üstünü iyi temizle. ve bak bakalım bu kaya ne kadar geniş ve derin . Sonra mezarı illaki burada olacak diye bir şeyde yok. O yüzden çevre resimleride lazımEkli dosyayı görüntüle DSC_0077.JPG

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
10 Mar 2019
2,289
5,296
118
Κερασούντα
Kaya oyma mezarmıdır mezarsa eğer buranın neresındedır
Selamün aleyküm.Kayanın çevresini 15 cm açınız ve temizleyiniz.Orada bir çok ayrıntı var ve biz bu ayrıntıları göremiyoruz.dardanoss ustamın yazdıklarına dikkat.Ölçüleri ve yönleri görelim.Gelecek ölçüler ve yönler hedef noktasını teyit edecek.
Ekli dosyayı görüntüle 11139

Kırmızı ile işaretlediğim yeri net görelim.Burada değişik bir yorum yapacağım.Buraya saat 17:00 burada yani sunağın üzerinde olun.Güneşe doğru tam 25 metre gidiniz.Geldiğiniz noktaya dikkat.İkinci olarak,sunağın üzerinde durunuz.Tam kuzeydoğusuna 1.5-2 metreye dikkat.Selamlar.

Tuğra

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
5 May 2020
6
3
6
Selamün aleyküm.Kayanın çevresini 15 cm açınız ve temizleyiniz.Orada bir çok ayrıntı var ve biz bu ayrıntıları göremiyoruz.dardanoss ustamın yazdıklarına dikkat.Ölçüleri ve yönleri görelim.Gelecek ölçüler ve yönler hedef noktasını teyit edecek.
Ekli dosyayı görüntüle 11139

Kırmızı ile işaretlediğim yeri net görelim.Burada değişik bir yorum yapacağım.Buraya saat 17:00 burada yani sunağın üzerinde olun.Güneşe doğru tam 25 metre gidiniz.Geldiğiniz noktaya dikkat.İkinci olarak,sunağın üzerinde durunuz.Tam kuzeydoğusuna 1.5-2 metreye dikkat.Selamlar.
Abicim resımlerı yukledım tekrar bakarmısın

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,121
2,900
118
59
Tuğra

Sevgili yeğenim Bu işlerde mantık işler sende mantığını kullan ve çevrene iyi bak. Şu andaki resimlerin ile sana bir şey söylemek Hayal perestlik olur. Ve seni boşuna yorar. Sana biraz yardımı olur diye ve çok harap olma siye bir çizim yaptım . Bu senin oymanın üst bölümüne yani sırta doğru olan kısımlarında En fazla 20 metre civarı oymadan yarım daire şeklinde sırta doğru bir çubuk ustadı baksın Şayet var ise mezar yasa mezarları bulur. Yok ise o vakit bu işretin başka anlamları çıkar . Mesela buradaki kuyu yada küçük akar suların meydana getirdiği bir gölet varmı Ve belkide buradaki yığma tepeyi verir . Dedim ya iyi araştırma.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,121
2,900
118
59
Tuğra

Sevgili yeğenim Bu işlerde mantık işler sende mantığını kullan ve çevrene iyi bak. Şu andaki resimlerin ile sana bir şey söylemek Hayal perestlik olur. Ve seni boşuna yorar. Sana biraz yardımı olur diye ve çok harap olma siye bir çizim yaptım . Bu senin oymanın üst bölümüne yani sırta doğru olan kısımlarında En fazla 20 metre civarı oymadan yarım daire şeklinde sırta doğru bir çubuk ustadı baksın Şayet var ise mezar yasa mezarları bulur. Yok ise o vakit bu işretin başka anlamları çıkar . Mesela buradaki kuyu yada küçük akar suların meydana getirdiği bir gölet varmı Ve belkide buradaki yığma tepeyi verir . Dedim ya iyi araştırma.