Kazandere

Tahterevalli

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Mevki : Kazandere
3 Selale ,3 Degirmen, 2 Koltuk, 5/7 Kazan, 1/2 Magara, Balik ve Hac, Mermer Beyaz Blok Kaya

Ortadaki selale de suyu ayiran kaya vardir yukseligi yerden 5 metre civaridir onunde buyuk bir kazan vardir bu selalenin solunda magara vardir. Magara cok dar bir koridor ile baslamakta duz girilme imkani yoktur koridor 2-3 metre uzunlugunda ve genisliyor. Girme teknigi olarak sirt ustu yatarak yapmis olabilirler.
Usteki selale de 2 kazan vardir halka teker gibi demir cikarilmistir. Civarinda kaz ayagi 3 tane ve yilan isareti bulunmaktaydi.
Alttaki selale 3 kazan var su girdap yapiyor burada. bu bolge de kazanlar toprak dolgu altinda kaldi isaretler kirildi ve degirmenler yikildi. Bir degirmenin karsisinda beyaz buyuk temiz bir blok mermer kaya ve ustunde C gibi yarik mevcuttu. Kazanlar genel olarak ya 5 ya da 7 olmadilir diye dusunuyorum bir kac senesi oncesi goruluyordu. Koltuk selalenin solunda. Digeri karsi tarafta. Balik ve Hac isareti orta selalede bulunmakta. Gozlemlerime gore balik ve hac magaradan bahsediyor magara asaga iniyor diyor. Bahsettiklerimi fazla sunamam ama bazi emareler duruyor. Bu bolge de ne yapmak gerekir ve hedefim nedir siz degerli ustalarimdan yardim istiyorum. Konuyu baslatiyorum zamanla resim ve bilgiler eklenecektir.

Orta selalenin yanindaki koltugu paylasiyorum simdiden.
Kasa ihtimali olan yerleri resimleri ekleyince tespit etmeniz isterim tabi kaldiysa yipranmis bir bolgedir.

IMG-20200809-WA0029.jpg

Son düzenleme:

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
çok fazla yazdığından hangisi üzerine çalışacağımı şaşırdım. ilk aklıma gelen ise kazanların 3 adet olanlarına bak ortadaki yada en büyük olanı iyidir. bu dere ve kazanların birde çavlan çağlak gibi küçük boyutta şelaleler vardır onlarıda sayıp onlarıda araştırman lazım. şelaleler yine aynı şimdi biz nereden başlayalım anlayamadım. bu saydıkların birbirine yakınmı tam olarak araları ne kadardır.

Tahterevalli

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yakindir hersey. 3 selale dedigim zaten ortada gercek asil selaledir usteki ve alttaki sarlak gibi diyebilirim. Alttaki 3 kazanli. Ortada 1 tane en buyuk kazan. Ustekinde de 2 oldugu soyleniyor ama kazanlar ozaman eksik cikmiyor mi 6 oluyor 6 benim kafama yatmadi. Usteki 2 kazanli sarlak/selaleden demir halka cikarildi. Simdi o kazanlar dere ve toprak altinda kaldi kazanlari kontrol edemem. Baska isleri varmidir ustam?

Tahterevalli

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Belki daha eksik yazmislarim var
Ben hepsini anlatim de siz zaman buldukca teker teker deginirseniz sevinirim.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bu kazan gölleri şelale ve şarlakları uzaktan gösteren genel manzara ve uygun görünümlerde fotoğraflarını yüklesen baksak arazisine yapısına yerleşkesine bel ki daha iyi yorumlar gelecektir.

Tahterevalli

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Bolge perisan halde ama sunmaya calisacam @R00T ustam

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
çalışma müsaitliği olmayan alanları es geçin.Size yarayacak yerlerle ilgilenin.

Tahterevalli

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sizlere once bolgeyi genis capta sunmaya caliscam ve sonra bir kroki cizcem ve isaretlerin detaylari hakkinda konusuruz ustam