KEPENEKLİ ÇOBAN MI

Acemi

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
27 Ara 2019
149
252
68
Ustalarım kepenekli çoban bu olabilir mi? Belgelerde bahsedilen kepenekli çoban bölgenin hangi yönünde olmalı. Bunun 10 metre yanında güzel bir içme suyu var.IMG_20200629_220059.jpg

• Beğen
Tepkiler: balkaya34 ve R00T

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Ustalarım kepenekli çoban bu olabilir mi? Belgelerde bahsedilen kepenekli çoban bölgenin hangi yönünde olmalı. Bunun 10 metre yanında güzel bir içme suyu var.Ekli dosyayı görüntüle 12885

Selam.usdadım : Kepenekli çoban. Bir çeşit kelebek kanatları gibi olacak. Sırtında kepenegi olacak yani , koyunları önünde sağında solunda.olacak.
Çoban kepenegini bilirsin herhalde , Kalın.keçeden yapılır sıcak tutar ,

• Beğen
Tepkiler: R00T ve Acemi

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Arkadaslar ben buna benzer bir şekil gördüm , bir taşı ortasindan ikiye bölmüş, Tıpkı iki dilim elma gibi veya gerçekten kelebek gibi bölmüş ama oldugu gibi bırakmış. Sanki Tesbih tanesi gibi boncuk.dizmis gibi bir görüntüsü vardı. Dizili boncukların tam ortasinda püsgül veya hayvanların bogazina takilan kücul ZİL olurya aynen öyleydi.ve etrafinda dağılmış yatan koyunlsr gibi taslar ozel konmuşdu . Tam.güneyinde yetde gomulü ,ucu dışarda bir tas vardı bu tasa cok dikkatli bakdım.,Bu taş yere gömülmüş sadece burnundan yukarısı dışarda kalmış ASLAN gibiydi.Sanki aslan gömülmüş yada gizlenmiş av ına bakiyor gibiydi.Bu Vezir tepenin üst tarafindaydı
Halen durdugunu sanıyorum ,Çünki kimsenin dikkatini çekmez bir yerdir.

• Beğen
Tepkiler: R00T ve Acemi