Kertenkele ve Çözümü

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
4,388
7,737
118
#1
R00T : arşiv destekli
Kertenkele sıklıkla rast gelinen işaretlerden değildir.Genelde kabartma olarak karşımıza çıkar. Kertenkele işaretini gördüğünüzde burası sulu dereye yada kuru dereye yakın bir mevkidir.Ekseriyetle kayalık alanlarda karşılaşacağımız işaretlerdendir.Kertenkeleyi gördüğünüzde aramanız gereken bir kaç husus olacaktır.Bunlar kendisinden aşağıda kalan dere yatağı uzak ise o kısma açılmayın.Kertenkelenin duruşu büyüklüğü kuyruğu hatta tek gözünün olup olmadığı ilk bakılacak kısımlardır.Baş farklı açıda bir duruş sergiliyor ise ilk olarak bakış istikametinde farklı olan hatta yere saplama olan taşı arayın.İkinci husus kuyruk farklı açıda ise bükük durup yön vermiş ise araştırmanızı 50 metre civarında o yönde yapınız.Bazen kuyruk yarım daire şekli alır buda mesafeyi baya kısaltır.Gelelim en önemli hususa siz kertenkeleyi bulduğunuzda 30 metre civarında çatlak yada oyuk kayayı arayın bu çatlak oyma şeklinde de olabilir doğal çatlakda olabilir.Bu çatlak oyuk küçük taşı gördüğünüzde kertenkelenin malı bu taşın ya altında yada 1-2 metre civarındadır.
Çalışması zahmetli olan bu mal zemin altından dolgu kayacıklarla yada saplama kayalarla örtülmüş olup çalışması gayet yorucu ve yıldırıcıdır. Malzemenin zehirle tuzaklanmış olması ihtimal dahilindedir.
Eşkiyanında kullandığı işaretlerdendir kertenkele.
 

Ekli dosyalar

Beğeniler: GUND@R ve Ayazma

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
4,388
7,737
118
#3
Burda görmüş olduğunuzda bir kertenkeledir.Ok biçimli Y harfi benzeri oyma kısımlı kaya kertenkeleden 23 metre uzaklıktadır.Evet son nokta kendisidir.Küçük bir kayadadır.Kaya taşınabilir değil yerlidir.
 
Beğeniler: GUND@R

Ayazma

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
22 Ocak 2019
205
437
68
#4
Hoca bunların timsahla akrabalığı varmı. Tıp olarak aynı birbirine de çok benziyor. Ya ben minelab sdc ile garrett atx ıda çok benzetim bu bende takıntımı yaptıki. doktora mı gideyim acaba :)
 
Beğeniler: Kaan5557