Koltuk Taşı İşareti

R00T

ProfessionaL
Administrator
IMG-20170719-WA0005.jpg

Buraya orta yere kaliteli bir koltuk taşı görsel olarak bırakıyorum.Bu sefer İşaretin genel manada ki anlam ve ifade ettikleri çözümüne dair yazı yazmıyorum.Çözüm kısmını koltuk taşlarına dair @Menderes usta ve diğer ustalarımıza bırakıyorum. Arz olunur. Buyrunuz.
Görsel desteklerine ve değişik koltuk örneklerine devam edilir inşaAllah.

MendereS

Admin
Administrator
koltıklar sağ sol gösterebilir genelde karşısıdır. buda karşısı. öndeki haç ve oymaya bakarak böyle düşündüm. birde sağ tarafta var buda sağı gösteriyor demektir. o zaman şunu anlarız bu koltuk sadece 1 yere yön vermeiş hem ön hem sağ 2 yere yön vermiş. oymalara bakılırsa mezardır. her 2 tarafada bak öndeki daha değerli gibi görünüyor. çok uzak olmaz en fazla 100 metre. 1 metreden 100 metreye kadar tara muhtemelen yeri bulursun.

yada öndeki haçla oyma arasını ölç 1 cm 1 adım olarak hesapla git bu mesafe çok önemli. mesela orası gelse gelse 10 cm gelir 7 adım git bakalım neye denk geleceksin.

Sonra haçın ortasından yuvarlağın ortasını ölç bunuda dene. tahminim 15 cm. buda 10 adım civarlarına denk gelir böyle ölçüler dene. işaretlerin çoğu mesafeyi verir ama nereden ölçü alacağını bulmak biraz zordur.

Üst Alt