Köprü,Değirmen ve Şelale

Ahmet1977

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu alanların detaylı fotolarını çekmelisiniz.Şelaleyide buna dahil ederek yeni bir konu açarsanız oradan devam ederiz inşallah.Anladığım kadarıyla bulunduğunuz bölgeye iyi diyebilirim.Selamlar.
Bu konuyu buraya yazmayacaktım çünkü balkaya ustamın açtığı bir konuydu ama konu dede değirmeni olunca ikinci bir konu açmadan birkaç soru sormak istemiştim umarım balkaya ustam kusuruma bakmamıştır sağlıklı ve huzurlu geceler ustalarım saygılarımla

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
@Ahmet1977 anlattığın köprü su akarı ve detaylar bir güzel sisteme uygundur.Lakin bakalım buralar yaşanmışlıkla işçilikle ve malzeme ile de süslenmişmidir.

Köprü Doğu - Batı genel olarak bu yönlerde ise uçları . Örneğin Batı ucu blok kayaya dayalı ise Doğu ucu düze çıkıyır ise
Batı blok kayanın üzeri kayalık dağ mı burada açıkta mağara var mıdır .
Doğu ucunda düzde ve düzden sonra tatlı bayır varmıdır. Tatlı bayırdan ilerlerde harabe alan eski yerleşim kalıntısı var mıdır.
Bu köprüden Güneybatıya gidildikçe tek gözlü köprü mü var.
Bu iki köprü arası en az 10 km varmıdır _?
İki köprü arasında bazı yerler zor aksi alan olup blok kayalar ana su yatağına yakın tekli olarak var mıdır.
Durum benzeri ise köprüleri genel manzara ve ayrıntı olarak resimleyip yönleri belirterek yüklemen gerekir. Bu mevkilerde ısrarla işaret aramalısın ve işaretleri gösterir isen ustalar yorumlarlar.

balkaya34

Operatör
Selam usdam : Bu köprünün adi nedir usda, biraz ayrıntılı yazabilirmisiniz saygilar

balkaya34

Operatör
@Ahmet1977 anlattığın köprü su akarı ve detaylar bir güzel sisteme uygundur.Lakin bakalım buralar yaşanmışlıkla işçilikle ve malzeme ile de süslenmişmidir.

Köprü Doğu - Batı genel olarak bu yönlerde ise uçları . Örneğin Batı ucu blok kayaya dayalı ise Doğu ucu düze çıkıyır ise
Batı blok kayanın üzeri kayalık dağ mı burada açıkta mağara var mıdır .
Doğu ucunda düzde ve düzden sonra tatlı bayır varmıdır. Tatlı bayırdan ilerlerde harabe alan eski yerleşim kalıntısı var mıdır.
Bu köprüden Güneybatıya gidildikçe tek gözlü köprü mü var.
Bu iki köprü arası en az 10 km varmıdır _?
İki köprü arasında bazı yerler zor aksi alan olup blok kayalar ana su yatağına yakın tekli olarak var mıdır.
Durum benzeri ise köprüleri genel manzara ve ayrıntı olarak resimleyip yönleri belirterek yüklemen gerekir. Bu mevkilerde ısrarla işaret aramalısın ve işaretleri gösterir isen ustalar yorumlarlar.

Selam ysdam : Bu köprünün adi nedir usda

Ahmet1977

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selam ysdam : Bu köprünün adi nedir usda
S.a Ustam köprü ye eski köprü deriz dede değirmenin deki köprüde derler küplü deki köprüde derler ama ayakları konusunda yanılmışım galiba köprü 3 gözlü veya
4 gözlüymüş ama ben buranın fotolarinı pek paylaşmak istemem ama buradan yola çıkıp bazı noktalara ulaşırım diye araştırıyorum saygılar ustam

Ekli dosyalar

balkaya34

Operatör
S.a Ustam köprü ye eski köprü deriz dede değirmenin deki köprüde derler küplü deki köprüde derler ama ayakları konusunda yanılmışım galiba köprü 3 gözlü veya
4 gözlüymüş ama ben buranın fotolarinı pek paylaşmak istemem ama buradan yola çıkıp bazı noktalara ulaşırım diye araştırıyorum saygılar ustam

Selam Ahmet kardeşim : Teşekkür ederim verdiginbilgi için, Güzel bir köprü oldugu bellidir,ALLAH kolaylık versin,Ancak ben ROOT dan alinti yapiyorum diye size alinti yapmışım, Root un yazdigi köprü dikkatimi çekmişti, Olsun ziyani yok sizin köprüyüde öğrenmiş olduk saygilar usdam

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Screenshot_20200329-112745.png
Ortada ki ayak doğal kaya ise iyice bakın diğer ayaklarda da işaretli farklı renk taş bakın.
Kırmızı ok yönünde düzde farklı dizilimde taş veya çıkıntılı alan bakın var ise değerli ve boşluk testi gerektirir.
Bu durup foto çektiğiniz alanın rampasında açıkta mağara veya en üstte blok kaya kale gibi yer varsa bakın.

Ahmet1977

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selam Ahmet kardeşim : Teşekkür ederim verdiginbilgi için, Güzel bir köprü oldugu bellidir,ALLAH kolaylık versin,Ancak ben ROOT dan alinti yapiyorum diye size alinti yapmışım, Root un yazdigi köprü dikkatimi çekmişti, Olsun ziyani yok sizin köprüyüde öğrenmiş olduk saygilar usdam
Teşekkür ederim ustam ALLAH razı olsun saygılar Ustam

balkaya34

Operatör
Ekli dosyayı görüntüle 10125
Ortada ki ayak doğal kaya ise iyice bakın diğer ayaklarda da işaretli farklı renk taş bakın.
Kırmızı ok yönünde düzde farklı dizilimde taş veya çıkıntılı alan bakın var ise değerli ve boşluk testi gerektirir.
Bu durup foto çektiğiniz alanın rampasında açıkta mağara veya en üstte blok kaya kale gibi yer varsa bakın.

Selam usdam : Bu kopru ayagı Ahmet ilemi ilgili , eger öyleyse, bu birazda Sarnıç ayagina benziyor

Ahmet1977

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu şelalede o köprünün kuzeyinde 10 km civarında şelalenin sağındaki kısım çok çetin ve derin haramı deredir harami dereyi geçtikten sonra 2 km dere yükarı gitinmi bu tek gözlü köprü var buralar benim için çok önemli saygılar ustalarım

Ekli dosyalar