Korkunç bu adam Volçan

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Korkunc adam bu Volcan , once arnavutlara diger altinlarin yanina son kervandan caldigimiz degerli
esyalari tasitti ardindan da deligi kapattirdi . Zavallilari da ayni korkunc akibet bekliyordu . is biter bitmez onlarin bogazlarini kesti

Buyuk magaranin sol tarafina gomdurmustu Volcan ardindan havalandirma deligini patlatmisti
dusen kaya parcalari mallari her iki yonden kapadi.

( bakalim simdi hangi kurnaz bu tarz gomuyu bulabilecek ? en akillisi bile hayal edemiyecek !! sen magara girisinin uzerinde bulunan isareti yazmadan yaz ve tam karsiya ollugun yanindaki kus deliginin icine ,, insan yolladigim zaman bulabilsin .. yillar cok zor ve tehlikeli , bir de deri harita hazirla ve de ollugun yanindaki delige yerlestir ki gelen adamim kolayca bulabilsin ). dedi Volcan

Burada sadece ucumuz kalmistik ben ( papa martin ) Volcan ve Fatme ,, eminim ki cok yakinda Fatme de kafasini yiyecek ... Tanri dagin tepesinde gozlerini kirmizi bir mendille kapattiktan sonra gunese karsi yarim saat oylece beklettikten sonra donup yurumesini soyledi ellerinin dayandigi kayaya parmaklarinin arasina ( isaret ) bir kelime yazdi bu temel isaretimiz .. ( papa olculeri buradan al , kantara ve parlak kayanin yuzeyine bati kismina Fatmenin yasini 16 ve karislarini yaz! )

Korkunc adam Volcan .. Bulgaristanin ozgurlugunu istiyordu devamli .
Bunun icin bir cok altin karsilsiginda , Ruslardan silah ve savas malzemeleri talep etmisti boylece ismi asirlardir hafizalardan silinmeyecekti ve herkez onu hatirlayacakti ...
Ne var ki Rus Krali ona inanmamisti Volcanin bu kadar cok altinlari olacagina inanmamisti ve de bu talebini reddetmisti.

Oysa cok altina ve degerli esyalara sahipti Volcan.... Bir cok tufek , top buyuk ordularin masraflarini ve ihtiyaclarini karsilaycak kadar cok .. Korkunc adam Volcan ,, kendisi bunlari kitaba not aldigimi bilmiyordu
ne var ki ben herseyin kayita gecmesini istiyorum ozellikle bu kisiye ait olanlari .. icimden bir ses bu benim yazilarimin son yazilar oldugunu soyluyor sanirsam beni de her an oldurebilir.

Yaklasik yirmi yil once Volcan Istanbuldan Selanige kayikla gecmisti , orada yunanli dede Stavro ile dost olmuslardi .. Yunanli Volcana bir dagin patekasini sormustu ve de tarifini cok detayli soylemisti Volcan .
O anda yunanli Perslere ait bir kitabin sakli bulundugunu ve bu kitabin iceriginin magara icinde bir odada buyuk bir hazine yatagini belrttigini soyledi .. ayrica bi baska kitapta bu magara giris cikislarinin detaylari oldugunu Volcan bu adamin buyuk ve bilgin biri oldugunu soyledi ..

Ve buraya Eylul ayinda gelmistik .... binbir guclukle hazine dolu odaya girdigimizde 193 kulce altin her biri 15 okka cekiyordu Tanri adina !!!! bunlari ben saydim ve agirliklarini bir bir tarttim ve de bunlari kapinin sol tarafindaki kaya dolabin icine yerlestirdim ...

Bir ara odanin icinde Stavro dede ile Volcan arasinda tartisma cikti ,, Stavro dede bu altinlarin Yunanistana verilmesi yandasiydi gayesi de Suat pasanin mal varligini satin almalari idi ..
Volcan hazinenin bu ugurda harcanmasini kabul etmedi cunki Volcanin hayali baskaydi Bulgaristanin ozgurlugu ... Yillardir bu hayal ile yasiyordu ..... Olan olmustu Volcan Stavro dedeyi burada oldurdu ve mezarda kafasinin yanina iki karis buyuklugunde altin bir istavroz ayrica bir de kulce altindan kestigi bir plaket birakti . Mezari buyuk bir catalli kayin agacinin altinda , burada romalilara ait olan magaralarda darphane...

Volcan , kisa zamanda en zeki ve tecrubeli adamlarin bir araya gelmesini emretmisti .. boylece bir cok ciftliklere baskin ve kotuleri oldurme ani gelmisti yine .. Bu arada cok guvendigi bilgin Nikola yi ( yurt disindan ve satin alinmis giysiler giyen bir sahisti bu ) cagirtti .. Bu kisiyi Volcan , Rus Kral Nikolau yu ziyarete gondermisti .. Kisi ziyaretten dondugu zaman , Kral tarafindan altinlari gormek icin bir adamin gonderilecegini soylemisti..

3 yil gecmisti ... Volcanin cok bekledigi kisi gelmemisti ...Buyuk Ruse bolgesinde tam 3 yil gecmisti bu muhitte bulusacaktik ama gelen giden olmadi ve de Volcan cok sinirlenmisti ...... sinirlendigi anlar hic dusunmeden palasiyla bir vurusta kafayi govdeden ayirirdi .. bunu cete uyelerimizden bir cok kisiye yapti , topragi hafif olsun..

Su anda sadece ben ( papa martin ) ve Fatme kalmistik ...
Bazen bir grup arnavutu getirir ve bu kisilere gomu yerlerini degistirmeleri icin emir verirdi gomuyu guzelce
kapattirirdi ardindan bunlara birer fes lira altin verir ( bahsis olarak ) .. ne var ki keci patekasinda bunlarin da bogazlarini kesip kafalarini koparirdi .. nedeni basitti ( oluler konusamazdi ) ..

Fatme cok guzel , vezir gibi kurnaz ve de balik etinde bir teni var .. Volcanin ikinci karisiydi ben evlendirmistim istavrozlu kayin agacinin altinda ..Volcan ender dogan birisi , uzun boylu , cok sevik , cok kuvvetli , bir kedi kadar sessiz aniden gece ona seslensen hemen silahiyla ates eder ve ya kamasini atar ki bir agac dalini bilekmis gibi keser saclari kap kara .. Fatme onunla sakalasmayi cok sever fakat Volcan cok sogukkanli dobra ve ani kararlar alan biri .. Sinirlendigi anlar cilgina doner surati bembeyaz olur ve sol eli titremege baslar ilk karisini koyun Beyi kacirmisti ve onu Ordin Sarayi ndaki hareme kapatmisti , o siralar Volcan sinirden saclarini kokunden yolmustu ,nitekim bu Beyin ciftligini ben yakmistim Volcan 10 yasindaki kizini kacirmisti daglara .. Volcan kucuk kizin kafasini kesmek istemisti o sirada hic beklemedigim bir olay olmustu , pisman olmustu ..

Magara icinde bir odalik yere deriler dosemisti kucuk kizin rahat etmesi icin .. onu avladigimiz kucuk ceylan etleriyle besliyordu ve de kucuk kiz her gecen yil daha da buyuyor genc kiz oluyordu ..Volcanin pesini birakmiyordu , 4 yil sonra onlari evlendirdim .. Fatme bir Turk kizi olsa bile simdiye kadar gordugum kizlarin en guzeliydi , yuzu nur saciyordu ve gozleri yemyesildi .. Volcan ona ata binmesini silahla ates etmesini ogretmisti ve kisa zamanda eskiyalardan iki kisiyi oldurmustu kendisine satastiklari icin..

Simdi yalniziz , Volcan Fatme ve ben .. Fatme daha cok genc onun kismeti acik .. Daglar da cok gizem var .
Volcan ile Fatme mavi gole ala balik tutmaya gitmislerdi ben de yazilarima devam ediyordum .. Simdilik yapilacak yoktu ...ne var ki acele etmem gerek yakinda buralardan gidecegiz ..Kartallar minare tepelerinde ucusuyordu ve de gozu donmus bir ayi atlarin birini parcalamisti , gokyuzu cok guzeldi ..

Gurbatciadam

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Gerçi eski düzen degilki şimdi herşey cihaz git noktala teslim et devletine . Kisiellesmesine şiddetle karşıyım. Rabbim hakkı hakikati gören ve gozetenlerden eylesin... sayfanız size hayırlı olsun..ben çıkıyorum....

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Evet temel işaret osmanlıca bir kelime yazıdır. Ve o bölgede ters sekiz rakamı olan yerdir. Ve yazıda okunur şekildedir ki hamd olsun rabbime onu okumakta nasib oldu . Lakin belge düzmece hikaye ve şifrelerden ibarettir lakin çöze bilene ..
bunlar internete düşerken şifreler zaten yazılmıyor. bir çoğu tabi. çözmek için insanın yapısı buna uyumlu olmalı. zekiden ziyade bu işe yeteneği olmalı.

ayrıca konunun genişlik kazanması adına bildiklerinizi paylaşmanızı isteriz.

Gurbatciadam

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Siz bu hesapları en batıda arıyorsunuz dahi bunu atatürk 17 yıl aratmis ve yine başarılı olamamıştır. Benim encok sevindiğim mevzulardan birini volcan yazmış zaten kadını demiş. Rabbim cümlemizi içinde bu acıdı muvaffak kılsın . Belgelerdeki yazılan işaretler eksiktir fazla değildir. Hiç birtane oyma işaret yoktur ve hepsi kabartmadir. Lakin ben şahsıma küçükte olsa birşey istemedigim için. INŞAALLAH yahudi ve hıristiyan alemini dize getirecek hesaplarimi bitirmek uzereyim .
Mecburen işlerim bitmesi ve yurda dönmem gerektiğinde bizzati hepsi ile ayrıca ilgileneceğim. Bir kaç yerde ben resim de paylaşmıştım lakin küfre mahfuz kaldım sildiler vesaire. Şimdi bendeki hesaplarım ile olan hesaplar bire birdir ve nettir kimseye ihtiyaç duyulmadan bu işi bi an evvel bitirmem icap eder . Sizlerede bol kazançlar diliyorum..

Storm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Karanlık dere Kartal kaya davulcu burun tekne kaya keltepe kirazlı yayla kuyumcu tekke dağı tekke dagında bulunan yatır yatırdan çıkan emanetler vb vb yaşadığım yerde kale de bulunan civcivli tavuk. Deve tüyüne benzeyen toprak yapısı vb vb yer olarak özelinize bölge ismini yazıyorum ustam

Ayazma

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu adamı araştırdım belgeler düzmece gibi geldi bana. Kim düzmüş acaba. Ula birazı doğrudur yine. 10 kiloysa 100 kilo yapmışlar ne var bunda. Hadi canım eşkıyanın tonlarca altını mı olur nasıl taşıyacak nasıl gömecek. Kepçeleri varmı merak ettim.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@Ayazma ustam iyiki 3 yeri kepçe ile işlem yaptım, lafı bana vuruyorsun, alacağın olsun.
Bu adamı araştırdım belgeler düzmece gibi geldi bana. Kim düzmüş acaba. Ula birazı doğrudur yine. 10 kiloysa 100 kilo yapmışlar ne var bunda. Hadi canım eşkıyanın tonlarca altını mı olur nasıl taşıyacak nasıl gömecek. Kepçeleri varmı merak ettim.

Ayazma

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@Ayazma ustam iyiki 3 yeri kepçe ile işlem yaptım, lafı bana vuruyorsun, alacağın olsun.
Yok canım aklıma bile gelmedi. Benim takıntım bu define işinde kepçeyle pulluk çok geçiyor. Greyder hiç yok. Çubuk ta çok geçiyor. Adıda Çubuk. Mesela asa hiç yok. Bence asa işine girin. Hz Süleymanın asası gibi olabilir.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@Ayazma ustam yapma etme, bu kadar çubuk şakül cihaz çöplüğünde, birde Bu asa yüzünden kardeşlerimi rezil rüsva etme ustam, şimdi birde asa dolandırıcıları türer ortalıkta. Okunmuş asa, suya duyarlı asa, tümülüsün tozunu toprağını suya çeviren asa, asalarin efendisi, asalarin abisi, yapma ustam, bizim milletin aklı sadece piç işlere çalışır.
Yok canım aklıma bile gelmedi. Benim takıntım bu define işinde kepçeyle pulluk çok geçiyor. Greyder hiç yok. Çubuk ta çok geçiyor. Adıda Çubuk. Mesela asa hiç yok. Bence asa işine girin. Hz Süleymanın asası gibi olabilir.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Unutmayın ki Fatih Sultan Mehmet in Ayasofya ile ilgili bedduasindan kurtulmadigimiz sürece biz iflah olmayız, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ün yıllardır gizlenen vasiyeti açıklanmamış, yecuc mecuc ler içimizde olduğu sürece biz iflah olmayız,

Codex

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Volcanin yerleri oyle pullukla, kepceyle olacak yerler degil. Bir yerinde zamaninda resmi kazi yaptik. Iceriye girdigimiz anda kazi iznimiz en tepelerden iptal oldu. Basimizda zaten 2 transit dolusu jndrma. Yanimizda zaten devlet olmasa emin olun o koyluler bizi diri diri gomerdi. Alayi kripto volcan sulalesi. Elden birsey gelmedi. Piyasadakiler degil, orjinal belgede gecen miktar 25 ton. Ben orjinal belgeleri ve gordugum yeri bilirim. Kimselerin tahmin bile edemeyecegi ic ice olan bir bolgede. Yeri daha sonra Turkiyenin sayili bir zengini adina tas ocagi ruhsati verildi. Bize ihanet eden simdi o ilce ilin sayili zengini. Devleti kalkindiracagim diyen arkadas beni yanlis anlama ama hayal alemindesin. Sana yedirmezzler , bizlerede yedirmediler :) En guzeli ufak tefek yerlerle karinca karari idare etmek. Bu volcan mevzusu cooook asar normal vatandasi. Ben artik kapattim bundan 20 yil onceki olan defterleri. Az asim agrimaz basim.

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Karanlık dere Kartal kaya davulcu burun tekne kaya keltepe kirazlı yayla kuyumcu tekke dağı tekke dagında bulunan yatır yatırdan çıkan emanetler vb vb yaşadığım yerde kale de bulunan civcivli tavuk. Deve tüyüne benzeyen toprak yapısı vb vb yer olarak özelinize bölge ismini yazıyorum ustam
tamam hepsi güzel uyuyor lakin bunlar dediğin bölgede değil. marmara ve karadeniz olması lazım. :)

sef_er

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Volcanin yerleri oyle pullukla, kepceyle olacak yerler degil. Bir yerinde zamaninda resmi kazi yaptik. Iceriye girdigimiz anda kazi iznimiz en tepelerden iptal oldu. Basimizda zaten 2 transit dolusu jndrma. Yanimizda zaten devlet olmasa emin olun o koyluler bizi diri diri gomerdi. Alayi kripto volcan sulalesi. Elden birsey gelmedi. Piyasadakiler degil, orjinal belgede gecen miktar 25 ton. Ben orjinal belgeleri ve gordugum yeri bilirim. Kimselerin tahmin bile edemeyecegi ic ice olan bir bolgede. Yeri daha sonra Turkiyenin sayili bir zengini adina tas ocagi ruhsati verildi. Bize ihanet eden simdi o ilce ilin sayili zengini. Devleti kalkindiracagim diyen arkadas beni yanlis anlama ama hayal alemindesin. Sana yedirmezzler , bizlerede yedirmediler :) En guzeli ufak tefek yerlerle karinca karari idare etmek. Bu volcan mevzusu cooook asar normal vatandasi. Ben artik kapattim bundan 20 yil onceki olan defterleri. Az asim agrimaz basim.
Ustam belgelerde gecen yerleri bulabilmismiydiniz

Storm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
yok ama kaynaklar hep aynı şeyi söylüyor. biz ve bulgar kaynakları. lakin dediğin gibi kesin işte bu diyemedikten sonra tartışmaya açıktır.
Ben su yüzden diyorum ustam çoğu yazılan şey buralardan elde edildi bi kald de 7 civcivli tavuk bulundu suan bulan kişi bu şehrin en zenginleri arasında
Kuyumcu tekle dagında devlet parsel parsel arazi satın aldı önceden yüzüne bakılmayan yer suan devlet büyüklerinin gözdesi durumunda yatırdan cok ciddi anlamda yüklü mal çıktı. Kel tepe üzerinde hayvancılık yapılırmış eskiden hala yapılır. Sarı göl sarıyar önü antik şehir suan sarıyar gölünden bazı yerlerinden altın çıkıyor tabanı ciddi anlamda dolu
Bizim buralar helenistik döneme ait
Mesela Halkalı kaya tarifini ben söyle göstersem
3 doğal su Benti dediğim sehri araştırırsanız 3 adet dinazor sırtı gibi Benti görürsünüz. Daha sonrasında Burada Süleyman şah türbesi de mevcut. Eskiden burası büyük din adamları yetiştirilirmiş papaz kilise çoğu yeri eşkiya isimleri de mevcut vb daha sayarım da

Ekli dosyalar

Storm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arnavut kaldırımı ve İpek Yolu da mevcut Buralsrda termal su da çıkmakta tahtali köyde burada

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
geçenki mesajda yazmıştım ne diyoruz işareti olmayan defineler dolu. her gömü yapan işaretini yapmışmı tabiki hayır. ağaçları, köprüleri, değirmenleri yada tepeleri hedef alarak gömüsünü yapmış.

şimdi sizin coğrafyada bir volçan belgesi yok diye sanki o para sadece o belgede olan yerdemi var ne alaka her yerde var. anadolu zaten höyüktür. şimdi sen dediğin yere helenistik dedin. ya öncekiler, firig, lidya pers, sonraki roma bizans vs. senin bölge zaten süper.

senin dediğine benzer hikayeler her yerde var ama en çok sizin bölgelerde var onuda biliyorum. sen bi tanesini yazdın ben bi ton biliyorum. iyi olmasının nedeni bende çok sarp dağlık kayalık kör vadiler yok. coğrafya yaşama elverişli o yüzden her medeniyet yaşamış. bak videoya.

ah o kel tepe her yerde gözdedir. lakin o işaretlerin dediğin sistemler değil bu alanda mezar olacak bak toprakta iyi duruyor mezar yeri ben buradayım diye bas bas bağırması lazım.

Üst Alt