Korona virüs ve bitkisel çözüm arayışı

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Kas 2017
197
447
68
54
İstanbul
yok onu bende biliyorum. eli üstü başı virüslü biri kedini köpeğini sever hemen ardından sende seversin.
kargo ile bile taşınabiliyorken kedi köpek tüyümü taşıyamayacak. kapı dışarı edin demiyorum zaten
dışarıdaysa dışarıda tutulur içerideyse içeride. kedi köpek sevmeye ara verin diyorum
gerekirse ki gerekebilir onların banyolarınıda sıklaştıracaksın
7 aylık benim dükkanda da var. kendi geldi aç ve yaralıydı biçareydi. kış geçene dek misafirimiz artık.

ne var bunda kınayacak onu anlamadım?????????? döve döve atın sokağa demedim zaten
dikkat edin dedim
bu aralar insanlara canım desen canın çıksın anlıyor galiba
İnsanlar evde çoğu dükkan kapalı. Esnaf dükkanlarının etrafındaki canları besliyordu, restoranlar belli saatte artıklarını belli yere bırakıyordu. Şimdi onlar yok. eskiden her çöpün yanında poşetler içinde en az atık 2 ekmek olurdu ben denk geldiklerimi ufalar bir kenara bırakırdım kuşlar sebeplenirdi. Şu an o bile yok. insanlar artık bayat ekmeklerini bile çöpün yanına bırakmıyorlar evlerden artık , atık artık yiyecek çıkmıyor. sokaklarda yiyecek yok.
1 saat önce beslemeden geldim, sabah bıraktığım kuru mamalar akşama kalırdı, kedileri bırak martılar sokak aralarına inmişler kedilerin kuru mamasına saldırıyor. Kargalar ona keza.
Sabah kuru mama dağıtıyorum , akşam tavuk ciğeri dağıtıyorum , kuru mamanın eksiğini gece için tamamlıyordum.
Sabah döktüğüm mamalar akşama kalırdı, Şu an dökerken bitiyor. 1 besleme noktasında en fazla 10 kedi olurdu , şu an yiyecek olan yerde oraya ait olmayan bir sürü yabancı kedi var. İçlerinde birçok evden atılmış ev kedileri var.
İnsanlar kedilerini evlerden atıyorlar.
sokaklarda yiyecek yok.
Bir de senin yazdığın yanlış bildirimden sonra , insanlar sokak canlarına bırak yiyecek vermeyi sokaklarda kedi köpekleri öldürürler.
Alınma gerçek bu. Bu yönden bak.

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
İnsanlar evde çoğu dükkan kapalı. Esnaf dükkanlarının etrafındaki canları besliyordu, restoranlar belli saatte artıklarını belli yere bırakıyordu. Şimdi onlar yok. eskiden her çöpün yanında poşetler içinde en az atık 2 ekmek olurdu ben denk geldiklerimi ufalar bir kenara bırakırdım kuşlar sebeplenirdi. Şu an o bile yok. insanlar artık bayat ekmeklerini bile çöpün yanına bırakmıyorlar evlerden artık , atık artık yiyecek çıkmıyor. sokaklarda yiyecek yok.
1 saat önce beslemeden geldim, sabah bıraktığım kuru mamalar akşama kalırdı, kedileri bırak martılar sokak aralarına inmişler kedilerin kuru mamasına saldırıyor. Kargalar ona keza.
Sabah kuru mama dağıtıyorum , akşam tavuk ciğeri dağıtıyorum , kuru mamanın eksiğini gece için tamamlıyordum.
Sabah döktüğüm mamalar akşama kalırdı, Şu an dökerken bitiyor. 1 besleme noktasında en fazla 10 kedi olurdu , şu an yiyecek olan yerde oraya ait olmayan bir sürü yabancı kedi var.
sokaklarda yiyecek yok.
Bir de senin yazdığın yanlış bildirimden sonra , insanlar sokak canlarına bırak yiyecek vermeyi sokaklarda kedi köpekleri öldürürler.
Alınma gerçek bu. Bu yönden bak.
Allah hayrını kabul etsin.. Vallah şükür ben dünden yaptığım bir tencere nohut arka bahçeye döktüm daha duruyor ekmek aynı şekilde mama daha duruyor.. Bende sık sık bakıyorum yesinlerde biraz bahçeye bırakayım diye .. Benim burdakilerde damak tadı değişmiş kedi bulguru yiyiyor kuş güvercin kırlangıçlar kedi mamasını.. Demekki arada bir onlara böyle doğal soslu yemek sürprizleri yapmak lazım.. Gün doğumuna doğru insana yanaşmayan kuş türleri maşallah yastığımın dibinde horoz gibi ötüyor. Uyansımda biraz kedi mamasından alalım diye, akşamdan bıraktığım ekmeği makarnayı almıyor

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Kas 2017
197
447
68
54
İstanbul
Allah hayrını kabul etsin.. Vallah şükür ben dünden yaptığım bir tencere nohut arka bahçeye döktüm daha duruyor ekmek aynı şekilde mama daha duruyor.. Bende sık sık bakıyorum yesinlerde biraz bahçeye bırakayım.. Benim burdakilerde damak tadı değişmiş kedi bulguru yiyiyor kuş güvercin kırlangıçlar kedi mamasını.. Demekki arada bir onlara böyle doğal soslu yemek sürprizleri yapmak lazım.. Gün doğumuna doğru insan yanaşmayan kuş türleri maşallah yastığımın dibinde horoz gibi ötüyor. Uyansımda biraz kedi mamasından alalım diye
Seninde baktığını önceki yazılarından biliyorum Allah kabul etsin.

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Kas 2017
197
447
68
54
İstanbul
Dün tarih oldu.. Yarın işe bir Sır, bilmece ..
Bugün is bize verilmiş bir Hediye..
Bunun kıymetini bilmek gerek..
Aynen, Bir çok insan yarınından emindi,
Ki peygamber efendimiz Ben bile yarınımı bilmiyorum dediği halde.
İnsanların herşeyi para mal mülk olmuştu, Mal mülk olan sohbetlerde derdim, Dedemi ellerimle gömdüm yanına birşey koymadım. Babamı ellerimle toprağa bıraktım yanına bir şey koymadım. Sen dünyayı bıraktın derlerdi bana , Dünya boş kimse bir iğne götüremeyecek.
Dediğin gibi, kalan ömrümüzü hayırlarla yaşamakta fayda var.
Tanımayanlar mahallenin delisi diyorlar bana. :)

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Kas 2017
197
447
68
54
İstanbul
Sumak ta , corona virüse karşı ...
Bugün veteriner arkadaşa hasta bir kedi götürdüm , sumak almış akciğer ve üst solunum yollarına iyi geliyormuş, banada almış sağolsun , günde 1 bardak çay olarak içilecekmiş. çekilmiş ve tohum olarak almış . tohumu çay olarak çekilmişi yemeklere salataya. çekilmiş evde vardı tohumu aldım.

Son düzenleme:

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
3,879
6,855
118
MaşaAllah sitemizde ne güzel yürekli insanlar var.Rabbim sayılarını artırsın inşaAllah.

Kısmet

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
12 Ocak 2020
160
263
68
ustalarım uzun uzadıya yazı yazmayı sevmem.. bu coronada olayının perde arkası farklı gibi .. %50 ihtimalle; açıklanan ölüm oranlarına bakıldığında domuz gribi bu virüsün 2 katı gibi... peki bu tantana niye? efendim ilacı yokmuş :) olsa ne yazar... birinde ölüm oranı %3, domuzda(ki ilçaları var) %8-10 arası peki niye bu panik? cevap şu; ilaç yok bu sebeple domuzdan bakımsız, ilaç alamayan, parası ile prof tutamayan kimseler kısacası GARİBAN insanlar ölerken bu sefer ölüm oranı % 3 olsa bile ister zenginleri diyin, ister siyonistleri diyin isterseniz güç sahipleri diyin, kim derseniz diyin .. onlardaki ya bende o % 3 içinde varsan paniği... ilk başlarda bu aklıma mantıklı geliyordu evet bu sebebi diyordum lakin .. sosyal medyada dolaşan sözde çin telekomikasyon verilerine göre sadece bir telefon firmasının müşterilerinden 9 MİLYON insanın sinyal vermediği gerçeği... diğer firmaları düşününce bu 20-30 milyon insan eder... korkunç bir rakam eğer ki bu doğruysa , o zaman corondan ölüm oranı % 3 değil % 25-30 bandına gelirki korkunç... bu hastalık kısa zaman içinde çok şeyi değiştirecek dünyada... son bir soru sorarak yazı sonlandırayım: neden Aile hekimleri 5 şubatta randevulü sisteme geçti ? ...

REİS

Moderatör
Süper Moderatör
1 Haz 2019
619
2,371
98
ustam bunu bir önlem için aldılar zannedersem .
hastanelerde yoğunluk olmasın diye .ben öyle tahmin ediyorum
yinede devletimizin bir düşündüğü vardır.
vatandaşlarını bu illetten korumak için .

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Kas 2017
197
447
68
54
İstanbul
ustam bunu bir önlem için aldılar zannedersem .
hastanelerde yoğunluk olmasın diye .ben öyle tahmin ediyorum
yinede devletimizin bir düşündüğü vardır.
vatandaşlarını bu illetten korumak için .
illet ki ne illet yıllar sürecek illet.Dilerim yanılırım, tez zamanda ilacı bulunur İnşallah.

REİS

Moderatör
Süper Moderatör
1 Haz 2019
619
2,371
98
inşallah bulunur ustam .Allah yardımcımız olsun cümlemize .
bu karantinadan bir an önce kurtuluruz .
insanlarımız perişan oldu .gelirleri olmayan vatandaşlarımıza .
allah yardımcıları olsun ,en çok onlara üzülüyorum .

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Kas 2017
197
447
68
54
İstanbul
inşallah bulunur ustam .Allah yardımcımız olsun cümlemize .
bu karantinadan bir an önce kurtuluruz .
insanlarımız perişan oldu .gelirleri olmayan vatandaşlarımıza .
allah yardımcıları olsun ,en çok onlara üzülüyorum .
Nufusun % 80 i borçla yaşıyor. Allah yardımcımız olsun.

REİS

Moderatör
Süper Moderatör
1 Haz 2019
619
2,371
98
ustam ben mahallemde yardım kampanyası başlattım.
muhtara gidip geliri olmayanlara. ve yaşlılara .evinden çıkamayanlara. yetimlere.
ihtiyacı olanlara . erzak dağıtmaya başladık .ağzalarla beraber .

eski

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20 Kas 2017
197
447
68
54
İstanbul
ustam ben mahallemde yardım kampanyası başlattım.
muhtara gidip geliri olmayanlara. ve yaşlılara .evinden çıkamayanlara. yetimlere.
ihtiyacı olanlara . erzak dağıtmaya başladık .ağzalarla beraber .
Allah kabul etsin. Bu süreci herkes yardımlaşarak geçirmek durumundayız Gerçi yardımlaşma hayatın her döneminde olmalı.
İnsanlar, evlerin dairelerin arabaların vs. bir kıymeti olmadığını anlamaya başlıyorlar.

kötü ruh

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
21 Eki 2019
189
650
98
abd nin önde gelen üniversitelerinden biri raporunda tıpkı bir zar gibi yağ tabakası gibi tanımlamış metal ve plastik ahşap gibi elementler üzerinde 72 saat yaşayabildiğini öne sürmüşler.
antibiyotiğin işe yaramadığını dünya sağlık örgütüde doğruladı. vede sirke dahil
en etkili korunma yöntemi çamaşırsuyuna bir miktar su katılarak temizliklerimizi yapmak
birde %65 alkol içeren diş temizleyici bir madde varmış eczanelerde onu öneriyorlar
el ve teninizi 25c üstü sıcak ve köpüren el sabunlarıyla sık sık yıkamayı
musluk kafaları para kumanda telefon kapı kolları elektrik düğmeleri koltuk kollukları otoyol araçlarımız
sıcak ve deterjanlı bezle silinmesi
sık sık el yıkanması sonucu elde oluşan çatlak veya kazara alınmış yara ve çizikler doktor onaylı kremler ile çatlak ve yaraların kaplanarak korunması ( birnevi izole)
hiç bir şekilde elbise halı kilim vs silkelenmemesi
önemle rica olur