Kurbağa işareti

A.e.zeybet

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 May 2020
31
35
23
Gözlerinin baktığı yerde 20 adım tosbağa ya benzeyen taş var artı burası yazın kuruyan kışın akan bir dere ve tosbağa derenin kuytulaysan yerinde akar suyun vuramadığı yerde

Ekli dosyalar

A.e.zeybet

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 May 2020
31
35
23
Kurbaganin gozlerinin baktığı istikamette cok eskilerden kalma bir pınarda mevcut ortalama 100 adim kadar simdiden yorumlarınız
için teşekkür ederim değerli ustalarım

• Beğen
Tepkiler: R00T ve @İbrhm

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,344
10,221
118
bana kurbağaya benzer bir taş gibi geldi ama taşın kendisi seyyar mahiyette olduğu için ben işaret olarak değerlendirmiyorum. Ustalar ne derler bilemem.

• Beğen
Tepkiler: A.e.zeybet

A.e.zeybet

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 May 2020
31
35
23
Taşın en üst kısmı dışarda taş hareket ettirmemiş ettirilemeyecek kadarda köklü büyük bir taş ustam

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,892
118
59
Sevgili

R00T
ustamız haklı söylemiş . Bende ilk gördüğümde itibar etmemiş isim. Çünki hakikaten kaya bana da küçük gelmiş idi. Mademki siz köklü bir kaya diyorsunuz. Gerçekten bu işaret benziyor. Tam diyemesekte bir uhde kalmasın içimizde. Şimdi siz buradaki bir tek pınardan bahsetmişsiniz oysa daha bakılacak çok şey var. Çevreyi karış karış edip onları bulamlısınız yada bildiklerinizi burada belirtmelisiniz. Bunun çevresinde aklınıza gelecek ne var ise her şeyi deresinden değrmene dedesin şelalesine ne var ise. önce kaynağın batısına şöyle bak ne var sonra öbirkiler ne var ise sıralanır

• Beğen
Tepkiler: R00T ve A.e.zeybet

A.e.zeybet

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 May 2020
31
35
23
Bolge Su orman ve tas bakimindan baya zengin bir golge cevrede koylerden dahi fazlasiyla su mevcut asırlık su kuyuları mevcut punar pınarlar mevcut kurbağanın Batısında 21 adım tosbağa ya benzer bu taş var buda asagi yukari kurbağa işareti kadar buyuklukte köklü ve hareket ettirmemiş bir taş
Tosbaganin kabuğunda altına doğru v seklinde oyma mevcut bölge eskiden kervan yolu olarak kullanılan yola 300 metre uzaklıkta ve çok eskilerden kalma çevrede çok fazla yuvarlak oyma tiraslanmis kayalar kırılmış işaretler mevcut

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: R00T

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
8 Eki 2019
1,117
2,892
118
59
buna yakın pınarların önce batı tarafında beyaz bir kaya bakacaksın.
Daha sonra kervan yolu belli ise onun batı kısmında bir yığma mevcutmu.
Daha bu işler uzar gider

• Beğen
Tepkiler: R00T ve A.e.zeybet

A.e.zeybet

Member
Kayıtlı Kullanıcı
8 May 2020
31
35
23
Uzansın ustam sayenizde bilgi sahibi oluyoruz allah razı olsun pınarın güneydoğu tarafında cok eski ahlat ağacı var pınarın batı tarafı kervan yoluna bakıyor yarın dikkatlice bakayım beyaz tadı bulmaya çalışayım

• Beğen
Tepkiler: R00T ve dardanoss