Kurt Tepe ( Pop MarTin )

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,531
Tepkime puanı
10,789
Puanları
118
Burasını bilmek için evvela çevreden bahsedeyim .Namlı dağlardan Maltepeden batıdan Büyük kapıkaya mevkiinden anasuyu takiben büyük ilk sazlığa ulaştık burdan .Yürüdüğümüz alan doğu istikametinde büyük sazlığın bitiminde bulunan ambarkaya - uzunali değirmeni ve Ali bey değirmenleri mevkisidr.Burada uzun ali bey değirmenin kuzey sırtında hemen yakında alibey köyü vardır.Buraya yakın ermeni Tuduron üzüm bahçeleri var.

Evet dönelim tekrar uçurumun dibinde ki karakaya ya bu kaya devrilir ise değirmeni harap eder.Ama devrilmez köklüdür ve kudrettendir.Bu kaya siyah olup sanki yama imiş gibi durur değirmenin üzerinde.

Aldanmayalım buranın aslı Bizans keşişlerinde kalma bir Azizin kaldığı yere yakındır.Burada Bana ait olan bir özel mağaram da vardır ki nişanesi 2 adet bayan göğsü olup bastonum yanındadır.Biz burada ki işleri temaşa eyleyip geçeriz daha doğuya Karahasan köyü Derin bir vadinin batı gölgesinde kalır ki bu vadi kuzeyden güneye yüksek bir dağa doğru ilerler gider.Bu Vadide 20 dakika mesafede Sağ cenapta Kartalkaya vardır.Kartalkaya dan Doğuya bak Kanyon vadinin karşı doğu cihetinde Bir tepecik görecek sin ki Bu tepeceğin dairesel şekilde etrafı doğala uyumlu kaya yerleştirmeleri vardır uzaktan seyreyle duvar çevrisi sanırsın.bu çevirnin üst düzlüğünde de döşeme kayalar vardır.Burası kurttepedir
alibey değirmeni ile kurttepe yürüme 45 dakıka sürer.Kurttepenin eteğinde 300 ile 500 metre arasında doğu bayırında Bir yerli karakaya üzerinde kayanın cephesinde oyma tarafimızca yapılan kurt başı fügürü vardır ki bu kurtun dili sağa dönük olup dili üzerinde kan lekesi damlası vardır.Dilin baktığı cihet batısında kalan kurttepedeki çevirinin kendisinde ki koyun benzeri kayadır.buradan anamahzene girmek pekde kolay değildir.Lakin başka girişte yoktur.Koyun kayayı bul bunuda herkes göremez ancak ustası teşhis eder.Hemen üstünde ki kayada bir adet ceviz oyma olacak dikkat orda da vardır.Araları 7 metredir.

Tekrar dönelim oyma kurta bakış istikametinde 23 arşında zemindeki mezarı bul kızılyakut ordadır.Asıl meblağ 4 kulplu kazan tıka basa ana mahzendedir.Bu bizim birinci kurdumuz olup kurttepedir.Kurt tepe alibey değirmenin doğusunda olup rampada bir tepeciktir.

Gelelim 2 kurdumuza .Ben ve mahiyetimde ki ekiple beraber Buradan kuzey doğu istimakmetine Sarı meşeliğe dıoğru yol aldık.burada baya sarı meşeler vardı ki her birinin gölgesinde 40 adet koyun gölgelenebilirdi. Burada Bölgede çokda görülmeyen kireç kayalar yoğundu.Bu mevkii de 2 atlı faytonu kutumuzun batısında 400 adımda bulabilirsiniz.Be muhitte pek çok işlerimiz vardır.Halkalı kayay kuzeyden giden kervan yolu buradan geçer.Kayalar doğal duvar gibi doğu batı istikameti boyunca yol vermez bu mevkiide Bir noktada düşüş sağlar doğal kapı gibi.Burada çeşme suları yol bulupta geçerler.Bu mahale yakın blok kayanın yağmur tutmayan batıya bakan cihetinde kabartma bir kurt yaptık.İlk kurtumuz kurtepe eteklerinde olup oymadır ki sadece başı vardır.Burada ki kurtumuzun tamamı vardır ki kabartmadır. Kurdumuz ilerde ki ak kayalığa bakar. Orada sedir yapan yere bak kurdumuza ait pati izini bulacaksın o kayada aynı yerde kasayı bul ve aç.Ana mahzen ise patinin az ilerisi blok dirsek yapar dirseğin altında çaprazdan serpmeyi aç ve gir..Burada güzel oski vadır.

Daha da yazardım da Sevgili dostlarım yorgunum.Bütün cümle ve anlatımlar şahsıma ait olup Hakikati 7. bölgeye aittir.Bundan öte kurtumuz yoktur.bundan başka işimiz kurt ile yoktur.Farklı anlatan ise uyduruyordur buda net.İzinsiz paylaşımı yasaktır. @R00T www. defineavcilari.com
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Deli firat

DOĞACI
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
30 Ağu 2019
Mesajlar
1,557
Tepkime puanı
4,818
Puanları
118
Emeğine yüreğine sağlık gardaşım
 

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,531
Tepkime puanı
10,789
Puanları
118
Teşekkürler abi.
 

Ayazma

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Ocak 2019
Mesajlar
205
Tepkime puanı
446
Puanları
68
Kızıl Yakutla 4 kazan varmış. Onlar benim olsun diğerleri sizin kabulmu :)
 

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,531
Tepkime puanı
10,789
Puanları
118
Selam Root ustam.. birinci kurt ile ilgili bilgilerin çoğuna katılmakla birlikte ilave edilecek noktalar var.. fakat ikinci kurdumuz bütün yapılmış olmakla yalnız olmamalıdır.. burada arkada bir kurt daha vardır ki dişi ve erkek kurt olarak betimlenmislerdir.. burada önlü arkalı iki kurt tan bahsedilmemesi ya eşkiya keşf edememiş ya da çeviri konusunda atlanan bir durum vardır... ikinci kurt un baktığı alan doğrudur aynı zamanda buradaki düzgün küçük düzlük dinlenme yeridir ve alt kısmında bulunan biçimsiz bir kaya kurt un mahzenin önündedir...
Selamlar olsun ustam .Bilgiler kesin ve net doğrudur .Hakikati 7 . bölgeye aittir.İşler genel mahiyette bu şekildedir.Daha fazlasını kimse izah edemez.
 

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
5,531
Tepkime puanı
10,789
Puanları
118
Bizim aradığımız kurtların mevzusu bu şekildedir.Var ise medeniyet işi farklı durum onlarda değerlidir tabii ki.
 

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Katılım
22 Eki 2017
Mesajlar
1,177
Tepkime puanı
4,338
Puanları
118
kurt tepe - sarıgöl - karadağ - karatepe - şahin kayası - kartal yuvası - üç tepeler - harami dere- kazandere - şeytandere - karadağ bunlar aynı bölgede olması lazım birbirini takip eder şekilde. alibey değirmenide yanlış hatırlamıyorsam harami derede. kudret kalede buradalarda.

kurt tepeye giderken ağaçların arasından geçilir, kurt tepeye çıktığınızda tepenin ortasındaki kayada 2-3 metre büyüklüğünde kurt resmi vardır, kurdun ağzı açıktır kurt yola bakar vaziyettedir, bu yolu izlersek bir zirveye ulaşırız, zirvenin üst tarafında mezar vardır, bu mezar sahtedir, buradadaki önemli işaretimiz istavrozdur, İstavrozlu taş vezir köprüden getirilmiştir, bir kazan para bu taşın altındadır.
 

Ahmet1977

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 Ocak 2019
Mesajlar
282
Tepkime puanı
345
Puanları
68
Root Ustam türbe tepe vezir tepe ve kurt tepe bunlar bir hizadamı olmalı yoksa üçgen şeklinde midirler
Üç tepe aynı hıza da ise biri doğuda biri ortada biride batıda mı olmalı
 
Üst