Kuş işaretini yorumlayın arkadaşlar

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
bu kuş işaretidir, bu taş mezar taşı olması lazımdı, yada mezara yakın sunak taşı olabilir. kırık ve orijinal yerinde değil gibi ?

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
bu güvercin değil tam olarak hangi kuş onu bilirsek ne yapacağımıza daha iyi karar veririz. genelleme yapmak gerekirse sinek kuşuna benziyor, buda satakati anlatır, büyük ihtimal bayan mezarıdır. oradaki yığma iyidir. koltukta iyidir koltuğa oturduğunda aradığını görüyor olman lazım. lakin bu kuş ile yığma birbirinden uzaksa bunlar birbirinden bağımsız olabilir. kuşların mezarları yakında olması lazım. kuş ile yığma arasındaki mesafe nedir ?

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Usta bunun karşında dikili bir taş var özür dilerim yığma oturak taşın karşısında mesefa ölçmedim

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
oturak taşının karşısındaki yığma iyidir. bu kuşun mezarı bayan mezarı olması lazım oradaki yığmadan ayrı olma ihtimali yüksek. şöyle bi arşive baktım senin kuş mehtemelen çıvgın küşü. ruhun gök yüzüne uçtuğunu şimgeliyor. kuş gaga yönünü takip ederek gidin. muhtemelen farklı zemin yapısına rastlayacaksınız.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Ustalar söylemişler zaten genel mahiyette katılıyorum.Ek olarak derim ki son döneme yakın Ermeni İşidir.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Mirkut ustam bunlar arazinin tatlı yokuş yapan kısımları yada tatlı yopkuşun düzlük alanlarındamı olur genelde.Çok kayalık olamayan tarla olmaya müsait yerler mi genelde.

Mirkut

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Mirkut ustam bunlar arazinin tatlı yokuş yapan kısımları yada tatlı yopkuşun düzlük alanlarındamı olur genelde.Çok kayalık olamayan tarla olmaya müsait yerler mi genelde.
Ustam bu teknikle alakali. Mesela oturak tasinin yon olarak 8 cozumu var. Yalniz doguya bakiyorsa gunesi kesen tepe der. Diger yonlere bakiyorsa dediklerinizide kapsar. Fakat birseyde vardirki oturak tasinin arkasinda yigma olur hepsi icin demiyorum ve mahsene giriste oradan olur.

Üst Alt