Kuş kayası magrası ve sivri mezar

balkaya34

Operatör
Selam arkadaşlar: Belgelerde adı geçen Kuşkayası Magrasına gidip burayı inceledim. Yazılarda Biz kuş kayasına KAYDA yapdık der ve bu mağaraya 3 basamakla girilir der. Maraya 3 basamak değilde 3 hamlede giriliyor insanın göbek hizasının üstünde bir girişi var. Bu sebepden 1 hamlede kayaya iyice yaklaşmak ve hatta dayanmak gerekiyor bu 1 hamle , 2 hamlede sol yada sağ ayağını koyacağınız tek ayak cebi var oraya ayagını koyacaksın ve yukarı doğru hareketle 3 hamlede dizkapagını koyup ellerinin ve diz kapaklarının üstünde iceriye giriyorsun İşde 3 basamakdedigi ve çevresi yapan yada yazan bu hassasiyeti bilmediği için o kadar yazabiliyor. Şimdi buraya kadar geldik önün konuk yani Kayda dediği şey ZURNA dır Zurnayı herkes bilir işte önün 'deki magra aynı zurnanın alt tarafı gibi konikdir sağa doğru magranın içi başka yön yok. Sağ tarafında oval bir yapısı olan ve tahminim 2 metre uzunlukta 80 cm tahmini genişlikte bir çok.özel ve çok güzel bir yatak hanede olabilir nöbet yeride olabilir çünki ben 1,76 boyundayım ayakta fevkalade sıgdıgıma göre nöbet yeride olabilir bir yetki çok.muntazam biryer.Oraya yani maraya giren kişi elleri yere dizleri yerde başını buraya uzatıyor tıpkı kurbanlık gibi.Iste bir araptan bahsettiğini orda anlarsın yani arap.cellat dır.Orayı 2 metre gibi ilerlersen daralıyor zurnanın şekli gibi incelip gidiyor ve ileri gidemezsin sığmazsın elektrikle baktım bir bilek kalınlığına kadar daralıyor, Kuş kayası masası budur.neresinde nevar tabiki bunu bilmediğim için fazla bir seýaramadım görmedim. Buradan sağda az bir dere var ve karşıya bakdıgında insan burnu gibi bir önü balkonlu ve askıda bir magra var tıpkı insan burnu gibi ortası ileri çıkıntılı aynı balkonda fakat iki ayrı magra var soldaki pencereli.Giderken keser çivi götürmüştük.orda bir merdiven yapdık ve çıktım sagdakıne girdik içi toprak dolgulu bir oda kapının önünü kazmışlar bir çocuk mezarı kadar oyuk var içeriye girdim bir oda topraklar bana göre özel olarak konmuş ve yine odanın sağında bir daralmaya başlıyor ve sonra bir delik halinde kalıyor şekli var.Sonra balkondan soldakine geçtim soldaki de sağdaki gibi yer toprak döşeli yalnız burada belgelerde yazdığı gibi aşagıyaaraziye baktım beni kimse göremez pencere gözhizasina çekildiğinde heryeri görüyorsun ama oradakini aşağıdan göremezler. Tekrar balkona çıktım Bir şey daha görmemiz gerekiyordu oda bahsi geçen DERVİŞ KAYA magralardan inince 15 veya 20 metre indiki rampa azalıyor işde derviş taş oradaydı boyu tahminim 2,5 metre genişliği 4 adam sarılacak kadar ebatta başı TAKKE gibi düzenlenmiş bir tek kaya .Saygılar arkadaşlar.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
burası kudretkalenin yanımı .

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Evet anladım ustam.Ben derim ki buralarda ekmeklik işler var.Alabilirsen ne mutlu.

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
hah çoğu mevzuların olduğu yer burası bu çevreye yoğunlaş. bu bölgede birde bakraçlı kız olması lazım, yada yörük kızı hangisiydi ?

balkaya34

Operatör
hah çoğu mevzuların olduğu yer burası bu çevreye yoğunlaş. bu bölgede birde bakraçlı kız olması lazım, yada yörük kızı hangisiydi ?
Bakracli kızın da teķ öküzünde yeri kirazlı yayla yani kudret kalenin güneyi ama bunları görmedim.Evet çoğu malzemeler buranın çevresinde.Mesela SARI meşelik, Harami derenin başlangıcı şeytan dere sazĺi göl yakında gideceğim dediğim direkli magra. Bana doğru gelirsek suyu kayayi delip geçirdiği değirmen belkide daha göremediğin bişiyler çıkacak saygılar

balkaya34

Operatör

Selam arkadaslar ,,, Bu gün Harami derenin ucundaki köye Düğün merasimine gittim .Orda ihtiyacim olan bir arkadaş edinmekdi niyetim.ve bu gerceklesdi.Sohbet ederken KUŞ KAYASINDA olan bir resim gösterdi bana.Bubresmi ben oralari gezdigimde görememişim. Bu resmi sizinde gormenizi isderim,INŞAALLAH bayram sonu oralardan bir cok goruntuler getirecegim.IMG-20200711-WA0000.jpgIMG-20200711-WA0000.jpg

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
Selam arkadaslar ,,, Bu gün Harami derenin ucundaki köye Düğün merasimine gittim .Orda ihtiyacim olan bir arkadaş edinmekdi niyetim.ve bu gerceklesdi.Sohbet ederken KUŞ KAYASINDA olan bir resim gösterdi bana.Bubresmi ben oralari gezdigimde görememişim. Bu resmi sizinde gormenizi isderim,INŞAALLAH bayram sonu oralardan bir cok goruntuler getirecegim.Ekli dosyayı görüntüle 13189Ekli dosyayı görüntüle 13189
Selamün aleyküm ustam.Fotoda kartal avını gözetliyor,ancak onuda bir gözetleyen var.Alana gidince iki figür arasındaki mesafe ölçülmeli.Her 1 cm için bir adım adılmalı.Kartalın baktığı yöne doğru gidilecek.Kayaya sırtınızı vererek kaç cm ise o kadar adım ileri.Yine bu fotoya göre iki ağaç arasındaki alana dikkat.Yeni fotolar gelince konuyu tekrar gözden geçiririz inşallah.Selamlar.

balkaya34

Operatör
Selamün aleyküm ustam.Fotoda kartal avını gözetliyor,ancak onuda bir gözetleyen var.Alana gidince iki figür arasındaki mesafe ölçülmeli.Her 1 cm için bir adım adılmalı.Kartalın baktığı yöne doğru gidilecek.Kayaya sırtınızı vererek kaç cm ise o kadar adım ileri.Yine bu fotoya göre iki ağaç arasındaki alana dikkat.Yeni fotolar gelince konuyu tekrar gözden geçiririz inşallah.Selamlar.

ALLAH izin verirse öyle olacak usdam