Kuyu

hunter

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,
İstanbul Karaköy’de 1800 lü yıllarda yapılmış bir bina bu zamana kadar kimi bilir kimler girmiştir ama deniz kenarında olan bir yapıda niye kuyu açarlar( tuzlu su mu bakamadım)
Bina tadilattayken tünel çıkmış Galata köprüsüne doğru ama girişi kapatmışlar eski zaman kaçıl tüneliymiş...
Binayı yapanlar Osmanlı zamanı bankacılar... onlar zaten bara satıyor sağ sola saklamazlar diyorlar ama 1800 lğ yıllardan kalma kuyularda bir şey olur mu bu arada binanın önü eski yıkıntılar, hamammış sarnıçlar vb varmış ama telefon ışığı ile üstün körü baktım

Ekli dosyalar

hunter

Member
Kayıtlı Kullanıcı
72 senesinde buradaki bir çok bina el değiştirmiş acaba diyorum aceleyle kuyuya birşey atmışlarmıdır ama eski ziraat bankası yenileniyor şimdi onda da kuyu var 15 gün boşaltmaya çalışmışlar 1 cm azalmamış meğer denizmiş... bu bina hakta kulesine doğru, denizden biraz uzak

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Zemine indin mi

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Bana göre Rum yapısı bu kuyu içine gir bak özellikle zemindeki temel taşlara bak

Cann

Moderatör
Süper Moderatör
Duvarlara da bak farklı duran bir taş var mı. .

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Buralara girmeye değmez.Ziraat bankası karaköy.Zaten Ziraat bank mason midhat paşa tarafından kuruldu .Zaten masonik yapılar ve ezoterik örgütlerin merkezi karaköy.İlla kaçış tünelleri bağları olacak.Ama ne varsa çalma çırpma işleri bugune kadar bırakmazlar oralarda.

hunter

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Buralara girmeye değmez.Ziraat bankası karaköy.Zaten Ziraat bank mason midhat paşa tarafından kuruldu .Zaten masonik yapılar ve ezoterik örgütlerin merkezi karaköy.İlla kaçış tünelleri bağları olacak.Ama ne varsa çalma çırpma işleri bugune kadar bırakmazlar oralarda.
Aynen kapattıkları kaçış tüneliymiş... bu gün girdiğim yer kamondo ailesiyle ilgili ama sonuçta onlarda bankacı kuyu olması ilginç geldi kuyunun yeri ana giriş merdivenlerimin altında kalıyor resimde anlaşılacak mı bilmiyorum

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Anladım ben ustam.Bu ülkede hala bizans ve ermeni ve mosan ve gizli örgüt tapınakçı vb. kalıntıları çookk vardır.Ülkenin kanını emdiler cehennem ehilleri.Allah belalarını versin.Malzemelerini bırakmazlar belki yüzyıldır almışlardır.Heleki merkezi yerde.