Lapya ve işaret arasındaki fark

MendereS

Admin
Administrator
Define avcılarının çoğu lapya ile gerçek işaret arasındaki farkı anlayamıyor ve bir yığın vakit kaybediyor.

Lapya dediğimiz doğal oluşumdur. genelde kalitesi düşük kayalarda olur. yağmur ve rüzgar zamanla bu kayaya şekil vererek bişeye benzetir ama aslında hiç bişey değildir. buyurun size örnekler.

lapya anlamı.jpeg

garch-doasite.jpg

lapya taş.JPG

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Lapya olayını tam anlamıyorum işaretli taş da yapılabiliyor o yüzden tam seçemiyorum ne olup olmadığını. Gerçekten zor bir durum.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Zaz usta bu durum ayırt etmek yani.Bana göre arazi tercüben farklı kaya türlerini bilmek ve çok gezip görmekle alakalı.

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Root ustam yarın detaylı fotograflarım ben bunu lapya olarak düşünerek çektim şantiyemin yanında gerekirse altını üstüne ceviririm iş makineleri var ancak fotoğraf alayım doğal mı değil mi karar verirsiniz.hafriyat döktüğüm alanda olduğu için işlem yapmak sorun olmaz doğal olmadığını düşündüren nedir ustam

R00T

ProfessionaL
Administrator
O zaman megalit mezar gibi o yassı sal kayayı kım bıraktı kum kayanın üzerine ve oval kabartma bir yönü kesik.bundan ötürü.Ve fırlayan baş.

infilaQ

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Boşluk bakarım o halde cevrede kayanın kendisinde de bir boşluk var üstteki resimler yukardan aşağıya doğru bir bütünün parçaları gibiler çok yıpranmışlar ustam üsttekiler aşına aşına bu hale gelmiş

Üst Alt