Lütfen yardım kaplumbağa taşın ve diğer işaretin ne anlama geldiği konusunda yardım edebilirmisiniz?

Berken

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
WhatsApp Image 2020-10-09 at 10.15.35.jpegWhatsApp Image 2020-10-09 at 10.15.34 (5).jpegWhatsApp Image 2020-10-09 at 10.14.39 (1).jpegWhatsApp Image 2020-10-09 at 10.14.38 (2).jpegWhatsApp Image 2020-10-09 at 10.15.35.jpegWhatsApp Image 2020-10-09 at 10.15.34 (5).jpegWhatsApp Image 2020-10-09 at 10.14.39 (1).jpegWhatsApp Image 2020-10-09 at 10.14.38 (2).jpegWhatsApp Image 2020-10-09 at 10.15.35.jpegWhatsApp Image 2020-10-09 at 10.15.34 (5).jpegWhatsApp Image 2020-10-09 at 10.14.39 (1).jpegWhatsApp Image 2020-10-09 at 10.14.38 (2).jpeg

Son düzenleme:

Aronia

Moderatör
Moderatör
merhabalar @Berken usta
Bu taşlar çok küçüktür ve seyar olduklardan dolayı o bölgeye ait olmayabilir.
Define işaretleri genelde büyük kayalar üzerinde bırakılır. Büyük taşlara müdahale zor edildiğinde dolayı, define sahibi rahatlıkta yönü bulsun diye büyük taşlara yapılır.
Ben işaretlerin anlamı ile ilgili sorduğunuz soruya cevap vereceğim.
1.Kaplumba define işareti - Önemli define işaretlerden biri sayılır ve defineyi bulmak için genelde kafa yönünde arama yapılır. (sizin "kaplumba" seyar olduğundan dolayı yön bulmak imkansız gibi birşeydir )
2. Diğer taş üzerindeki işareti ben pençeye benzetim.
Pençe define işareti - çeşitli yorumu vardır ve bir çok konu dikkate alınmalıdır. Parmak sayısı, uzunlu, parmaklar yönü, vs. Genelde define mağarası işaret eder. Çevrede eşi de aranmalıdır.

Berken

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar @Berken usta
Bu taşlar çok küçüktür ve seyar olduklardan dolayı o bölgeye ait olmayabilir.
Define işaretleri genelde büyük kayalar üzerinde bırakılır. Büyük taşlara müdahale zor edildiğinde dolayı, define sahibi rahatlıkta yönü bulsun diye büyük taşlara yapılır.
Ben işaretlerin anlamı ile ilgili sorduğunuz soruya cevap vereceğim.
1.Kaplumba define işareti - Önemli define işaretlerden biri sayılır ve defineyi bulmak için genelde kafa yönünde arama yapılır. (sizin "kaplumba" seyar olduğundan dolayı yön bulmak imkansız gibi birşeydir )
2. Diğer taş üzerindeki işareti ben pençeye benzetim.
Pençe define işareti - çeşitli yorumu vardır ve bir çok konu dikkate alınmalıdır. Parmak sayısı, uzunlu, parmaklar yönü, vs. Genelde define mağarası işaret eder. Çevrede eşi de aranmalıdır.
usta pençe işaretinin eşi taşın altında 3 metre derinlikte bulduk

Aronia

Moderatör
Moderatör
Son düzenleme:

SuNSeT28

★彡 (O Dağlarda) 彡★
Yönetici
Süper Moderatör
usta pençe işaretinin eşi taşın altında 3 metre derinlikte bulduk
Selamün aleyküm.Soracağım tek soru,21 metrede bir işaret var onu gördünüzmü?Belkide o işaret sizi buraya yönlendirdi.Eğer işaret yoksa o zaman pençe değil.Dereye yakın ve mezarlık içinde bir nokta olacak.Yoksa sistem dışı doğal bir olay var alanda.Birde diğer ustalarımız yorumlasın onlarıda dinleyiniz.
ilginç bir durum, bu durum hakkında diğer ustalardan bilgi isteyim
@R00T , @dardanoss , @SuNSeT28 , @Turko , @_Mithra_ , @ABK33 , @Deli firat ve aklıma gelmeyen diğer ustalarım, yorumunuz yazarsanız sevinirim.
Sizinde ricanızı yerine getirmiş olayım.Yüreği güzel insanları kırmamak gereki değilmi?Yüreğinize sağlık yolunuz daima açık ve net olsun inşallah.Selamlar.

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Berken
selaymun aleyküm .....

Sevgili ustamız
Aronia
kardeşimizin dedikleri doğru bunlar bir işaret için uygun kayalar değiller.
Benim tek merak ettiğim diğer bunun karşılığı olan kayayı bu kaya ile bütünleştirmeyi denedinizmi . bundan ayrılmış olan parçası olabilir. Doğanın biliyorsunuz sonsuz meziyetleri vardır. Buda onlardan birisi olmasın.
Çizdiğim gibi bu dişliler bir birine oturuşurmu acaba.

12.JPG

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bize göre bunlar işaret değildir. Seyyardırlar.O taşta pençe değildir.
Pençe işaretleri karataşlara genelde yapılır.Bu kayalar sabirttirler bazen blok kayaların zirvesine yapılır.Sebebi alan hakimiyetidir.
Pençenin orjinali 3 adet çizgidir .Örneğin kedi kolunu elini tırmaladı üç adet çentik oluştu .Uzunlukları da aynı olmaz. Küçük kaplumbağa örneğin oyma veya kabartma yapıldı ise olabilir .Ama taşın kendisi kaplumbağa ise bu yine en az bir aet kaplubağanın kendisi kadardır ki buda küçük su kaplumbağası kadar değildir .Büyük kara kaplumbağası kadar bir sabit kayacık olur.

Berken

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm.Soracağım tek soru,21 metrede bir işaret var onu gördünüzmü?Belkide o işaret sizi buraya yönlendirdi.Eğer işaret yoksa o zaman pençe değil.Dereye yakın ve mezarlık içinde bir nokta olacak.Yoksa sistem dışı doğal bir olay var alanda.Birde diğer ustalarımız yorumlasın onlarıda dinleyiniz.

Sizinde ricanızı yerine getirmiş olayım.Yüreği güzel insanları kırmamak gereki değilmi?Yüreğinize sağlık yolunuz daima açık ve net olsun inşallah.Selamlar.
SunSet Ustam yaklaşık 10 m ilerisinde gövdesi toprağa gömülü sadece çıkıntı kısımları olan aynı bir taş daha vardı 30 m ilerisi nehir arazi engebeli ve kayalık bir arazi size resimde göndermiş lduğum taş o bölgeye ait bir kaya deyil işaret dereye paralel sekilde bakıyordu