Maden çıkarmak için ruhsat

Robinson

Admin
Yönetici
Administrator
define ruhsatı çıkarıldığını biliyorum. istersek maden ruhsatıda çıkarabilirmiyiz. malum türkiye madende tam merkez. ille altın çıkaracaksın diye kanunmu var. ben titanyum yada kalay çıkartırım. bunun için maden mühendisi olmakmı lazım. bu işler nasıl işliyor, daha önce yapmış tonlarca maden çıkarmış biri varmı yazsada okusak. veya ruhsat almış ama bişey çıkaramamış nal toplamış biri. şöyleki ben define ruhsatı değilde maden ruhsatı peşindeyim.

Codex

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@Robinson Ustam Maden arama ve cikarma sirketiniz varsa tespit ettiginiz yatagin once saha sorgusunu yaparsiniz. Bossa eger sahayi kapatmak icin maden isleri genel mudurlugune koordinatlarla , maden grubuna gore basvuru yaparsiniz. Basvurunuz kabul edilirse ced olumlu raporu, arazi kullanim izinleri, kultur bakanligi olumlu gorus izni gibi brokratik islemlerden sonra , yine maden grubuna gore sureli izin alirsiniz.

Robinson

Admin
Yönetici
Administrator
vay var prosedür üstüne prosedür bunları tak tak yazması kolayda evrak hazırlayıp başvuru yapması hiç kolay değil. anladım uzun iş. maden mühendisi bi arkadaşım var onuda arayacağım.

Üst Alt