Mağaranın üsdüne bir DERVİŞ yapdık

balkaya34

Operatör
Selam arkadaslar.
Malûm bölgeden bir kisiyle tanışdım. Bir yaya üzerinde dervis gibi oturan bir yapidan bahsetti ve onu kıdiklarındada tam altinda bir magra olduğunu gördüklerini bahsetti ve gittim.oraya,
Anakayadan ayrilmış bir oda büyüklüğünde bir kayaya yan daki kayadan 13 tane ayak cebi basamak yapmış ilk sag ayagının diş yanağını basiyorsun sol ayaginin ic yanagini basiyorsun ve 13 basamakda magraya variyorsun.Kayanin usdunde yumurta dan biraz küçük 13 tane serpiştirirmiş oyuk var.
Sonra magraya girmek icin çömelip emekleyerek magraya giriyorken yarı.kesimine vardiginda bir basamak Tahmini 30 cm kadar aşagıinip devam ediyorsun 13 metre gidip.orda bir manevra yeri yapmis son nokdadan manevra yapip geri dönüp çıkıyorsun, ben bu isareti 2003 yilinda gordum ama bir anlam verememişdim ,Eskiya belgesi ic anadolu bilgilerinde okuyunca anladimki bu isaret makbul.bir işaret bu konuda arasdirma yapalim derim saygılar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bu mağaranın başka çıkışı yok mu acaba_?

balkaya34

Operatör
Bu mağaranın başka çıkışı yok mu acaba_?

Yok usdam eger karsidan cikmak isdersen delip.dereye geçersin ,Bir kademe aşağı inmesindeki sebepde eger o düzeyde oymaya devam etse üsdden deline bilir onun icin bir kademe asagi inip karşıya devam etmiş, Fakat dervisi kaya parcalarive horasanla orjinale uydurmuş. Zaten geri dönüşü de son yerde oldugu yerde manevra yapacak kadar genişletmiş