Merhaba ustalar yeniyim pek anlamam bu resimler hakkinda ne dersiniz teskkurler

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Guney1

Sevgili kardeşim hoş geldiniz size önce şunu sormak isterim. Bu havale de hangi medeniyet ler yaşamış bir bilginiz varmı. Ondan sonra konuşuruz. Tabiki çok eskiden

Guney1

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ic anadolu bolgesi ustam ermeni ve rumlar göç zamani

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
üzerinde çizim yaptığınız ilk resim gerçek işarete benziyor sadece kaya yontma sanatı üzerinden gidince bu kayada yontma yapılmış diyebilirim. bunun dışında net işaret göremedim. hatta yazmayayım diye düşündüm sonra emek vermiş konu açmışsınız kendimi cevap vermekle yükümlü hissettim.

son resim horasanı hatırlattı, diğer resimlerde kasa türü kaplama kapak arayın en akla gelen bunlar başkada yazacak bulamadım kusura bakma. diğer arkadaşlar baksın belki onlar görür ve yazar.

Guney1

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
üzerinde çizim yaptığınız ilk resim gerçek işarete benziyor sadece kaya yontma sanatı üzerinden gidince bu kayada yontma yapılmış diyebilirim. bunun dışında net işaret göremedim. hatta yazmayayım diye düşündüm sonra emek vermiş konu açmışsınız kendimi cevap vermekle yükümlü hissettim.

son resim horasanı hatırlattı, diğer resimlerde kasa türü kaplama kapak arayın en akla gelen bunlar başkada yazacak bulamadım kusura bakma. diğer arkadaşlar baksın belki onlar görür ve yazar.
Teskkurler ustam yozgat akdagmadeni civari bunlarin hepsi ayni yer

Ekli dosyalar

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Sevgili
MendereS
ustam selaymun aleyküm. Sevgili ustam siziin sözünüzün üstüne söz söylemek bize düşmez. Evet sevgili ustam bende tıpkı sizin gibi son resimdekileri horasana benzetmemdir. Birazda şöyle benzettim acaba yaşlılıktanmı böyle gördüm sevgili ustam:D:D20200501_125247.jpg

Guney1

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yani ustam orayi mi kirmak gerekiyor bakilmasimi lazim

Guney1

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam bu cizdiginizin ustten bakisi tesekkur ediyorum

Ekli dosyalar

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Yani ustam orayi mi kirmak gerekiyor bakilmasimi lazim
Bizim lügatımızda kırmak dökmek diye bir şey olmaz. Lütfen sizde biraz daha dikkatli yazın. Boş yere bir yere emek harcanmaz. Ben sadece benziyor dedim. Sizde bunu teyit eder iseniz. Evet bu şekiller böyle dir derseniz ve değişik açılardan çekilmiş uzak ve çevresi ile o zaman yorum katarız. Lakin şimdi üst taraftan görünce işler değişiyor. O gidişatın acaba devamı varmı. Şekillerin arkasından bir sinyal aldınızmı. Üstten bir şeye benzemiyorlar. O koridorun devamından bahsediyorum.