Merhaba ,

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşalar Eski Bir Duvarın Üzerinde bu kaya mevcut. Bu kaya nedir? Ne için yapılır? Ilk defa yüklüyorum bunu . Bilgisi veya daha önce görmüş olan arkadaşlar Bilgi verebilir mısınız?
received_10208033820956475.jpeg

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam benim gördüğüm iki yüz var sanki, yukarı yüz yılan, aşağı yüz agzı açık aslana benziyor gibi.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam benim gördüğüm iki yüz var sanki, yukarı yüz yılan, aşağı yüz agzı açık aslana benziyor gibi.
Yüzle alakasını oldgunu düşünmüyorum. Bu daha çok yerleştirme sabitlenmiş bir kaya ve kanalı da var. Bunun hemen altı duvarlık üstüde kırma kaya parçaları var. Yaban elması da hemen yakınında bu taş uzantı var gibi.

Demirdağınkurdu

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yüzle alakasını oldgunu düşünmüyorum. Bu daha çok yerleştirme sabitlenmiş bir kaya ve kanalı da var. Bunun hemen altı duvarlık üstüde kırma kaya parçaları var. Yaban elması da hemen yakınında bu taş uzantı var gibi.
Güler yüzlü kardeşim işaret kayasıdır kesin el değmiş oldupuda belli siz bunun çevre resimleri varsa yüklüyebilirmisiniz... Ve eski duvar dediğiniz yer üstünde çubukla boşluk baktınızmı.. Bir kanal vs varmı?

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
geçenki yazdığımız bir benzeri olmalı. vari taş. verimliliğin bereketin sembolü. yüceltme tapınma için kullanılır. net değil ama benzetilmiş. ne dediğimi yazmıyorum anlayın. yazalım kadın organı . net yazamıyoruz o kelimeler kabul görmüyor.

burada birde Phallic haçı olması lazım. yani 2 erkek yukardakinin benzeri şekilde çapraz olacak. kısacası istavroz gibi olacak. bunlar ilk etapta tapınma için kullanıldı daha sonra hristiyanlıkta çok önemli yerlere geldi. bunları neden yazdım geçenki konudaki X olan taş ile bu taş aslında bağdaşıyor. birbirine ne kadar mesafedeler.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
geçenki yazdığımız bir benzeri olmalı. vari taş. verimliliğin bereketin sembolü. yüceltme tapınma için kullanılır. net değil ama benzetilmiş. ne dediğimi yazmıyorum anlayın. yazalım kadın organı . net yazamıyoruz o kelimeler kabul görmüyor.

burada birde Phallic haçı olması lazım. yani 2 erkek yukardakinin benzeri şekilde çapraz olacak. kısacası istavroz gibi olacak. bunlar ilk etapta tapınma için kullanıldı daha sonra hristiyanlıkta çok önemli yerlere geldi. bunları neden yazdım geçenki konudaki X olan taş ile bu taş aslında bağdaşıyor. birbirine ne kadar mesafedeler.
X olan taşın hemen sağ tarafında 45 adim duvarın üzerinde. Oymanin olduğu yere parelel duruyor .2 erkek demissin ustam zaten x olan taşın üzerinde iki adet insan yüzü var. Ne yapılması gerekiyor ?
Dediginiz istavrizu cıktı yer belli değil. O zaman burası kutsal bir alan veya manastır , kilise olabilir mi ?

Ustam şimdi x taşının 45 adım sağın da kalıyor. Yani X de ki oyuga parelel ama taşın sağın da kalıyor. Duvarın olduğu yer ise üstü kesme taşlar ile serpilmiş şekil de taşlar var.
Ikinci işaret olabilir yalniz yuvarlanmış da veya gizlenmiş de olabilir .ikisi arasında acaba nasıl bir bağlantı var ?

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bu duvar gibi vurulan taşlar yani kuru duvar acaba kimler yapmış bilgin var mı_?

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Duvarı komple gösteren foto olsa keşke
Kuru duvarlar önemlidir.Altında müjde yada malzeme olur.Altından oda yada mahzenlere girilir.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Duvarı komple gösteren foto olsa keşke
Kuru duvarlar önemlidir.Altında müjde yada malzeme olur.Altından oda yada mahzenlere girilir.
Ihtimal vermiyorum Dostum :)
Toprak önü görüldüğü gibi.orayi bir açmak gerekir. Duvar çıkacak ama o duvar sadece orda var niye anlamış değilim. Gerçekten tek orası var.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Duvarlar mahzeni sudan ve göçmelerden koruyan setlerdir.Zemine göre gerekli görüldüğünde de vurulup yapalabiliyor.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Duvarlar mahzeni sudan ve göçmelerden koruyan setlerdir.Zemine göre gerekli görüldüğünde de vurulup yapalabiliyor.
Bu duvar 4 kaynagin birleştiği yer. Neden su ağızına yapılsın ki ? Başka yer mi yoktu veya ana işaret x olduğu için mi konumlandırılmış. Burda oda olabileceğini sanmıyorum. Duvar başka bir sebebi var @MendereS ve diger ustalar da bir baksın bakalım ne diyecekler . Sen olsan mezarını oraya yapar mısın ?

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
aslına bakarsan bu iki işaret arasındaki bağlantıyla tüm işaretler arasındaki bağlantı aynı. hepsi dinle alakalı.

mesela tarihte verimliliğin, bereketin ve bolluğun sembolü olan erkek organı hristiyan öncelerine bile tapınma semboluydu. sonra kadın organlarını ekleyerek yüceltme, tapınma dahada yaygınlaştı. bunlara benzetilen haçlar bile var. yaa işte cahil insanlar döneminde aklına gelebilecek tüm safsatalar olmuş. biz işaret çözerken bazı insanlar bize ne diyor, sizin bu yorumlarınız yüzünden başımıza huni takıp gezeceğiz diyor. halbuki bu iş bizle alakalı değil, eski insanlarla alakalı..

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
aslına bakarsan bu iki işaret arasındaki bağlantıyla tüm işaretler arasındaki bağlantı aynı. hepsi dinle alakalı.

mesela tarihte verimliliğin, bereketin ve bolluğun sembolü olan erkek organı hristiyan öncelerine bile tapınma semboluydu. sonra kadın organlarını ekleyerek yüceltme, tapınma dahada yaygınlaştı. bunlara benzetilen haçlar bile var. yaa işte cahil insanlar döneminde aklına gelebilecek tüm safsatalar olmuş. biz işaret çözerken bazı insanlar bize ne diyor, sizin bu yorumlarınız yüzünden başımıza huni takıp gezeceğiz diyor. halbuki bu iş bizle alakalı değil, eski insanlarla alakalı..
Bereket tanrısı şimdi aklıma geldi
:)

Haklısın abi eski insalar böyle bir zihniyete sahipler. O yüzden onları anlamak bu dönem de bazılarına farklı gelebiliyor . Oysaki gerçekleri , yaşantıları bu .
Abi şimdi bu duvar üstünde ki taşın karşısında 100 adım ilerde zirvede merdiven gibi 11 adet ayak izi bir domuz başı ve kesme düz taşlar mevcut .
Burası nedir ? Burda bir bağlantı var . Artık ibadet yeri mi yoksa toplu ibadethane mi bilmiyorum?

Ekli dosyalar

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
ibadet yeri derken kesin değil kutsama yeride olabilir. hatta olmayadabilir biz sadece böyle bi ip ucu aldık. bak bu resimdeki tepelerden hepsi iyi. böyle tepe oldumu çok irdelemeye gerek yok burada bişeyler varsa genelde bu tip tepelerde olur. yada yan eteklere doğru girişi olur.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
ayakları takip et seni kapalı bir mahzen yada mağaraya yönlendirecektir.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
ibadet yeri derken kesin değil kutsama yeride olabilir. hatta olmayadabilir biz sadece böyle bi ip ucu aldık. bak bu resimdeki tepelerden hepsi iyi. böyle tepe oldumu çok irdelemeye gerek yok burada bişeyler varsa genelde bu tip tepelerde olur. yada yan eteklere doğru girişi olur.
Domuz başının baktığı yerde ise bir tane mantar işareti c gibi ve bir tane düz kesme taşın üzerine yuvarlak oyma biraz eğim vermiş işaretler hep birbirini kovalıyor. Burda bir manastır odasından bahsediliyor.ikinci olarak @MendereS ustam akşam üzeri çıktığım da bir yuvarlak oyma görmüştüm sonra aradım o oymayi bulamadım bu oymalarin icin de müjde olur diye biliyorum ama bulamadım.
Ikinci olarak diz alanı dediğim yer de dik olan taşın arasına geçip dua ederlermiş sonra gökyüzünden ise onlara ekmek gelirmiş bu pagan dönemi plan bir inancmis ne kadar doğru bilemem. Çok umutluyum burdan . Abi ana giriş nerededir sizce ?
Ilk işaret beni bir çok işaret bulamam sebeb oldu. Ne yapacagimi bilmiyorum tecrübene bilgine ihtiyaç var abi.

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bu son attığın fotoğraftaki ekmek pişirme aleti gibi olan halkavari iaşret der ki; Ya yığmada yada blok kayalar arasında yüksek yönetici mezarı uzak olmaz.Müjdesi olur yakınlarında.Çalışması açması mahzende ise zahmetlidir.

Üst Alt