Merhaba ,

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşalar Eski Bir Duvarın Üzerinde bu kaya mevcut. Bu kaya nedir? Ne için yapılır? Ilk defa yüklüyorum bunu . Bilgisi veya daha önce görmüş olan arkadaşlar Bilgi verebilir mısınız? received_10208033820956475.jpeg

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Ustam benim gördüğüm iki yüz var sanki, yukarı yüz yılan, aşağı yüz agzı açık aslana benziyor gibi.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Ustam benim gördüğüm iki yüz var sanki, yukarı yüz yılan, aşağı yüz agzı açık aslana benziyor gibi.
Yüzle alakasını oldgunu düşünmüyorum. Bu daha çok yerleştirme sabitlenmiş bir kaya ve kanalı da var. Bunun hemen altı duvarlık üstüde kırma kaya parçaları var. Yaban elması da hemen yakınında bu taş uzantı var gibi.

Demirdağınkurdu

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Yüzle alakasını oldgunu düşünmüyorum. Bu daha çok yerleştirme sabitlenmiş bir kaya ve kanalı da var. Bunun hemen altı duvarlık üstüde kırma kaya parçaları var. Yaban elması da hemen yakınında bu taş uzantı var gibi.
Güler yüzlü kardeşim işaret kayasıdır kesin el değmiş oldupuda belli siz bunun çevre resimleri varsa yüklüyebilirmisiniz... Ve eski duvar dediğiniz yer üstünde çubukla boşluk baktınızmı.. Bir kanal vs varmı?

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
geçenki yazdığımız bir benzeri olmalı. vari taş. verimliliğin bereketin sembolü. yüceltme tapınma için kullanılır. net değil ama benzetilmiş. ne dediğimi yazmıyorum anlayın. yazalım kadın organı . net yazamıyoruz o kelimeler kabul görmüyor.

burada birde Phallic haçı olması lazım. yani 2 erkek yukardakinin benzeri şekilde çapraz olacak. kısacası istavroz gibi olacak. bunlar ilk etapta tapınma için kullanıldı daha sonra hristiyanlıkta çok önemli yerlere geldi. bunları neden yazdım geçenki konudaki X olan taş ile bu taş aslında bağdaşıyor. birbirine ne kadar mesafedeler.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
geçenki yazdığımız bir benzeri olmalı. vari taş. verimliliğin bereketin sembolü. yüceltme tapınma için kullanılır. net değil ama benzetilmiş. ne dediğimi yazmıyorum anlayın. yazalım kadın organı . net yazamıyoruz o kelimeler kabul görmüyor.

burada birde Phallic haçı olması lazım. yani 2 erkek yukardakinin benzeri şekilde çapraz olacak. kısacası istavroz gibi olacak. bunlar ilk etapta tapınma için kullanıldı daha sonra hristiyanlıkta çok önemli yerlere geldi. bunları neden yazdım geçenki konudaki X olan taş ile bu taş aslında bağdaşıyor. birbirine ne kadar mesafedeler.
X olan taşın hemen sağ tarafında 45 adim duvarın üzerinde. Oymanin olduğu yere parelel duruyor .2 erkek demissin ustam zaten x olan taşın üzerinde iki adet insan yüzü var. Ne yapılması gerekiyor ?
Dediginiz istavrizu cıktı yer belli değil. O zaman burası kutsal bir alan veya manastır , kilise olabilir mi ?

Ustam şimdi x taşının 45 adım sağın da kalıyor. Yani X de ki oyuga parelel ama taşın sağın da kalıyor. Duvarın olduğu yer ise üstü kesme taşlar ile serpilmiş şekil de taşlar var.
Ikinci işaret olabilir yalniz yuvarlanmış da veya gizlenmiş de olabilir .ikisi arasında acaba nasıl bir bağlantı var ?

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bu duvar gibi vurulan taşlar yani kuru duvar acaba kimler yapmış bilgin var mı_?

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Bu duvar gibi vurulan taşlar yani kuru duvar acaba kimler yapmış bilgin var mı_?
Burası çok eski bir yapı yapan köylü değil yani oraya niye duvar yaparsin ki @MendereS ustamız bir baksın o ne diyecek ?
Medeniyet işi olduğu belli .

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Duvarı komple gösteren foto olsa keşke
Kuru duvarlar önemlidir.Altında müjde yada malzeme olur.Altından oda yada mahzenlere girilir.

zaz12

Moderatör
Süper Moderatör
Duvarı komple gösteren foto olsa keşke
Kuru duvarlar önemlidir.Altında müjde yada malzeme olur.Altından oda yada mahzenlere girilir.
Ihtimal vermiyorum Dostum :)
Toprak önü görüldüğü gibi.orayi bir açmak gerekir. Duvar çıkacak ama o duvar sadece orda var niye anlamış değilim. Gerçekten tek orası var.