Meşhur Gözlerim

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sa ustalar bir nevi insan yüzü gibi ya da doğal bilmiyoru. Bunun hemen üzerinde bir adet oturak taşı gibi taş ve bu işaretin resme baktığınızda sol tarafında bir ayağa benzer işaret
AB71102C-D557-433F-9783-284B6FA03A06.jpeg

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Alandan bir kaç resim oturak taşı

Ekli dosyalar

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
O oturak taşına oturup baktığınız da karşınıza çıkan manzara

O yeşil alanda sarı ile işaretledigim yerde bulunan devasa boyutta kaya kütlesi ve işin ilginç yanı fotoğraflarda göreceksiniz

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Süper Moderatör
@Storm usta çok ilginç geldi bana bu fotoların yerin yani.Biliyormusun bende çağrışım yaptı hatırlattı yani bana.Ballıkayayı.
Sana biraz anlatayım bu Ballı kayayı Senin gözlük gibi dediğin iki oymanın arası biraz aç üçgen yapacan bir üçüncü oymayıda yerleştir.Orta oymadan kanal ver yere doğru .Toprak ile kaya bitiminde kanalın altına bir tekne kaya bırak elips gibi yarı daireye benzer.İşte burası ballıkayadır.Balkaya ayrıdır.

R00T

ProfessionaL
Süper Moderatör
Sen o koltuk dediğinin altından girmeyi denedin mi yada araştırma yaptın mı ustam ?Bide şu koltuğa oturunca baktığım yön demişsin o blok kayalar öyle kesimli arası boş.Ben net göremedim taş ocağımı yoksa özel çalışma alanı mı .Burda ben tıkandım Menderes usta baksın hele.

R00T

ProfessionaL
Süper Moderatör
Son yüklediğin bu dar boğaz alan nereye gidiyor biraz anlatır mısın ustam.

R00T

ProfessionaL
Süper Moderatör
3D5FEED9-34CB-4857-B4DC-E77D601F0C0D.jpeg

Storm usta sen bölgeyi iyi bilirsin.Arkadaşlarda işaretsiz fotoda örneğini baksınlar.Biz bu kırmızı ile işaretlediğim yerlere patika yol bazende sedir yapan yer deriz.Yakın plandaki kırmızılar sedir yapan yerler.Bu gibi yerleri ihmal etme lütfen.Kayalık alanda ki kısımlar zor keçi yolu gibi olan kısımlar dahada geniş olan yerler sedir yapan yerler zemin toprak ile örtülü olsa bile önemlidirler.

MendereS

Admin
Administrator
doğal olma ihtimali imkansız. gözdür yüzdür. buraya yakın kilise varmı ; ön nasıl önde patika yol varmı, eğer üstte koltuk taşı veya oturma yeri varsa karşıya bak. önde dere varsa biledereden karşıya bak mutlaka bişeyler göreceksin. ilk oturduğunda bişey anlamazsın 2-3-4 derken bir anda gözüne öyle bişey görünür o sana bakar sende ona bakar şekilde olursunuz. yani coğrafyayı tanımak kolay değil aynı bölge 2-3 defa gezilmeyince farklılıklar belirlenemeyeblir.

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
doğal olma ihtimali imkansız. gözdür yüzdür. buraya yakın kilise varmı ; ön nasıl önde patika yol varmı, eğer üstte koltuk taşı veya oturma yeri varsa karşıya bak. önde dere varsa biledereden karşıya bak mutlaka bişeyler göreceksin. ilk oturduğunda bişey anlamazsın 2-3-4 derken bir anda gözüne öyle bişey görünür o sana bakar sende ona bakar şekilde olursunuz. yani coğrafyayı tanımak kolay değil aynı bölge 2-3 defa gezilmeyince farklılıklar belirlenemeyeblir.
Önde dere var ustam dereyi atlayıp karşıya geçtiğiniz de o ortası tünel gibi olan yeri görüyorsunuz. Büyük devasa kayalık ustam

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sen o koltuk dediğinin altından girmeyi denedin mi yada araştırma yaptın mı ustam ?Bide şu koltuğa oturunca baktığım yön demişsin o blok kayalar öyle kesimli arası boş.Ben net göremedim taş ocağımı yoksa özel çalışma alanı mı .Burda ben tıkandım Menderes usta baksın hele.
Denemedim ustam koltuk taşının altından girmeyi taş ocağı değil ustam oldum olası orası öyle sanki tünel gibi giriş yeri gibime geldi

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ekli dosyayı görüntüle 1096
Storm usta sen bölgeyi iyi bilirsin.Arkadaşlarda işaretsiz fotoda örneğini baksınlar.Biz bu kırmızı ile işaretlediğim yerlere patika yol bazende sedir yapan yer deriz.Yakın plandaki kırmızılar sedir yapan yerler.Bu gibi yerleri ihmal etme lütfen.Kayalık alanda ki kısımlar zor keçi yolu gibi olan kısımlar dahada geniş olan yerler sedir yapan yerler zemin toprak ile örtülü olsa bile önemlidirler.
Yeşil ve kırmızı işaretledigin yerler yazın kuruyan kışın akan çaya iniyor. Cay çok büyük yalnız

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Kendi köyüm ustam her yerini bilirim. Ama işaretlerde sıkıntı var

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Mavi ile yuvarlak aldığım yer oturak taşı ustam dereyi geçip mavi ok yönünde giderseniz bakarsanız

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Süper Moderatör
Ben işaretlediğim yerlerde koltuk taşı dediğinin alt kısımlarına bakmanı öneririm.Bide o yarık kayayı incelemek irdelemek lazım ama sen teksin orası ise ağır iş.

Storm

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ben işaretlediğim yerlerde koltuk taşı dediğinin alt kısımlarına bakmanı öneririm.Bide o yarık kayayı incelemek irdelemek lazım ama sen teksin orası ise ağır iş.
Aga orası çok büyük ileri gidemedim orası böyle ileri gidiyor gibime geldi. Birde asagı da çayda değirmen yanı dediğimiz yer var büyük bi kayalık var orda da değişik yerler bizim buralar

Üst Alt