Mezar bulsanız ne yapardınız

hunter

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Ben avcıyım ve çok geziyorum... çok bakir yerlere saatlerce yürüyerek gittim, bura ilk ben çıkmışımdır dediğim tepelere tırmandım tabi öyle değil her gittiğim yerde kesin bir çöp ve çukur gördüm :)

Hafa sonu kapanış yapayım diye 4-5 yıldır gittiğim bir avlama gittim sayısız kere geçtim oradan, kazılmış ve mezar çıkmış hiç bir belirti yok mezarlar en fazla yarım metre derinlikte bunca zaman üzerine basa basa geçmişim ve gördükten sonra üzüldüm, ben olsam dedim... evet ben olsam kazardım binlerce yıllık yapıyı da kırardım çünkü zengin olacağım hırsı var ve kim ne derse desin belli birşeyden sonra hobi kalmıyor
Ama yinede saygılı oluşum Tepedam aşağı kemikler saçılmış kafatası dışarda... en azından kemikleri tekrar gömebiliriz ne kadar gaddarım desede insan üzülür biraz yürüdükten sonra diğer kemikleri de gördüm ama çekmedim bir çoğumuzun aklına binlerce yıllık gavur mezarı diye gelecekte belki ama bilemeyiz

Ekli dosyalar

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Sayin hunter işin ahlaki tarafinda hem fikiriz..lakin iyiki şimdiye kadar farketmediniz mezarlari...onca emek verip acacak ve bosuna yorulacaktiniz...bu mezarlardan birsey cikmaz...en fazla bakir bir sikke...

Sarı hanlı

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Sayin hunter işin ahlaki tarafinda hem fikiriz..lakin iyiki şimdiye kadar farketmediniz mezarlari...onca emek verip acacak ve bosuna yorulacaktiniz...bu mezarlardan birsey cikmaz...en fazla bakir bir sikke...
Nerde keşke bir zikke çıksa çağıl mezar bundan zengindir hiç yoktan göz yağı şişesi veriyor

hunter

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Hiç bir belirti yok sadece biraz aşağıda bir kaya var onunla kenarını kırmışlar... aklımda sadece acaba ne işaret vardı sorusu kaldı

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Size bir inşaat ustasının başından geçen ve bizzat kendisinin bana aktardığı bir şey anlatmak isterim.
Önemli bir antik şehrin yanında ki köyde okul inşası sırasında mezarlara denk geliniyor. Bu mezarlardan kırılmış çanak çömlek tarzı şeyler çıkıyor . Bu bizim ustada bunlardan birkaç adet hemde kırık parçalardan evine götürüyor. O gece rüyasında bunu bir mızraklı adam mızrağı ile koşturup eşyalarımı getir deyip arkasından bağırıyor. Bizimki deli gibi uyanıp sabaha kadar uyumuyor hemen oraya gittğinde tüm aldıklarını geri bırakıyor. Şimdi bu kemikleri görünce gerçekten üzüldüm. herşeyden önce herkim olur ise olsun hangi milletten olur ise olsun biraz saygılı davranmalıyız. Bir yeğenimiz gidip bir mezarlıkta eski rum mezarlığında bir mezarı aynı bu şekilde dağıyıyorlar. Onlar orada iken evde uyuyan hanımının aklı başından gidiyor. Kocana söyle benim kemiklerimi yerine koysunlar diyor o kemiklerin sahibi kadıncağız çok genç cahil. Kocası eve gelince başlıyor kocasını sorgulamaya ve bakıyorki tıpkı rüyasındaki gibi kocası bir iş yapmış . Durumu kocasına anlatıyor korku ile ağlayarak . Genç adam hemen oraya dönüp herşeyi yerli yerine yerleştiriyor. Bu anlattığım inanın bizzat gencin bana anlattıklarıdır. Ve eşini yani genç kadınıda tanırım . o yüzden bu tür işlerin bu boyutlarıda var. Unutulmamalı

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Hunter ustam hoşgeldiniz.Avcı oldugunuzu biliyorum.Garip gurebanın mezarını açıyorlar vede kapatmadan saygısızca gidiyorlar.İnsanlığımıza yakışmaz.El insaf diyorum.