Mezarlık

GUND@R

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar hakim tepede iyi bir işçilikle yapılmış mezar oymaları. Çubukta iyi değilim yön tarif ederseniz çok memnun kalırım.güneşten dolayı resim bu kadar çekebildim şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

SuNSeT28

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm [B]GUND@R[/B] ustam.Bu kayanın üzerindeki oyma sayısını net olarak biliyormusun?Ben dokuz tane olarak söylüyorum.Eğer dokuz tane ve üzeri ise oymaların sayısı işin kayanın kuzeybatısında ustam.Kayadan kuzeybatıya 3 metre 20 santimi çok dikkatli incelemelisin.Bir sonuç alınamazsa 32 metreyide bakmanı tavsiye ederim.İşaretlediğin yön kuzeybatımı ustam?İşin kuzeybatıda inşallah Allah utandırmaz ustam.Selamlar.
20190629_220133.jpg

GUND@R

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm [B]GUND@R[/B] ustam.Bu kayanın üzerindeki oyma sayısını net olarak biliyormusun?Ben dokuz tane olarak söylüyorum.Eğer dokuz tane ve üzeri ise oymaların sayısı işin kayanın kuzeybatısında ustam.Kayadan kuzeybatıya 3 metre 20 santimi çok dikkatli incelemelisin.Bir sonuç alınamazsa 32 metreyide bakmanı tavsiye ederim.İşaretlediğin yön kuzeybatımı ustam?İşin kuzeybatıda inşallah Allah utandırmaz ustam.Selamlar.
Ekli dosyayı görüntüle 3598
As ustam ilgin için teşekkürler öncelikle.işaretlediğin yer güneybatı fakat.kuzey Batı’da mezarlar var çok belli ve 3.20 hesabı da tutuyor.resimde az çok belli. Çubukta çok iyi değilim bakalım inş seneye makine alıp giderim.3 günüm kaldı))

Ekli dosyalar

GUND@R

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Oymalar hakkında açtıgım konuyu oku
Okudum usta hem de birkaç kez çöm güzel bir konuydu.sunakların akıntı yaptığı yer önemli mi.şu büyük sunakların altını açtım oluk vardı iki adet 1.5 mt indim çok zor ilerledi oluklar ve Altı hep kayalıktı. Kıra kıra indim ama pes ettim

Ayazma

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aslında ben bu işte eskisi kadar armut değilim. Birşeyler anlıyorum farkındayım. İy la gelişiyom:)

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
ikinci videonun sonlarına doğru yerden 50 cm kadar yüksekte duran üçgenvari muska taş var.Alnı kesik. Orayı iyi incele boşluk bak. 1. dakika 3 üncü saniye bak 3 taş var ortadaki saplı gibi alnı traşlı üçgen yerin orası.

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
bencede mezarlar var, yönleri verilmiş. en basitide otları takip et, mezar olan yerde otlar kısa olur erken sararır hatta hiç çıkmaz.. insan eti yağlı olduğu için toprağın a tabakasına nüfus ettimi toprağı çoraklaştırıyor, verimsizleşiyor. burada çıkan otlar beslenemiyor küçük kalıyor. sebep budur.

Üst Alt