Minare kaya

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Selam arkadşlar: Eğer benim bulunduğum yerde kalkıp Minare kayaya gidecek olursam Arabayla ya harami dereden kirpi kayadan geçip ,Yada diğer yoldan Kudret kaleden gideceğiz.
Minare kaya hafif meyilli arazide ve açık da Sanki bir sofra üstüne düşmüş Nohut tanesi gibi bir büyük kambur sevi bir. Kaya etrafında başka kaya yok ,tarlaya katmışlar çevresini fakat yumurta büyüklüğünde, portakal büyüklüğünde yumruk gibi ebatlarda oraya taşınmış maden kalıntıları var, daha yoldan minare kayaya bakdıgınızda kayanın orta kısmında bir magra ağzı var burada çalı çıkmış Bu çalıdan yere doğru zikzak yaparak beyaz 2 şerit iniyor düz değil zikzaklı , yaklaşdım boyaya baktım tabiri caizse kayanın cigerine işlemiş. Dogusuna geçdim ana kayaya 2 adet tekabül yapmış biri kırık digeri çok muntazam .sonra oradan üsttarafa çıkdım orda bir huni yapmış huni nin dibinden sigara kalınlıgında delik delmiş ,kılavuz arkadaşa sordum burdan küçük bir taş atardık bir müddet sonra tık sesi gelirdi taşataata delik tıkanmış.Bu huni den itibaren batı istikamete doğru 24 tane basamak saydım ama ucundaki haç ı bulamadım bu basamaklar sadece işaret amaçlı yapılmış.Başka bir amacı yok . Anakaya ve mermer cinsi bir kaya.Saygılar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,312
10,094
118
Minare Kaya hangi renk taştı.(Kahverengi olacak kızıl kaya) Minare Kaya dik mi yatay mı büyüklüğü ne kadar .(Yatay olacak baya evden büyük yatay uzanan kaya olacak dik değil) Minarekaya hangi mevkide yönü nedir ( Burası yeşildağın güneyi Yönü kuzeye Hora tepeye bakar olacak )Minare Kaya Vadide olacak sırtı Güneye yaslı dağın etek vadisinde önünde su geçer olacak.Minare Kayada yatay pozisyonda oymalar olacak alt seviyeye yakın.Batı ucunda Giriş olacak.Minare Kaya bulunduğu alanda yanlız bir blok olacak.

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Minare Kaya hangi renk taştı.(Kahverengi olacak kızıl kaya) Minare Kaya dik mi yatay mı büyüklüğü ne kadar .(Yatay olacak baya evden büyük yatay uzanan kaya olacak dik değil) Minarekaya hangi mevkide yönü nedir ( Burası yeşildağın güneyi Yönü kuzeye Hora tepeye bakar olacak )Minare Kaya Vadide olacak sırtı Güneye yaslı dağın etek vadisinde önünde su geçer olacak.Minare Kayada yatay pozisyonda oymalar olacak alt seviyeye yakın.Batı ucunda Giriş olacak.Minare Kaya bulunduğu alanda yanlız bir blok olacak.
Minare kayayatay dıŕ Bir karpuzu tam ortadan kes ve duz cikan yeri yere koyarsan kamburu üste gelir onun gibi düşün rengi kirli beyazımsı mermer gibi ona kuvars derler öyle bir kaya.açık alanda oralarda bu kayadan başka kaya yok arazi batıya biraz meyilli. Kuzey tarafı tamamen kül yığını zaten biz oradan üstüne çıktık.Birde beyaz boya zikzak bu kayadan başka Şeytan derenin aşağı.kısmında KİRPİ KAYA var bu beyaz şerit ondada var.

• Beğen
Tepkiler: R00T

kan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
15 Ocak 2019
75
151
38
anlattıklarınız bir çok bölgede var ve birbirleri ile çok benzerlikleri var ben karadeniz bölgesindeyim bu bölgede iki adet var birisi dikili kaya olarak geçiyor en tepesinde elinde yay çeken bi insan resmi vardı kırdılar ötekisi ise toprak kale olarak geçiyor aynen anlattığınız gibi önünden dere geçiyor ve çok namlı biyer herkes çalışmaya gitmiyor oraya mimli ben bu belgelere inanmıyorum şayet bi vakit çok gezdim peşinde ama pes dedirttio_O

• Beğen
Tepkiler: R00T

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
anlattıklarınız bir çok bölgede var ve birbirleri ile çok benzerlikleri var ben karadeniz bölgesindeyim bu bölgede iki adet var birisi dikili kaya olarak geçiyor en tepesinde elinde yay çeken bi insan resmi vardı kırdılar ötekisi ise toprak kale olarak geçiyor aynen anlattığınız gibi önünden dere geçiyor ve çok namlı biyer herkes çalışmaya gitmiyor oraya mimli ben bu belgelere inanmıyorum şayet bi vakit çok gezdim peşinde ama pes dedirttio_O
Selam : Benim anlattıklarımın içinde dikili kaya diye bi şi yok, ve tepsi içinde elinde yay çeken bir insan resmide yok. Yazının adı minare kaya Kendisi minare değil, ve orasının özellikleri yazının özünde vardır. Çok bölge dediginizde benim yazdıklarım 12 bölgede var bunlardan bir tanesini anlattım. Saygılar

• Beğen
Tepkiler: kan ve R00T

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,312
10,094
118
Bir şey dersem ustalarım kırılmasınlar inşaAllah.Bu eşkiya işi normal defineci professional defineciden ötede bir professionallık gerektirir.Eşkiya işinde bu ülkede anlayan toplam ya 3-5 adam var yada yok .Ben bunu bilirim.Defineci ustalarımız alanında iyi olabilirler lakin eşkiya işinde iyi olacaklar diye bir kaide yok.Eşkiya mevzusu çok meşakatli ve büyük bir uzmanlık ister.

• Beğen
Tepkiler: eski ve GUND@R

kan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
15 Ocak 2019
75
151
38
Selam : Benim anlattıklarımın içinde dikili kaya diye bi şi yok, ve tepsi içinde elinde yay çeken bir insan resmide yok. Yazının adı minare kaya Kendisi minare değil, ve orasının özellikleri yazının özünde vardır. Çok bölge dediginizde benim yazdıklarım 12 bölgede var bunlardan bir tanesini anlattım. Saygılar
bende zaten sana demedim ama sana der gibide oldum işte bahsettiğin isimler kudret kale yada harami dere gibi isimler bi çok bölgede var karanlık dere karagöl karahasan köprüsü bal kaya yada ballı kaya bu isimler bi çok bölgede var gerçek harita yada il ismi sınırları önemliki o bölgede aramak daha doğru olur oda bizde yok

• Beğen
Tepkiler: GUND@R ve R00T

balkaya34

Operatör
17 Mar 2019
2,562
3,430
118
Selam arkadaşlar.Bu zamana kadar ( enaz 45 yıl ) edindiğim bilgileri bazan düşünürüm bunların içinde tekbir maden işleme yeri ki ( bu maden nereden gelirdi bunu bilemiyorum ) olarak Minare kayayı gördüm .Minare kayanın dışında ocak yeri döküm hane oldugunu sandığım yıkıntılar var .ama maden işleme yeride minare kayanın içi.Bu zamana kadarda minare kayanın içinde nevar ne yok bunu anlatan olmadı bu kayanın içi geniş kullanmaya elverişli bir depo gibi sanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: eski ve R00T

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,312
10,094
118
Ben bir tek cümle ile net içini anlatayım .Hakikat bölgesinde ki minarekaya nın içi yani alttaki mahzen oda kral odasıdır.Zeminaltı kaya oda.Hepsi bu kadar.Odaya ulaşan variyeti alır.Volçan ve ekibi odayı açtı kullandı ve sağlamca kapattı.Hepsi bu kadar.Madem işleme kömür gözlüğü resimleri buraya yakındır.Yani kömür ocağı maden ocağı yakın mevkiidedir.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
5,312
10,094
118
bende zaten sana demedim ama sana der gibide oldum işte bahsettiğin isimler kudret kale yada harami dere gibi isimler bi çok bölgede var karanlık dere karagöl karahasan köprüsü bal kaya yada ballı kaya bu isimler bi çok bölgede var gerçek harita yada il ismi sınırları önemliki o bölgede aramak daha doğru olur oda bizde yok
Kan ustam. Gerçekten bir çok şehir-ilçe -kasaba- yayla veya muhitte benzer isimler benzer kale ve tümülüsler benzer çeşme ve sular benzer ağaç ve mevkiler benzer işaretler vardır.Gerçek bölgenin işaretleri ve müjdeleri vardır.Bunu tespit eden gerçek bölgede olduğunu anlar ve devam edebilir yoksa gerisi yorulur uzun yıllar sonra hatasını anlar vazgeçer.