Mineral eleme yöntemleri

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Selamunaleykum kardeşlerim, hepimiz belkide Birçoğumuz bu işte değişik yöntem ve cihazlarla sonuç almak için uğraş veriyoruz, mineral konusunda değerli kalhiyu ustanın verdiği bilgi ile yaptığım testte, gerçekten faydasını gördüm, hani ustalarimiz birçok yerde bulduğunuz minerali taşı toprağı çamuru atın cantaniza diye boşuna dememisler, kardeşlerim sinyalin üzerine gittiğinizde iki çubuğun mesafesini yaklastirin uzaklastirin iki elinizi oyleki bu mineralse kesin sinyali bozacak, yok eğer 2-3 dakika beklediginizde sinyalde bir bozulma yoksa eğer hayırlı olsun demek kalıyor, biraz araştırınca çok güzel bilgiler çıkıyor.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Birde Bu boşluk tesbiti metal tesbiti ve mineral eleme konusunda az çok ta olsa içine neodyum mıknatıs bıraktığımız iki tane teneke kola kutusunu bileklere bantlayin ve farkı görün derim, birde Bu arama tarama işinde sağlam adamakilli bir cihaz olmazsa olmazı bu işin, Turkiyede ki firmalara kimse guvenmiyor, ya el yapımı, yada Türkiye dışında bir ülkeden iyi bir cihaz almak gerekir, cubukla alanı tara noktaya yaklaş, cihazlada noktaya vurursun.

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum kardeşlerim, hepimiz belkide Birçoğumuz bu işte değişik yöntem ve cihazlarla sonuç almak için uğraş veriyoruz, mineral konusunda değerli kalhiyu ustanın verdiği bilgi ile yaptığım testte, gerçekten faydasını gördüm, hani ustalarimiz birçok yerde bulduğunuz minerali taşı toprağı çamuru atın cantaniza diye boşuna dememisler, kardeşlerim sinyalin üzerine gittiğinizde iki çubuğun mesafesini yaklastirin uzaklastirin iki elinizi oyleki bu mineralse kesin sinyali bozacak, yok eğer 2-3 dakika beklediginizde sinyalde bir bozulma yoksa eğer hayırlı olsun demek kalıyor, biraz araştırınca çok güzel bilgiler çıkıyor.
Ustam bilgilendirme için teşekkürler ancak bir sorum olacak yapılan mıknatıslı aleti nasıl kullanıyorsunuz gün boyu. sizin tecrübenizi nasıl oldu teşekkürler

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@Müdür ustam gün boyu kullanılmaz bu sistem. Arama tarama işi günde 1-2- bilemedin 3 saat yapılır. Ara ara dinlenerek yapılır.
Ustam bilgilendirme için teşekkürler ancak bir sorum olacak yapılan mıknatıslı aleti nasıl kullanıyorsunuz gün boyu. sizin tecrübenizi nasıl oldu teşekkürler

Müdür

Member
Kayıtlı Kullanıcı
@Müdür ustam gün boyu kullanılmaz bu sistem. Arama tarama işi günde 1-2- bilemedin 3 saat yapılır. Ara ara dinlenerek yapılır.
Ustam anladım benim sormak istediğim mıknatısla kullanım tecrübenizi ne şekilde kullandınız önceki anlatılanlar gibi boynunuzda taşıdınız yada nasıl bunu öğrenmek istedim

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@Müdür ustam sistemin +- yönünü sakulle buluyorum ve isaretliyorum, - eksi kısım yere gelecek, dibe biraz su döküyorum, cihazı toprağa bırakıyorum, daha sonra artı kısmın üzerine küçük bir plastik boş şişe bırakıyorum, 2-3 dakika bekliyorum ki cihaz frekans toplasın, daha sonra sol kolum cihaza yani içeri, sağ kolum dışarda olacak sekilde saatin tersi yönünde 2-3 tur atıyorum ayetelkursiyi okuyorum kendimce, oyleki beyin girmesin araya, sonraki turda çubuğun döndüğü yerlere gidip bakıyorum ne var bu sinyalde diye.
Ustam anladım benim sormak istediğim mıknatısla kullanım tecrübenizi ne şekilde kullandınız önceki anlatılanlar gibi boynunuzda taşıdınız yada nasıl bunu öğrenmek istedim

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@Müdür ustam birde hangi sinyali alırsan al önemli değil, sinyalin üzerine gittiğinde içinden 30 a kadar say, eğer altta mineral varsa çubuk işareti kısa zamanda bozar, 30 a kadar bozmazsa diğer testlere geçersin.

Göktürk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Krdeslerim, hani diyoruz 100 mt geriden cubuk tutup ilk isaretlerde ilerdeki metalin ne oldugunu anlayan ustalarimiz var, mesela araziye çıkarsın sağında ve solunda malzeme varsa onları senin tespit edebileceğin bir mesafeye göre arazide durursun ve çubukları kaldırırsın, eğer çubuklar sana yön verirse o yöne doğru dön ve çubuklarla bekle çubuk biraz bekledikten sonra çubuğun verdiği yönde ne tür bir metal varsa çubuk o tepkiyi verir zaten sana ama çubukları kaldırdın eğer çubuk sana yön vermezse 20 adım yürü tekrar çubukları kaldır ve tekrar çubuklar yön verecekmi ona bak arazide bu şekilde çalışırsan fazla enerji kaybetmezsin ve bu enerji çubuklara da yansır

Göktürk

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Krdeslerim, hani diyoruz 100 mt geriden cubuk tutup ilk isaretlerde ilerdeki metalin ne oldugunu anlayan ustalarimiz var, mesela araziye çıkarsın sağında ve solunda malzeme varsa onları senin tespit edebileceğin bir mesafeye göre arazide durursun ve çubukları kaldırırsın, eğer çubuklar sana yön verirse o yöne doğru dön ve çubuklarla bekle çubuk biraz bekledikten sonra çubuğun verdiği yönde ne tür bir metal varsa çubuk o tepkiyi verir zaten sana ama çubukları kaldırdın eğer çubuk sana yön vermezse 20 adım yürü tekrar çubukları kaldır ve tekrar çubuklar yön verecekmi ona bak arazide bu şekilde çalışırsan fazla enerji kaybetmezsin ve bu enerji çubuklara da yansır
Ustam burda hangi metal olduğunu çubuk nasıl işaret eder yani altında şu hareketi yapar demirde bunu yapar nasıl anlarız

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
@Göktürk ustam bizler o kadar ilerleyemedik, çünkü uzaktan algılama yapabilen ülkemizde 5-10 kişi civarı, bizim çok çalışmamız lazım, iki çubuğu tut altın gümüş boşluk üzerinde tepkiyi kontrol et, genelde altında sol çubuk dik olur, sağ çubuk ise sol çubuğun arkasına doğru durur L şeklini alır, Gümüşte ise tam tersi olur, boşlukta ya X yapar salinir veya= gibi sağ çubuk sola, sol çubuk sağa döner, kendini bu konuda yetiştir, çubuk aldım, yok çubuk yaptım hemde som altından yaptım araziye çıkıp bütün altınları gömüleri toplayacam diye hayal kuranlari gördükçe üzülüyorum, tarih bilgisi ölü gömme gelenekleri, toprak katman yapısı ve çubuk yanında iyi bir dedektör olmadan kimse hayal kurmasın, bulamaz kimse, bulanda kuş gelip taşa degmiştir, sakın dedektörü ülkemizden almayın, ülkemiz çakma cihaz diyarı olmuş, çubuğada para vermeyin ne olur, hirdavatcidan 4 mm pirinç çubuk alüminyum çubuk krom çubuk gümüş çubuk alın, 50-50 cm bölün, 10 cm kabze, 40 cm anten yapın eğitime başlayın.
Ustam burda hangi metal olduğunu çubuk nasıl işaret eder yani altında şu hareketi yapar demirde bunu yapar nasıl anlarız

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşlerim metal ve mineral için diğer bir doğrulama yöntemi
Değerli , boşluk herneyse bir sinyal tespit ettiniz.Burada ki sinyalin doğruluğundan emin olmak için şu yönteme başvururum.Sonuçta aşağıda birikmiş bir manyetik güç enerji mevcut
50-60 cm bakır boru yu sinyal aldığımız noktanın tam ortasına çakıyoruz. Bakır sert olmadığı için yamulabilir bu neden ile ilk olarak demir ile yolu açıyoruz toprakta.Daha sonra borumuzu 50 cm toprağın içinde olacak şekilde yerleştiriyoruz.Tam 30 dk sonra cubuk ve şakül ile tekrar kontrol ediyoruz.Aynı sinyaller devam ediyorsa nasibiniz hayırlı olsun.
Bu çaktığımız bakır boruyu çıkarmadan etrafına anten kablosu sarıyoruz.Burada dikkat edilmesi gereken sarar iken hem bakırın hemde dışındaki alüminyum alışımlı ince malzemeninde bakıra temas etmesi gerekiyor o yüzden kablonun bir kısmını soyun o şekilde güzelce sarın kabloyu kırmayacak şekilde.Daha sonra kuzeye doğru kabloyu uzatın 10 veya 15 metre kadar.ve bittiği noktaya 30 cm 6 mm çap ta pirinç çubuk çakın.kablonun diğer ucunu bu çubuğa sarın aynı şekilde.Gergin olsun muhakkak.Bu işlemden sonra 10 dakika bekliyoruz.Elinize şakülünüzü alın ve malzemenin yanındaki bakır çubuğa gelin.Kabloları iki ayağınızın arasına gelecek şekilde kendinizi ayarlayın. ufak gitmeye başlayın üzerinden ilk tepki veriği yer malzeme ile yukarının ölçüsü.Eğer boşluk ise çalıştığınız yer ilerlemeye devam edin ikinci sinyal verdiği yer taban ile tavan arası ölçüsü, yolumuz çok uzun, çok çalışmak lazım kardeşlerim.

harputlu

Moderatör
Süper Moderatör
Birde başka bir yerde okuduğum bilgide, insan sevdiğini başının üstünde taşırmış derler, arazide gezerken bir şapka takın, şapkanin tam ortasınada ne arıyorsanız onu bırakın, altın, gümüş, küçük plastik kapalı şişe, bir parça diş kemiği, diş kemiği en yoğun kalsiyum olan kısım olduğundan numuneyi diş kemiğinden yapın, hani bazıları çubuk deli sacmasi desede bilinki avrupada üniversitelerde radyestezi diye ders olarak anlatılıyor.

Gözükeskin

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Çubuk kullananlar İçin, dedektör ile de eleme yapabilirsiniz. Yanınıza altın bilezik alıp hedef nokta ile bilezik ortasında durup test edebilirsiniz. Bileziğe giderse mineraldir, noktaya giderse altındır.
Bir de gümüş kurşun altın bronz hepsini çekiyoesa kesin mineraldir ;)

Üst Alt