Modern Define Avcıları Artık Robot Kullanıyor

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Gelişen teknolojiler modern define avcılarına keşif için inanılmaz yenilikler sunuyor. Bunların en verimlisi robotlar. Bunlar deniz araştırmalarında kullanılıyor, batık arıyorsanız böyle bir robota ihtiyacınız olabilir. gerçi bizim ülkemizde deniz defineciliği az olsada yok denilmez var. çoğu su altı arama yapabilen dedektörler kullanır. Eğer büyük batıklar ararsanız böyle bir robota ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu robotu yapan şirket global deniz araştırmacısı define avcısı. şirketin adı GME. Bunlar milyon dolarlık batıklar bulup çıkarıyor, ben bodrum müzesine gittim orada batık gemi ve çıkarılan eşyalara baktım 300 den fazla külçe vardı, her birini 2 kişi kaldırabilir. Demek istediğim batık işi normal definecilikten çok daha fazlasıdır.

Bu batıkları bulmak içinde manyetometre cihazlar kullanılır. demir ve çelik bulmada manyetometre iyidir. önce manyetometre ile sinyal alıp sonramı dalış yapıyorlar yoksa dalıp devamlı kendimi arıyor bilmiyorum. kaan usta daha iyi bilir.

İşte robotlar, İşte bunlar define avcıları için tasarlanmış yeni teknolojiler, fiyatını yanlış değilsem milyon dolar vs. yazıyordu unuttum kaç milyon dolar acaba ?

deniz define avcıları.jpgdeniz robotu.jpg

Szihoprenic

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
hiç gerek yok ustam bunlara maşallah bulaşık teli ile bile define bulabiliyorlarmış :)
o şirket daha bizim türkleri tanımıyor ustam :)

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
hiç gerek yok ustam bunlara maşallah bulaşık teli ile bile define bulabiliyorlarmış :)
o şirket daha bizim türkleri tanımıyor ustam :)
Elbise askısıyla çubuk yapıp bulanı duydum ama bulaşık teliyle bulanı ilk defa duydum, demek bizde gelişiyoruz :D

Tabi bunlara ihtiyaç duymak için gittiğimiz yerde ağaç olmaması lazım, eğer ağaç varsa bunlara hiç gerek duymadan ağaç dalıylada bulabiliriz :D

Szihoprenic

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Elbise askısıyla çubuk yapıp bulanı duydum ama bulaşık teliyle bulanı ilk defa duydum, demek bizde gelişiyoruz :D

Tabi bunlara ihtiyaç duymak için gittiğimiz yerde ağaç olmaması lazım, eğer ağaç varsa bunlara hiç gerek duymadan ağaç dalıylada bulabiliriz :D
gündemi hiç takip etmiyom ustam :)

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator

Demek bizde gelişiyoruz mahvoldum gülmekten yeminle. :D

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
defineavcilari.com

Fotoraf makinasi flasiyla define bulma diye birşey duydun mu ?

Biri paylaşmış
bende hangi akla hizmetse yorumları okuyasim geldi
yorumlardan biri aynen şu şekilde

usta fotoraf makinası olması şartmı?
bende iphone var flaşla arazinın resmini çeksem bulurmuyum :D

Son düzenleme:

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Sunset ustam kaç uzman kaldı ki şu türkiyede .Şimdilerde bir çok kimse sitelerde bir kaç yazı okuduğun da sanıyor ki ahanda herşeyi çözdü.Oldu bitti. Oysa ki bu iş dipsiz bir kuyu gibidir.Bitmez bilginin dibi yoktur.Bazen aynı ölçülerde ki işaret farklı mekanlarda farklı açı farklı mesafe ve derinlikler verebiliyor.
Ben hatırlarım da çocukluğumda eski uzman ustalarımız sobanın yanında otururlardı soğuk ve uzun kış gecelerinde ellerinde ki projeleri açar soru cevap münazaraa ve önceki yazdan kalma arazi saha ar-ge değerlendirmelerini sunar beyin fırtınası yapar.Dinler uygarlıklar tarihinden girer dönemlerin önemli olay ve medeniyet kültür etkilerini sayar bağlantılar kurmaya çalışırlardı.
Kayaları okur en umulmadık noktayı en hassas yerinden yakalamaya çalışırlardı.Hakikaten bir usta bir kahveye girseydi ona hürmet saygı sözüne itibar gösterilirdi.

gel gelelim şimdi ki zamanda dolap ve yalan işler o kadar çoğaldı ki gerçek ustaların kıymeti bilinmez oldu.Her kalkan kendini usta diye sunmaya çalıştı.
Bizim burada ki ortamda umarım ustalarımızın kıymetini halkımız bilir ve değerlendirirler.Gerçektende çok değerli ustalarımız var.İnşaAllah kıymet bilinir.Bel ki konu ile alakası yok ama aklıma gönlüme düştü birden .Eski ustalara selam olsun .Dünyasını değişmiş olanlara Rahmet Allah dan dilerim.
Saygılar hürmetler.