Nokta simplex + mı eurosce 400i mi almalıyım

kursatmx

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Dostlar merhaba pratik iki tane ürün buldum fiyat ve performans bu makinalarda çok farketmiyormuş hangisini alsam karar veremedim en fazla bir karış tek için yani amator olacak sizce hangisi kullanışlı olur.

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
kafan karışsın konu uzasın diye hunter land ranger proyu öneriyorum. yok menderes usta ona baktım eledim deme bidaha bak. sonra gel kaan usta ve diğer arkadaşların dediklerine bak ondan sonra bize 2 model ismi ver.

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Menderes ustama katiliyor..bir kafa karisikligida ben ekliyeyim...tesoro tejon...toprak ayarini yapmak pek zordur ama tutturursanda lokum gibidir...diger ustalarin fikirlerinide almani isterim...

kursatmx

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Menderes ustama katiliyor..bir kafa karisikligida ben ekliyeyim...tesoro tejon...toprak ayarini yapmak pek zordur ama tutturursanda lokum gibidir...diger ustalarin fikirlerinide almani isterim...
Ben makina kullanmayı bilmiyorum o ikitaneyide açılınca toprak ayarını otomatik yapıyor diye tercih ettim aslında hani başlangıç amatör olsun elim alışşın ileride zaten yeterli gelmez işi öğrenince ozaman daha başka formullere girerim detaylı olarak diye düşünüyorum

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
@Sari hanlı ustam ve diger ustalarda fikir versin...hep beraber konusur yardimci oluruz...lakin aceleye getirmeyin...bu arada sizde araştirin...eleme yontemiyle 2 yada 3 adete dusurursek başari...ortak akil en üstun akildir guzel kardesim...

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
defineavcilari.com
kafan karışsın konu uzasın diye hunter land ranger proyu öneriyorum. yok menderes usta ona baktım eledim deme bidaha bak. sonra gel kaan usta ve diğer arkadaşların dediklerine bak ondan sonra bize 2 model ismi ver.
siz ikinizin bir ortak ayarı yokmu ?
allahtan kafa almıyor ve zamaninda da heves edip bu kategoriye hiccccccc bulasmamisim :D

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
siz ikinizin bir ortak ayarı yokmu ?
allahtan kafa almıyor ve zamaninda da heves edip bu kategoriye hiccccccc bulasmamisim :D
Bak dostum açık ve net yaziyorum...
@MendereS
@ROOT
ve sen gibi
Isaret konusunda araziyi okuma noktasinda usta olduktan sonra cihazlara ilgi duymaya gerek yok...
Diger baska ustalarda var ben onlari biliyorum isimlerini yazmadim alinmasinlar...Hepsine hürmet ve saygilar...

gülbahçeli

Akıldan başka zenginlik yoktur
Süper Moderatör
Dostlar merhaba pratik iki tane ürün buldum fiyat ve performans bu makinalarda çok farketmiyormuş hangisini alsam karar veremedim en fazla bir karış tek için yani amator olacak sizce hangisi kullanışlı olur.
400 i yi tavsiye ederim acemiysen eurosce dediğin yuro aceyse

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
defineavcilari.com
Bak dostum açık ve net yaziyorum...
@MendereS
@ROOT
ve sen gibi
Isaret konusunda araziyi okuma noktasinda usta olduktan sonra cihazlara ilgi duymaya gerek yok...
Diger baska ustalarda var ben onlari biliyorum isimlerini yazmadim alinmasinlar...Hepsine hürmet ve saygilar...
Eyvallah dostum ...
hep siz mi cihazlarinizdan bahsedeceksiniz
birazda ben kendi cihazından bahsedeyim

isaret aramak bir sanattır tecrubedir deneyimdir
iyi bir gözlemci olmak demektir
yabancısı olduğum bir arazide bakacağın yerleri bilmek demektir
her taş her dağa çıkılıp bakılmaz zaman kaybı ve yorar insanı

sizde bir insanız onu gömen de bir insan
nere ye bakacaginizi defin yapan kişinin yerine koyarak kendinizi o şekilde bakın
bir bölge seçin koca daglikta o bölgeye odaklanip isaret arayın
işareti bulduğunuz noktaya odaklanin

ben bu sekilde onlarca isaret buldum hepsini tek tek yer tespiti yaptım hala da duruyorlar
bir kaçı hariç ...

önemli ...
her yerde yazmisimdir ..
cihaz olmadan da yer tespiti yapılır
ya hesaplamaları bileceksin
iyi bir okuyucu olma yolunda kendini gelistireceksin
yada iyi bir gözlemci olacaksın

araziyi yüzeysel okumasını bileceksin
bu donanımlara sahip olmak demek zaman demek tecrübe ve deneyim demek
insan istedikten sonra kendini kusursuz donata bilir yeterki istesin ve azim mücadele ve çaba versin
saygılar ...

Kaan5557

Santraç_Doğa
Süper Moderatör
Eyvallah dostum ...
hep siz mi cihazlarinizdan bahsedeceksiniz
birazda ben kendi cihazından bahsedeyim

isaret aramak bir sanattır tecrubedir deneyimdir
iyi bir gözlemci olmak demektir
yabancısı olduğum bir arazide bakacağın yerleri bilmek demektir
her taş her dağa çıkılıp bakılmaz zaman kaybı ve yorar insanı

sizde bir insanız onu gömen de bir insan
nere ye bakacaginizi defin yapan kişinin yerine koyarak kendinizi o şekilde bakın
bir bölge seçin koca daglikta o bölgeye odaklanip isaret arayın
işareti bulduğunuz noktaya odaklanin

ben bu sekilde onlarca isaret buldum hepsini tek tek yer tespiti yaptım hala da duruyorlar
bir kaçı hariç ...

önemli ...
her yerde yazmisimdir ..
cihaz olmadan da yer tespiti yapılır
ya hesaplamaları bileceksin
iyi bir okuyucu olma yolunda kendini gelistireceksin
yada iyi bir gözlemci olacaksın

araziyi yüzeysel okumasını bileceksin
bu donanımlara sahip olmak demek zaman demek tecrübe ve deneyim demek
insan istedikten sonra kendini kusursuz donata bilir yeterki istesin ve azim mücadele ve çaba versin
saygılar ...
Dostum inan cok guzel yazdin...yazmak kolay bu yazilanlari gerceklestirmek emek...azim...o bilgi birikimini kazanmak cok zaman ve mesekkat...kazananlara helal olsun...senin nezdinde tum ustalara selam olsun...