Oda Mezar

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@asivemavi ustam sen tesbitlerini olcumlerini ne ile yaptın, çubuk cihaz, birde metale baktinmi, onları belirtsen inşallah ustalar hep beraber yardımcı olalım sana, @zaz12 @R00T ustam ve @Kamhi Leonard ustam ile ve diğer bilgili ustalarimla seni sonuca yaklastiralim inşallah, çünkü yerin altı sır ve gizdir, hiçbir zaman garantisi yoktur, kimse garanti diyemez.
Taş yapısı yığma mezara beniyor ben tam çözemedim

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Birde işlem görmüş yerler gördüm sanki, oncekimi sonrakimi, ustam derinlikler normal, metal tesbiti hakkindada bilgi verirsen, eğer yanında cihazda varsa teyit ediyorsa ilgilenin derim.

asivemavi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Harputlu ustam bakır cubuk delice zeytin çatali sarkaç kullandim her yaptıgım olcumler ayni tepkiyi verdi minarale bakmadim onun icinde bir yardim istiyorum size zahmet

asivemavi

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Islem soyle gordu ustam ben biraz kazcam diye ugrastim ne yapmam gerekiyor bundan sonra soylerseniz o rotada ilerlemek isterim yanimda yakinimda cihaz yok maalesef

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@asivemavi ustam benimde denedigim mineral tesbit yöntemi, çubuk tutusunda saklı, ustam çubuğunu tutuş biçimine göre çubukları yakınlaştır uzaklastir ve içinden say 30 a kadar, eğer verdiği sinyal şekli 30 saniyeden önce bozulursa mineraldir, veya diğer mineral tesbit yöntemlerini uygularsin, benim tecrübem dersen kendimi test ederim, 100-150 cm fazla derin değil bence, işlem yapıp kendimi denerim, 200-250-300 cm de bile 2-3 kişi ile işlem yaptım, sizde son testleri yapın, ona göre karar verin.
Harputlu ustam bakır cubuk delice zeytin çatali sarkaç kullandim her yaptıgım olcumler ayni tepkiyi verdi minarale bakmadim onun icinde bir yardim istiyorum size zahmet

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Diğer bir mineral eleme yöntemi ise, 50-60 cm lik bir şiş bulundur yanında, boşluğun her yanına her köşesine, 40 cm kadar şişi toprağa batir çıkar, bir kaç şiş te orta kisima batir, sonra 5 dakika otur dinlen, sonra tekrar çubuğu tut sinyal devam ediyorsa yapacak tek şey nasip kısmet.