Ögrendigimiz Sadece Şu

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Milyon kadar yutup kanalı açıp saatlerce konuşan, benim gibi her duydugunu yazan boş konuşuyor.

Bildigimizi alın işinize yarasın meselesi degil. Nasıl öne cıkarım, nerden nemalanırım derdinde insanlar. Bin tane yazılanın içinde tek bir dogru varsa bunu ayırmakta zor. Reklamdan üç kuruş almak için milyon kadar insanı boş umuda salanda viçdan varmı ? İşi bilse yazmayacak vallahi gidip arayacak.
Ama onun işi milleti üç kuruş ugruna oyalamak aklına bilmedigini sokmak.
MendereS üstüne alınma kardeşim ))) en iyisi sende senin yanındakinde yine.

Tek bir dogru belgeye ulaşan dogru yerde çalışan bilirki, bu işler gerçekten her önüne gelenin yazıp cizdigi gibi degil.

Örnek bu define sitelerine girip Youtup kanallarını izleyen İş bilir bir Ermeni yada Yunan her neyse ecdadının bilgisini elinde tutan insan için iyi bir komedi kaynagından başka bir şey degil. Bu yazılar.

Biz dagları boş laflar ugruna devirip hava alırken, her zaman oldugu gibi, bir cogu memlekette cihazsız nokta atışı ve belki saatlik iş yapıyor.

Bizim gibi aynı yerede kırk defa araştırmaya gitmediklerinden, yakalanma işide olmuyor.

Köyde ilcede şanslarına kim cıkarsa ve o hangi sanslıysa bir seferlikte olsa iş birligi yapan sıradan biri dahi her gün daga cıkıp define arayandan şanslı eminim.

Eeee sonuç ne yani derseniz durum bu. Şans yüzünüze gülmedikce aynen devam kör kuyuya ))) Adamlar için işi bilende önemli degil zaten işi biliyorum diyen bilmiyorki ))) bir çoban yada Muhtar yol gösterirse gösterir olmazsa oda olmaz.

Bitti millet alan aldı gitti malını, belki bir iki yıl daha belki hiç. Devlet iş bilmez defineciyi kovalarken malı götüren götürdü.

Devam edin belki unuttukları kalıntı vardır ama sizin bilginiz yöntemle aklınıza gelen yerlerde degil. Nerde diye soran olursada bu güne kadar çok yazdık cizdik.

Defineciye degilde, hep colugu cocuguna ailesine acımışımdır. Evin nafakasını boş iş ugruna harcayan çok.

Son düzenleme:

Deli firat

DOĞACI
Yönetici
Süper Moderatör
30 Ağu 2019
1,314
4,020
118
Emeğine yüreğine sağlık doğruya doğru ustam defineci değil culuk çocuğuna yazık Allah’a şükür hobi zevk ve doğa için defineciyim ;)

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Bilen konuşmaz bu işte kısacası bu. Kendim için demiyorum vallahi eski sedegor yok sitelerde olsada olur olmasada kimi kendini övüyor felan diye yargılıyor beni böyle konular açınca ama yanılıyorlar.

İnternet piyasaya cıktı cıkalı her yerde bu alemdeyim. Ögrendigim tek şey kalmadı, dagdan para toplamak degil aksine her gün para saçmak oldu gittigim gezdigim yerlere. Tecnolojinin dibine vurdum para vermedigim cihaz kalmadı. Bilgisiz olmaz dedim ögrenmedigim işaret bilgisi kalmadı.
Zengindim fakir oldum vallahi. Ne zamanki dibe vurdum bittim dedim, o an yaptıgım hataları görmeye başladım. Şu son bir yıl hariç bildigim dogru sandıgım yanlışları kenara koyunca bir şeylerin farkına vardım.

Bulamadım demek kolay yazılıyor buldum demekse hiç olmuyor bulduysamda yazmam elbet ama, ben bitmişim yanlışlarla kimsede bitmesin diye bazen öyle konular açıyorumki, nafile O eski ben gibi düşünüp görenler anlamıyor.

Evet cihazsa cihaz işaretse işaret her yazılanda yanlış degil ama dagda define bulmaktanda zor dogru kişiden faydalanmak. Adam sanki kendi koymuş gibi yorum yapıyor define işareti olmayan şeye bakıp nokta veriyor, gardaşım gercek işaret olsa bile vallahi nokta veremeyecek. Al götür araziye olan yeri cıkaramayacak yarım metreye küpü koy üzerine basıp gececek. Elindekini cihaz sanıyor, olmadı cubukla kendini kandırıyor. Yazacak çok şey varda Rütük engeli var. Adam tutup surferde define arıyor eyyy salak desem kavga cıkıyor. Ne diyim yaw.

Derindekini alamazsın yedirmezler Ağâ, yüzeydekinide topladılar halâ varsa da gözüne gözüne bakıyorda sen körsün. Bazen aşırı gizem ara bazende hiç bir şey arama bu işte o an bulursun. Define olan yerde işaret varsada vallahi bunun dogrusunu bilip yazan yok. Amaa yazacam )))) zaman var azcık )))) Benim yerler derindi ondanda oldu ))) Son bir yıldır degiştim ben degiştimde sizi nasıl degiştirecem onu düşünüyorum. Sizin aradıgınızın sahipleri dogru yolda oldugunuzu bilsinler inanın bu ortamlarda kimse yazıp cizip yutupta konuşamaz. Boş lafa gelince yada yanlışın önünü acında serbest. Dünkü bebeler defibeci işaretci olmuş ahkam kesiyor hey Allahım hey.Yüzünü görsen bir lafına bakarsın birde adammı diye düşünürsün, nede olsa nici var ))) biri yazıyor işte kimse.

Son düzenleme:

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
373
1,225
98
Emeğine yüreğine sağlık doğruya doğru ustam defineci değil culuk çocuğuna yazık Allah’a şükür hobi zevk ve doğa için defineciyim ;)
Ya Allaha şükür Deli oglan, tüm zamanını bu işe harca, otur site site gez yalanla yanlışla kafanı doldur ))) Fırsat buldukcada cayı demligi al dağa cık sonra Şükür sadece hobi de ))) Ya birde hobi olarak yapmasan )))
Bu MendereS varya bazen Formda yazıyor yazıyor araya öyle bir şeyler şıkıştırıyorki ))) Mal mezarı gibi ))) Ona sadece bunu sor nasıl olur bu diye ))) daha çok şıkıştırdıgı varda metinde paragraf açmıyor )))

Deli firat

DOĞACI
Yönetici
Süper Moderatör
30 Ağu 2019
1,314
4,020
118
Ya Allaha şükür Deli oglan, tüm zamanını bu işe harca, otur site site gez yalanla yanlışla kafanı doldur ))) Fırsat buldukcada cayı demligi al dağa cık sonra Şükür sadece hobi de ))) Ya birde hobi olarak yapmasan )))
Bu MendereS varya bazen Formda yazıyor yazıyor araya öyle bir şeyler şıkıştırıyorki ))) Mal mezarı gibi ))) Ona sadece bunu sor nasıl olur bu diye ))) daha çok şıkıştırdıgı varda metinde paragraf açmıyor )))
Allah’ın gundisi rabbim vermiş şükürler olsun dünya malına tamah etmem dost muhabbeti için site gezerim haftada iki üçgün araziye çıkarım karademlik ve köpeğimle nefes alıyorum doğada rızkımı veren hüdadır kula minnet eylemem

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
1,598
4,129
118
♨️T A T V A N ♨️
defineavcilari.com
Herkesin bir işi sanatı var
Menderes bu işin hobilik leve,lini atlatıp çıtayı yükseltip meslek edindi kaşık atmaya kalkışma derim :D