Ok Kaya Mevkii Tam Olarak Nerede

MendereS

Admin
Administrator
Ok Kaya mevkiinde ki magara girisinde tavana bir hac isareti yaptik.

Bu magaraya ne alttan ne de ustten girebilirsin Magaranin altinda yigma kayalar mevcut bu kayalarin biri farkli olup uzerinde bir baklava dikesi isareti var . Magara icinde bir eyer isareti mevcut ve de tavanda bir hac . Ayrica magara agzina bir hayvan cani astik ki ruzgar lodos estigi zamanlar çalar .

Bolgedeki isaretlerimiz :

1 ) Bir cocuk iki okuz ceker vaziyette , bunlara misir basagi verir ve de elinde bir sepet.

2 ) Digerlerinden farkli kayada tarlasini 2 okuzle sabanla surur vaziyette ciftci , sabanin ortasindaki damlaciklar kandir ...... ( Tehlike )

3 ) Saban kayanin dogusunda bir baska isaretimiz bir kopek resimi az ileride bir yayla ve de bu yaylanin dogusunda bir kayada ciftci ot bicer resimi Bu kayanin uzerine ciktiginda diger isaretli kayayi gorebilirsin Sonucta isaretli kayalar ve de magara bir baklava dikesi krokisi olusturur .

Kopek resmi ve cocuk bir tipadir. Buradaki okuzlerin biri grimsi digeri de beyazdir ( Kayanin kendisi ) Gri ve Beyaz okuzun yaninda boya ile yapilmis ve ellerinde mum tutan 3 kiz resmi vardir .

3 Rahipler manastiri tepede ve cevresinde cok iri 18 mese agaci bulunmakta .. Buradan 35 adimda bir tepecikte altin dolu bir bakir sakladik. Manastirin kuzey istikametinde yuzeyi cok buyuk bir kaya yaklasik 900 adim . Bu kayanin yine kuzey istikametinde agac kova isareti oyma.

3 Rahipler Manastirin kuyunun hemen yaninda gorecegin duz kayadaki hac isareti altina ( Araba Konagindan ) caldigimiz 90 okka altin ve gumus paralari gizledik.

Wolcan yine ana paranin tam noktasi bulunmamasi icin ( Ok Kaya Mevkii ) manastir ve magara cevresine bir cok ganimletler birakmisti cok akillica ve kurnazca hareket ediyordu ve de her gomu sonrasi sinsice gulumsuyordu.

1819 Leskovec koyun cevresinde ve Goliama Kuilovina bolgesinde , bir kaya bulacaksin bu kayanin altina siginakmis gibi girebilirsin !!! bir kulube yi andirir gibi ...

kulubenin tavanin da bir domuz isareti goreceksin .. Bu domuz isareti [bir tipa dir ] Tipayi kir cokca altin mujdesi vardir ,, altin paralarin dustugu yeri de kazmayi unutma asil define ayaklarinin altinda .. Derince kaz

Ayni bolgede bir baska kayada bir gayde isareti goreceksin . Buraya yakin bir baska kayada
bir kartal isareti bulacaksin. [ kartalin ayaklarinda bir yilan ] Burayi derince kaz ve mahmudiye altinlari ile dolu 25 torba bulacaksin.

Kartal isaretli kayadan 280 adim kuzey de bir kaya da oyma bir kilic isareti goreceksin kilicin ucu istikametine dogru 130 adim git seni bir baska define bekliyor .

Bu define yatagini da buldugunda bu bolgeye ait son definemiz. 20 adim batida bir baska kayada bir ayi ayagi izi bulacaksin tam isaretin altini kazacaksin ve burada ici harika elmas ve zumrut dolu bir kasa bulacaksin .

Bir ara Papa Martin ve Petkov bu hazinelerin burada gomulmesine razi kalmadiklarini dile getirdiler ,, onlara hak veriyordum .... Buraya bunlarin gizlenmesi sakincaliydi ... Ne var ki dusman her taraftan sarmisti bizi ,, bu kadar yukle kacmamiza imkan yoktu ...

Ben [ Wolcan ] ilk defa yuregim burkularak define gomduk o da bu bolge Diger degerli definelere uyguladigimiz tuzaklari buraya yapma zamanimiz hic kalmadi...

Lanet Olsun Tekrar Lanet Olsun. Dilerim ilk firsatta ayni bolgeye gelip bu gomduklerimiz paha bicilmez hazineleri daha guvenli bir araziye gomeriz .

Son düzenleme:

R00T

ProfessionaL
Administrator
Ellerine sağlık .Define avcısı dedin mi olmazsa olmaz meşhur volçan ve bilgileri temele alıncak bir kere :D

MendereS

Admin
Administrator
90 okka altın, 25 torba mahmudiye, elmas ve zümrüt dolu kasa. oh ne güzel. birde bunları aceleyle gömmüş tuzak yapamadım diye üzülüyor. burası neresi bilgin varmı bu büyük kaçış değildir umarım.

Mirkut

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Yani hocam diyorsunuzki not defterlerinizi cikarin.
Emeginize saglik hocam emin olun ogrenmeyi benim kadar istekli birini dahi bulamazsiniz. Guzel bilgiler sagolasin.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Menderes amca hani sen bir kilise arıyordun.Volçan temeli atılmış o kiliseyi tamir ettirdi bitirdi.Mahzeni süper.O konuyu bulamadım ki oraya yazayım.Onunla ilgili hakiki bilgi vereyim.

MendereS

Admin
Administrator
seven altars manastırı olacak. yanlış değilsem öyle hatırlıyorum. rivayete göre bu manastıra altınları saklamak için restore etti deniliyor bazı rivayetlerde bu manastırın mahseninden altınlar gçtürdü deniliyor karşı kale vs. var bi iş ama oda net değil gibi.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Netleyeyim menderes amca
Hakikat 7. bölgededir bu manastırda.Ne bulgaristan ne yemen ne çemen bilmem nere değil Gerçek kudret kale nerde ise bu manastır eminağanın değirmenine yakın bir yerdedir.Ee haliyele tahrip edilip yok edilmiştir.Lakin gerçek bölgeyi bulur isen bunun kalıntılarına mahsenine ulaşman söz konusudur.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Gelelim 7. altars papazın manastırına ; Bunun güneydoğusunda kremsi bir kaya var beyeza çalan üzerinde kiliseyi temsil eden bir işaret var işaretin bir tarafı çizgi diğer tarafı ok işaretlidir ok tünelin mesafesini verir.Çizgi ise tüneli Bu taşı bul gir tünelden mahzene .

R00T

ProfessionaL
Administrator
Bu manastarın temeli atıpta bırakıp ölen papazın mezarı bu kilisenin karşısında bir bayır üzeri düzlük var buraya yakın 3-5 harebe kalıntısı var bu bayırdaki düzlük kısımda ise papazın mezarı vardır.Kilise ilemezar arasında derin bir kayalık alanı yarıp geçen su var.

MendereS

Admin
Administrator
Bu manastarın temeli atıpta bırakıp ölen papazın mezarı bu kilisenin karşısında bir bayır üzeri düzlük var buraya yakın 3-5 harebe kalıntısı var bu bayırdaki düzlük kısımda ise papazın mezarı vardır.Kilise ilemezar arasında derin bir kayalık alanı yarıp geçen su var.
bu papazın adı bellimi. hem sendeki kaynak nerden ? elinde bişeyler var senin ?

R00T

ProfessionaL
Administrator
Benim Elim çok güçlü Elhamdilillah :D kaynak var paylaşmam.Bizzat gideceğim zamanı beklerim.Ben sadece bilgiyi doğru ama uzun uzadıya değil kısa öz doğru verdim.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Şimdi Emaktar ustam bir kişide doğru kaynak olsa bile mekan hangi bölgede yine bilemez.En önemlisi yer nere bilmektir.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Ok Kaya mevkiinde ki magara girisinde tavana bir hac isareti yaptik.

Bu magaraya ne alttan ne de ustten girebilirsin Magaranin altinda yigma kayalar mevcut bu kayalarin biri farkli olup uzerinde bir baklava dikesi isareti var . Magara icinde bir eyer isareti mevcut ve de tavanda bir hac . Ayrica magara agzina bir hayvan cani astik ki ruzgar lodos estigi zamanlar çalar .

Bolgedeki isaretlerimiz :

1 ) Bir cocuk iki okuz ceker vaziyette , bunlara misir basagi verir ve de elinde bir sepet.

2 ) Digerlerinden farkli kayada tarlasini 2 okuzle sabanla surur vaziyette ciftci , sabanin ortasindaki damlaciklar kandir ...... ( Tehlike )

3 ) Saban kayanin dogusunda bir baska isaretimiz bir kopek resimi az ileride bir yayla ve de bu yaylanin dogusunda bir kayada ciftci ot bicer resimi Bu kayanin uzerine ciktiginda diger isaretli kayayi gorebilirsin Sonucta isaretli kayalar ve de magara bir baklava dikesi krokisi olusturur .

Kopek resmi ve cocuk bir tipadir. Buradaki okuzlerin biri grimsi digeri de beyazdir ( Kayanin kendisi ) Gri ve Beyaz okuzun yaninda boya ile yapilmis ve ellerinde mum tutan 3 kiz resmi vardir .

3 Rahipler manastiri tepede ve cevresinde cok iri 18 mese agaci bulunmakta .. Buradan 35 adimda bir tepecikte altin dolu bir bakir sakladik. Manastirin kuzey istikametinde yuzeyi cok buyuk bir kaya yaklasik 900 adim . Bu kayanin yine kuzey istikametinde agac kova isareti oyma.

3 Rahipler Manastirin kuyunun hemen yaninda gorecegin duz kayadaki hac isareti altina ( Araba Konagindan ) caldigimiz 90 okka altin ve gumus paralari gizledik.

Wolcan yine ana paranin tam noktasi bulunmamasi icin ( Ok Kaya Mevkii ) manastir ve magara cevresine bir cok ganimletler birakmisti cok akillica ve kurnazca hareket ediyordu ve de her gomu sonrasi sinsice gulumsuyordu.

1819 Leskovec koyun cevresinde ve Goliama Kuilovina bolgesinde , bir kaya bulacaksin bu kayanin altina siginakmis gibi girebilirsin !!! bir kulube yi andirir gibi ...

kulubenin tavanin da bir domuz isareti goreceksin .. Bu domuz isareti [bir tipa dir ] Tipayi kir cokca altin mujdesi vardir ,, altin paralarin dustugu yeri de kazmayi unutma asil define ayaklarinin altinda .. Derince kaz

Ayni bolgede bir baska kayada bir gayde isareti goreceksin . Buraya yakin bir baska kayada
bir kartal isareti bulacaksin. [ kartalin ayaklarinda bir yilan ] Burayi derince kaz ve mahmudiye altinlari ile dolu 25 torba bulacaksin.

Kartal isaretli kayadan 280 adim kuzey de bir kaya da oyma bir kilic isareti goreceksin kilicin ucu istikametine dogru 130 adim git seni bir baska define bekliyor .

Bu define yatagini da buldugunda bu bolgeye ait son definemiz. 20 adim batida bir baska kayada bir ayi ayagi izi bulacaksin tam isaretin altini kazacaksin ve burada ici harika elmas ve zumrut dolu bir kasa bulacaksin .

Bir ara Papa Martin ve Petkov bu hazinelerin burada gomulmesine razi kalmadiklarini dile getirdiler ,, onlara hak veriyordum .... Buraya bunlarin gizlenmesi sakincaliydi ... Ne var ki dusman her taraftan sarmisti bizi ,, bu kadar yukle kacmamiza imkan yoktu ...

Ben [ Wolcan ] ilk defa yuregim burkularak define gomduk o da bu bolge Diger degerli definelere uyguladigimiz tuzaklari buraya yapma zamanimiz hic kalmadi...

Lanet Olsun Tekrar Lanet Olsun. Dilerim ilk firsatta ayni bolgeye gelip bu gomduklerimiz paha bicilmez hazineleri daha guvenli bir araziye gomeriz .

Ok Kaya mevkii tam olarak nere diye sorulmuş söyleyeyim inşaAllah.Burası Karatepenin yapışık kadar yakını olan kuzey kısmıdır hafif kuzeybatılı.Burdan eski bağdat yolu hemen yakınından geçer.Yol gelir 3 tepelerin orta tepesinin üzerinden geçer kudretkaleye uğrar ordan nalbat alanı civarından alibey değirmeni civarından pamukçu yokuşuna giden eski tarihi kervanyoludur.Evet Baklava dikesi olan kaya Çolak papaz manolun değirmenine ve karargahına çok yakındır.Buraya yakın 8 fincan cezve köpek fügürü ve kapalı mağaralar vardır. Soruları cevaplamaya devam.Gelelim rahipler manastırına anlaşılacak dil ile izah etmeye gayret edeyim.Bu rahipler manastırı karatepenin kuzeyinden topal manol karargah değirmeni ve az aşağısında ki 8 fincan cezve köpek ve aşağısındaki kuru derede tek ayı pençe izi bunlardan güney batıya yöneldiğimizde yeşil dağa doğru ilerlemiş oluruz vezirtepe burdan yakın düşer.Rahipler manastırı yeşil dağdadır.Bu mevkide göktaş ve beyaz taş çift öküzler yine bu bölgede tek öküz yine bu bölgeye çok yakın kültepe Yine bu bölgeye yakın Büyük horatepe gayda resmi üzüm salkımlı çeşme Yine bu bölgede tek öküz ve diğer çalışmalar Kartal ayaklarında yılan Burdan vezirtepeye doğru tek domuz ve koyunlar kepenekli çoban aslan resmi..
Özetle Kudret kalenin kuzeybatısında Karatepeninde bitişiğinde kuzeyinde ok kaya mevki Burdan Güney batıya diğer saydığımız yerler ve işaretlerin hepsi mevcuttur.Bu işaretlerin yani rahipler manastırına yakın Sarıgöl vardır Karagöl vardır.Sarıgöl Yeşildağdadır.Yeşildağ Tam 6 sırt yapar önü yayladır sular çeşmeler ve gemi içi gibi meyilli düzlükler.Yani 6 adet tepe yapar .Buna bitişik yakın hafif keş düşen KAratepe 3 adet tepe yapar 3.sü küçüktür hafif geride kalır.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Bölgenin en kıymetli tarafı desek ayrım yapamayız hepsi güzel.Lakin ben şahsım adıma 2 ana unsura ayırırım .1 Doğuda son kısımlar ve son kapatılan yerler Halkalı kaya ve sinekli mağara Karahasan köprüsü tarafları .Burası bir uç .....2. ise Batıda en yüksek ve son dağ Vezirtepe ve buna yakın olan Yeşildağ Karatepe Büyük horatepe Bu kısımların tam ortasında kalır kudretkale cenevizkale.

Bölgenin nadiren dışına uzanan bir kaç yer vardır ayarı bozar nitelikte Bu ikiside çok sarp ve engebeli kayalık alanlanlardır.Biri Vezirtepenin kuzeyinde Hafif doğulu KUMPANYA Birlik Değirmeni çok önemlidir. Diğeri ise KudretKalenin Kuzeydoğusuna uzanan KApıkayaya kervan yolu verebilen Çimenika kalesidir.Bu iki yer hariç Bir kaç mağara hariç Hepsi kervan yolları ile bağlana bazen ip gibi dizilen bazen üçgen dizilen ardışık yerlerdir.Fakat araları mesafeli ve yorucudur.

MendereS

Admin
Administrator
güzel yer deyince evet baktığımızda çok güzel yer var bazen oluyor aralarında seçim yapmakta zorlanıyoruz. şahsım adına konuşayım kudret kale genel olarak büyük mevzuların olduğu yerdir. senden güzel bir kudret kale çalışması beklerim üzerine bende ekleme yaparım. vakit bulduğunda bu konuyu ele alalım.

R00T

ProfessionaL
Administrator
Ben KudretKale ve Ceneviz kaleyi bir ele alcam lakin Daha çok kudretkaleyi açıklayacağım.İnşaAllah ustam eksik ve farklılıkları giderecek bilgileri destek olarak sunarsın.

MendereS

Admin
Administrator
Ben KudretKale ve Ceneviz kaleyi bir ele alcam lakin Daha çok kudretkaleyi açıklayacağım.İnşaAllah ustam eksik ve farklılıkları giderecek bilgileri destek olarak sunarsın.
ikisini birlikte ele alman daha iyi olur. zaten araları 1-2 saatlik mesafe. yanlış hatırlamıyorsam tabi.

R00T

ProfessionaL
Administrator
7 adet bölgede yerin müsaitlik durumuna göre mevki bulmuş sabit yerler.Bir yerde araları 55 dakika yada 1-2 saatlik yol ise gerçek bölgede yapışıklar yanyana etekleri.Hepsinide yazalım inşaAllah.Kimin bölgesine kimin bilgisine hangisi yakın ise artık.

Üst Alt