Ormanlık bölgede yaşam

winter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili dostlar bir sorum daha olacak,herkes duyduğunu anlatır başkası üzerine ekler sonra bir bakmışuz ki lafın sahibi bile tanımaz söylediğini sonra efsane olur.Nacizane ufak bir anı paylaşmak ve sorumu sormak isterim.Benim anne tarafı Trabzon lu daha okula yeni başladığım yeni dönemlerde yaz tatilimde Trabzona giderdik.E haliyle oraya gidildiğinde oradali işlerede yardımcı olmak lazım,bir gün işleri bitirdik dayımın kızları ormana gidicez çamların altındaki topraklardan toplayıp o topraklarla evde çiçek ekeceğiz dediler(la nabaysın ormana gidiyruk toprak alacağaz gel) :)) tamam dedim bende neyse baya bi yürüdükten sonra başladık çamların altını eşelemeye bu arada elimizle eşeleyince baya bi toprak çıkıyo her neyse toprağı karıştırırken para buldum ben gümüş renginde sanırsam gümüştü hiç görmediğim bi paraydı,kızlar tutturdu tılsımlıdır bişey olur sana dedilersede ben atmadım evin yolunu tuttuk dayıma gösterdim oda aynı tepkiyi verdi tılsımlıdır burda çok kişi çarpıldı diyip parayı attırdılar kısacası çok korkuyolar geçmiş zaman 30 sene önce ama aynı ormanlık hala orada baya uzattım farkındayım sorum şu bu rumlar çamların içinde yaşama olasılığı nedir hep aklıma takılmıştır bizzat kendim yaşadım çok sonraları aklımız yetince milletin senelerdir aradığını biz attık dedim hala aynı oralar senelik çamlar ne dersiniz yaşam şekilleri ormanlık bölge olan varmıdır acaba

levente

Member
Kayıtlı Kullanıcı
sa
hocam karadeniz bölgesi hem tarihi hemde doğası gereği özel bir yerdir şöyleki selçuklu zamanın son dönemlerinde ferhedile bilmiş rum elleriydi özellikle hiristiyanlıgın gizli saklı yaşandıgı dönemde yani isa peyganber dünyaya zuhur eder etmez tabiki kabul görmedi getrdiği din isa peyganberin ölümüyle hiristiyanlığın resmi din olarak kabul edilmesinin arası 300 yıl dır bu 300 yıllık zaman içinde hiristiyanlığın gizli saklı mabetlerde yerlerde yaşandığı dönemdir sümene manastırı da böyle bir yerdir ve yurdumuzda böle kiliseler mabetler çoktur yani bir yaşam alanı bu tür gizli saklı yerlerde yukardaki sebeplerden olabilir tesekkürler

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Eğer şüphe ettiğiniz yer var ise imkan dahilinde ar-ge yapmak gerekir.Bir gördüğün yer ikinci defa farklı görünür ve bilinir.

winter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Eğer şüphe ettiğiniz yer var ise imkan dahilinde ar-ge yapmak gerekir.Bir gördüğün yer ikinci defa farklı görünür ve bilinir.
Aynısı gibi duruyor yer 1 ay önce oradaydım tıpkı hatırladığım gibi çamların en küçüğü 250 senelik altı üstü 30 çentik büyüdüler :))alan tarama ile baksam diyorum 2 aya kadar gşdicem bakalım

winter

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
sa
hocam karadeniz bölgesi hem tarihi hemde doğası gereği özel bir yerdir şöyleki selçuklu zamanın son dönemlerinde ferhedile bilmiş rum elleriydi özellikle hiristiyanlıgın gizli saklı yaşandıgı dönemde yani isa peyganber dünyaya zuhur eder etmez tabiki kabul görmedi getrdiği din isa peyganberin ölümüyle hiristiyanlığın resmi din olarak kabul edilmesinin arası 300 yıl dır bu 300 yıllık zaman içinde hiristiyanlığın gizli saklı mabetlerde yerlerde yaşandığı dönemdir sümene manastırı da böyle bir yerdir ve yurdumuzda böle kiliseler mabetler çoktur yani bir yaşam alanı bu tür gizli saklı yerlerde yukardaki sebeplerden olabilir tesekkürler
Çok teşekkür ederim bilgileriniz oldukça aydınlatıcı selamlar...

levente

Member
Kayıtlı Kullanıcı
ben tesekkür ederim kolay gelsin

Delucia

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Elle alınabilinen mesafeyse vlf dedektörle (hala tek para varsa) erik gibi toplarsınız inşallah, Allah hayırlısını versin hepimiz için