Oyuk ?

Blue Ways

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ustalar Selamun Aleykum
Trajli yada kesimli kayada oyuk
Eski bir roma yapımı yolun 10 metre civarı üstünde bu işaret oyugun yanlarında yazı gibi çentikler var ustalarım anlami nedir.
bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla

Ekli dosyalar

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Bu tür işaretler son noktaya çok yakındır yada kendileri son noktadırlar. MEzar mahzen oda işaretine benzemektedir .Çünkü harf durumları tahripli ben okuyamadım veya hangi alfabeye aittir dikkat edemedim.

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
Şüphem kısa tünel girişi üzerinde olması bu kayanın. Yinede net fotolar yönler ve işaretli kayanın sırtında ki top alanı komple görmek lazım.Ön düzlüğü görmek lazım.

Blue Ways

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Şüphem kısa tünel girişi üzerinde olması bu kayanın. Yinede net fotolar yönler ve işaretli kayanın sırtında ki top alanı komple görmek lazım.Ön düzlüğü görmek lazım.
Öncelikle değerli yorumun için çok tesekur ederim ustam bölge çok eski yaşanmışlık yazı centigi ne ifade ediyor bilemiyorum çevresi kayalık yuksek bi yer yakının da eski şu yolu tünelleri var roma yapımı eşkıya da yaşamış burda 100 metre ilersinde eski bi roma yapımı köprü var sağ solu çöp pirenlik çalılık ağaçlık çok kamufule bi yer dedektör tuttum enerji yoktu bide elektironik alan tarama deneyeceğim enerji olacakmı die ustam ön tarafının biraz aşağısı eski roma şu yolu oRdan aşağısı yamaç uçurum gibi yukarısı kayalık işaretin olduğu alan ben eşkıya ait mağara işaretinden şüphelendim eşkıyalar buraları kullanmış bu yolu ustam yakında detaylı arge edip fotolarım saolasin

Blue Ways

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selam... Bu işaretin olduğu alanın daha iyi resimlenmesi iyi olurdu... bu kayalarda bir gizli figür olmalı... şu hâliyle Root ustama katılarak şunu diyebilirim ki degerliye yakın bir alanı vurguluyor...
Aleykum Selam Ustad
Değerli yorumun için çok tesekur ederim Saolasin..
Yakında argeye gideceğim ustam elime tel bi fırça alıp sağ solunu temizleyeceğim şansa denk geldi doğa gezimde detaylı incelemedim yakında ıhsallha gideceğim usta yakının değerli olabilicek eski su yolları ve eski bi kopru var eski yaşanmışlık var ustam bölgede artık ıyi arge edip fotolarım ustam saolasin varolasın

Blue Ways

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selam... alan fotoğraflamak çok önemli... bazı ayrıntıları görmek önemli... ayrıca yön bilgileri önemli... nasiptir buradan alacağınız ufak bir bilgi önünüzü açar ... bu işaretle yüzleşmişliğim var... önemlidir...
Anladım ustam nasıp ıhsallha işaretin arkası batı işaretin aşağısı kuzey
işaretin sağ tarafi doğu
sol tarafı güney
Sonuç ne olabilir ustam burda

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim selaymun aleyküm.
Resimde ban V gibi gelen yeri siz yakınen görmüşsünüzdür.
İşçilik varmı idi o şekilde. Yaksa doğal bir oluşummu. Orijinal resimden bakınız.. doğal değil ise size yön verecektir.
20200709_130619.jpg

Blue Ways

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum Selam ustam @dardanoss saolasin varolasın
Evet ustam v var baya büyük gibi Ama çok belli değil ince çizik gibi ustam
eşkıya işimidir ustam
Kayanın üstünü gösteriyor bati yönünü saklanti mağara olabilme durumu varmı ustam burda

dardanoss

Bakmakmı?? Görmekmi??
Yönetici
Süper Moderatör
Aleykum Selam ustam @dardanoss saolasin varolasın
Evet ustam v var baya büyük gibi Ama çok belli değil ince çizik gibi ustam
eşkıya işimidir ustam
Kayanın üstünü gösteriyor bati yönünü saklanti mağara olabilme durumu varmı ustam burda
Sevgili kardeşim sarı oklar yönünde siz her halde bir şey tespit edemediniz değilmi
20200709_130619.jpg