Piştov ve Kubur Tabanca Define İşareti

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
22 Eki 2017
1,121
3,888
118
Yazmaya başlamadan önce tabanca define işaretideğildir diyenleri aydınlatmak istiyorum. Evet tabanca define işaretidir lakin 1800 yılları sonrası eşkiyalar ve bireysel gömüler için kullanılmıştır. Bazı arkadaşlar tabancanın yapım tarihini öne çıkarıp define işareti olmayacağını savunduğu için bunu yazdım.

tabanca işareti varsa önce konu başlığında belirttiğim gibi piştov yada borulu kubur tabancamı ona bakılır, piştov tabanca genelde eşkiya işaretidir. Borulu veya borusuz kubur tabanca bireysel gömülerde kullanılmıştır. Piştov tabanca yalnız olmaz yakınlarda başka işaretlerde aranır, piştov tabancalar genelde şifre düzeneğinin bir parçasıdır. Kubur tabanca ise tek olabilir bunların parası bir kurşun atımı mesafede tabancanın karşısında olur.

Tabancalarda kabzelerde önemlidir, kabzenin üzerindeki diğer çizgiler aslında yön veren işaret olarak kullanılmıştır bunlarada dikkat etmek gerekir.

Tabancayla ilgili tecrübe sahibi arkadaşlar sizlerinde görüşlerini alalım.

tabanca, tüfek define işareti.jpg

aga_0074

Emektar_Defineci
Kayıtlı Kullanıcı
17 Ocak 2019
344
762
98
MEZOPOTAMYA
emeğine sağlık güzel bir konuya değinmişsin aslında...evet sana katılıyorum silah yada değiminle tabanca define işaretidir...ben 2008 de bir kayada tabanca resmi görmüştüm ve resimledim..ve hatta tabancanın sağ alt köşesinde kurt kafası vardı sadece kafa kısmı yapılmıştı..ve tam tabancanın namlu ucunda kanal vardı ve tabancanın horozu cekilmiş vaziyetteydi...ama tabanın kabzesinde bir tane murç izi vardı...inşallah o resmi bulursam senin için buraya yüklicem...bu arada tabancanın 30 metre asağısında göl var..tabancanın namlu hizasında 200 mt ileride buyuk bir koltuk taşı vardı sağ el koyma yeri vardı solunda ise 42 cm derinliğinde 37 cm çapında birde oyma sunusu vardı ve oturduğunda sol ayagının diz kapağı hizasında 53 cm büyüklüğünde buyuk bir V işareti vardı....ve koltuğun oturma yerinde bir kalp işareti vardı kıçımızı koyduğumuz yerdre oyma şeklinde....koltuğa oturup sağına baktığında 15 mt uzağında buyuk bir balık işareti vartı..bu balık kayayı tamamen yontarak ve yekpare şekilde yapmışlardı....
bu bölge akdeniz bölgesinde ve hala duruyor olduğu gibi...bazı aptal kendini bilmez defineci diye geçinenler koltuğu patlatmışlar ama bende ayrıntılı resimleri hala duruyor

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
277
993
98
Define işaretiyse o tabancadır demek yeterlimi ))) tarihi öne süren o eski tarihte kullanılan işaretin asıl amacını biliyormu aceba ? Hiç degilse tabancanın tarihini biliyoruz ve taşa niçin işlenirki bunun en azından mantıgı bir yere gidiyor. Örnek Haç işaretini niçin taşa yapar adam desek benim ilk aklıma kutsama koruma gelir. Ama taşa cizilmiş bir tabanca görsem mantıgım sadece define işareti olduguna yatar. Bu bir rolyef degilse )))

aga_0074

Emektar_Defineci
Kayıtlı Kullanıcı
17 Ocak 2019
344
762
98
MEZOPOTAMYA
Define işaretiyse o tabancadır demek yeterlimi ))) tarihi öne süren o eski tarihte kullanılan işaretin asıl amacını biliyormu aceba ? Hiç degilse tabancanın tarihini biliyoruz ve taşa niçin işlenirki bunun en azından mantıgı bir yere gidiyor. Örnek Haç işaretini niçin taşa yapar adam desek benim ilk aklıma kutsama koruma gelir. Ama taşa cizilmiş bir tabanca görsem mantıgım sadece define işareti olduguna yatar. Bu bir rolyef degilse )))
tabi ki rölyef değilse biri gidip canı sıkılıp bir tabanca resmi kayaya işlememişse...peki bir tabanca tek başına bir işaret midir yoksa tamamlayıcı işaretleri varken mi bir işaret haline geliyor...?????ve tamamlayıcı işaretleri nelerdir..konuyu biraz açalım istedim..istişare babında..saygılar...

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
277
993
98
tabi ki rölyef değilse biri gidip canı sıkılıp bir tabanca resmi kayaya işlememişse...peki bir tabanca tek başına bir işaret midir yoksa tamamlayıcı işaretleri varken mi bir işaret haline geliyor...?????ve tamamlayıcı işaretleri nelerdir..konuyu biraz açalım istedim..istişare babında..saygılar...
Bana göre define işareti yok, kullanılan hali hazırda din, dil, kült gibi şeyleri simgeleyen ifade eden her şeyin içine girmiş şifreler vardır. Şifre yoksa definede yok. Bunuda aykırılıktan anlarız. Mezar işaretleri hariç kezâ onlarda inanış ve kültürün izidir. Her mezardada zaten define olmaz . Ama tabanca işareti gibi bir kaç işaretin yeri başkadır. MendereS in yazdıgı gibidir.

aga_0074

Emektar_Defineci
Kayıtlı Kullanıcı
17 Ocak 2019
344
762
98
MEZOPOTAMYA
b
Bana göre define işareti yok, kullanılan hali hazırda din, dil, kült gibi şeyleri simgeleyen ifade eden her şeyin içine girmiş şifreler var. Şifre yoksa definede yok. Bunuda aykırılıktan anlarız. Mezar işaretleri hariç kezâ onlarda inanış ve kültürün izidir.
bu işaret dediğimiz biz definecilerin yıllardan gelen değim alışkanlığı...şimdi şifre denmesi daha doğru ..neden ?? çünkü bir işaret yapılınca yapan kişi şifresini, yaptığı rölyefe desene yada betime saklıyor gizliyor...çözersen definesi senin...bizim defineci tabiri ile malı senin.....saygılar...

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
277
993
98
b

bu işaret dediğimiz biz definecilerin yıllardan gelen değim alışkanlığı...şimdi şifre denmesi daha doğru ..neden ?? çünkü bir işaret yapılınca yapan kişi şifresini, yaptığı rölyefe desene yada betime saklıyor gizliyor...çözersen definesi senin...bizim defineci tabiri ile malı senin.....saygılar...
Var olan başka amaçla kullandıgı bir simgeyi elbette define olan bölgeye işleyip içinede şifre koyuyor desek daha açıklayıcı olur. Yoksa Kilise içindeki rolyefe şifre koyup 5 kilometre uzakta bayıra götürüp define gömmüyor elbet ))) Zaten rolyef süsleme ayrı bir şeydir, sanattır başlı başına. Define işareti katologunu hazırlayıp kimse internetten bir birine göndermedi. Var olan kullandıkları şeyin içine gizlediler .

aga_0074

Emektar_Defineci
Kayıtlı Kullanıcı
17 Ocak 2019
344
762
98
MEZOPOTAMYA
Var olan başka amaçla kullandıgı bir simgeyi elbette define olan bölgeye işleyip içinede şifre koyuyor desek daha açıklayıcı olur. Yoksa Kilise içindeki rolyefe şifre koyup 5 kilometre uzakta bayıra götürüp define gömmüyor elbet ))) Zaten rolyef süsleme ayrı bir şeydir, sanattır başlı başına. Define işareti katologunu hazırlayıp kimse internetten bir birine göndermedi. Var olan kullandıkları şeyin içine gizlediler .
işte burdaki şifre meselesi de nesilden nesile geldiğine inanıyorum..yoksa insanlar oturup da bunun şifresini çözmek için uğraşmadılar..zaten var olan şifreleri gizemi kataloğa döktüler...amma yazılı bir metin, ammaa bir harita yada bir anlatımla geldi bu şifreler günümüze....o yüzden özgün bir metin yok , var olan bir şifrenin fotokopileri bizdeki bilgiler..

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
277
993
98
işte burdaki şifre meselesi de nesilden nesile geldiğine inanıyorum..yoksa insanlar oturup da bunun şifresini çözmek için uğraşmadılar..zaten var olan şifreleri gizemi kataloğa döktüler...amma yazılı bir metin, ammaa bir harita yada bir anlatımla geldi bu şifreler günümüze....o yüzden özgün bir metin yok , var olan bir şifrenin fotokopileri bizdeki bilgiler..
Şunu söylesem üzerinde düşünürmüşün. Bu güne kadar küple kazanla altın bulanların yüzde 90 ı tesadüf buldu ve hiç bir işaret yoktu. Ya ayagı takıldı ya tarlada sabana takıldı, çoban magrayı merak etti içeri girdi elinde kazma yoktu buldu.

Tek bir ortak noktaları vardı ))) Bulunan yere yakın ya bir su gözesi vardı, ya tarlanın uç köşesi yada tumbu idi, ya hiç kimsenin aklına gelmedik gizli bir magraydı. Yakında yada az uzakta bir agaç bir taş bşr kaya vardı. Bunlar zaten bu bahsettigimiz işaretleride görseler bilmezlerdi ve hatta bu işaretler gercekten oralarda hiç yoktu. Kimi apartman aldı kimi iş yeri kurdu, evet zengin olan çok oldu ama haĺa ben buldum demedi ))) Peki biz entel elinde cihazla işaretleri su gibi her yönüyle ezberlemiş defineciler ne bulduk ))) nal mıh demi ))) Evet geriye ne kalmıştı yüzde 90 dan, yüzde on demi ))) elbette bu yüzde 10 un içindende yüzde bir bulan cıkacak, gariban mezar soygunculugunu kenara koyarsak ))) Soylunun mezarınıda bize yedirmezler demi )))

Bir yerde bizler yanlışlık yapıyoruz o halde aceba nerde ? Arayan biziz bilen biziz, hiç bilmeyen ugraşmayan ilgisi olmayan ve tesadüf bulan sayısı çok daha fazla !!! Definecinin bir lafı vardır Yahu ben niye bulamıyorum )))

Son düzenleme:

aga_0074

Emektar_Defineci
Kayıtlı Kullanıcı
17 Ocak 2019
344
762
98
MEZOPOTAMYA
Şunu söylesem üzerinde düşünürmüşün. Bu güne kadar küple kazanla altın bulanların yüzde 90 ı tesadüf buldu ve hiç bir işaret yoktu. Ya ayagı takıldı ya tarlada sabana takıldı, çoban magrayı merak etti içeri girdi elinde kazma yoktu buldu.

Tek bir ortak noktaları vardı ))) Bulunan yere yakın ya bir su gözesi vardı, ya tarlanın uç köşesi yada tumbu idi, ya hiç kimsenin aklına gelmedik gizli bir magraydı. Yakında yada az uzakta bir agaç bir taş bşr kaya vardı. Bunlar zaten bu bahsettigimiz işaretleride görseler bilmezlerdi ve hatta bu işaretler gercekten oralarda hiç yoktu. Kimi apartman aldı kimi iş yeri kurdu, evet zengin olan çok oldu ama haĺa ben buldum demedi ))) Peki biz entel elinde cihazla işaretleri su gibi her yönüyle ezberlemiş defineciler ne bulduk ))) nal mıh demi ))) Evet geriye ne kalmıştı yüzde 90 dan, yüzde on demi ))) elbette bu yüzde 10 un içindende yüzde bir bulan cıkacak, gariban mezar soygunculugunu kenara koyarsak ))) Soylunun mezarınıda bize yedirmezler demi )))

Bir yerde bizler yanlışlık yapıyoruz o halde aceba nerde ? Arayan biziz bilen biziz, hiç bilmeyen ugraşmayan ilgisi olmayan ve tesadüf bulan sayısı çok daha fazla !!!
demekki ne imiş allah cc. kime nasip ederse o nun olur....

sedegor

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
28 Nis 2019
277
993
98
demekki ne imiş allah cc. kime nasip ederse o nun olur....
Amenna ama işaretlere takılıp kalırsak biz daha çok bekleriz Allah tan. Yaptıgımız ilk hata işaret üzerinde çok calışmak, araziye ve tarihe bakmamak gercek umursamaya degecek bilgi delil kanıt peşinden gidemeyişimiz. Adam geliyor bana benim arazimi soruyor ve tek tek dag bayır sayıyor. İşaretimiz var demiyor, şu mevkide şunumuz var diyor. Belge konuşuyor, tarih konuşuyor. Ve orda define gercekten var oluyor işaret nerde araki bulasın. Nişan, rengi noktası da bir işaret dersen ayrı ))) Onlarında cogu tarih olmuş kayıp. Yer belli üç gün önce gelmiş araziyi bulmuş bir gecede işi bitirip yok olmuş. küp kırıkları döküldüyse bir kaç tane altın orda amaaaaa bu zıkkım işaret nerde )))

Son düzenleme:

aga_0074

Emektar_Defineci
Kayıtlı Kullanıcı
17 Ocak 2019
344
762
98
MEZOPOTAMYA
Amenna ama işaretlere takılıp kalırsak biz daha çok bekleriz Allah tan. Yaptıgımız ilk hata işaret üzerinde çok calışmak, araziye ve tarihe bakmamak gercek umursamaya degecek bilgi delil kanıt peşinden gidemeyişimiz. Adam geliyor bana benim arazimi soruyor ve tek tek dag bayır sayıyor. İşaretimiz var demiyor, şu mevkide şunumuz var diyor. Belge konuşuyor, tarih konuşuyor. Ve orda define gercekten var oluyor işaret nerde araki bulasın. Nişan, rengi noktası da bir işaret dersen ayrı ))) Onlarında cogu tarih olmuş kayıp. Yer belli üç gün önce gelmiş araziyi bulmuş bir gecede işi bitirip yok olmuş. küp kırıkları döküldüyse bir kaç tane altın orda amaaaaa bu zıkkım işaret nerde )))
işaretsiz yerlerde genellikle define kesin oluyor ama işaretsiz olan yerlerinde haritayla şifreliyorlar

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
1,510
3,853
118
♨️T A T V A N ♨️
defineavcilari.com
hayırlı sohbetler iyi formlar dilerim herkese :)
isaret var yada yok
bilinen bir gerçek varki
isaret olsun olmasın sayılar hep var...
sayılar demek şifreleme demek ...
yanlız bu bildiğimiz çarpım toplama bölme şeklindeki sayılar deyil ..
eski medeniyet ve insanları hafife almak
kendimize hakaret
onlar o zamanın şartlarıyla yaptıklarını
Bizler teknoloji bilim, ilim , cihaz rutuellerle cozemicek kadar aciz isek ? burda bir durup düşünmek lazım
nerde hata yapıyor ve yanlisimiz veya eksiğimiz nedir ?
bizim yaptığımız tek şey ...!
işareti bul
mal içinde KIR ...!
işareti bul malzeme karşında Kaz babam kaz..!
bu yanlış...
her isaret define deyil
her mezar sunu Su sunagi oymasi yine gomu olacak diye bir kaide söz konusu deyil ...

Tabanca..
Tabanca işareti @MendereS ustaninda belirttiği gibi
isaret önem arz eder
G3 veya Sinaypir Kalaslikof tan isaret olurmu olm az
resmedilen tabanca silah (pistov) dikkate alınmalı
ona gore yol haritası cizilmeli

bu arada emeginize saglik güzel söyleşiler ve sohbetler çıkmış ortaya bunlar iste faydalı olan bilgiler bir yere not edilmesi gereken bilgiler iyi formlar dilerim :)

R00T

ProfessionaL
Yönetici
Administrator
14 Ocak 2019
3,762
6,409
118
piştov.jpg

PiştoV TabanCa
Eşkiyalar 1700 yıllarının sonralarında ve 1800 lerden sonra sık sık kullanmışlardır işaret olarak .Bunların ateş almış hali mesafesini ve patlalamamış halinin mesafesini bilmek gerekir.25 ile 50 metre arası mesafedir.Namlu yönü önem arz eder Yönelmiştir bir yöne ve bir yeri işaret etmektedir.Ben dahi arazide görmüşümdür tabanca resmi ama yeri değişmişti kayanın taşınmıştı bahçe duvarına.

Kamhi Leonard

Anu Şavan
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
1,510
3,853
118
♨️T A T V A N ♨️
defineavcilari.com
Ekli dosyayı görüntüle 8304
PiştoV TabanCa
Eşkiyalar 1700 yıllarının sonralarında ve 1800 lerden sonra sık sık kullanmışlardır işaret olarak .Bunların ateş almış hali mesafesini ve patlalamamış halinin mesafesini bilmek gerekir.25 ile 50 metre arası mesafedir.Namlu yönü önem arz eder Yönelmiştir bir yöne ve bir yeri işaret etmektedir.Ben dahi arazide görmüşümdür tabanca resmi ama yeri değişmişti kayanın taşınmıştı bahçe duvarına.
Eskiyalarin favorisi havalı tabanca :)

Kurtaga

Moderatör
Moderatör
25 Eki 2019
1,594
2,222
118
Selam. Iki adet ulu gürgen ağacına yapılmış birbirine bakan 2 tabanca resmi görmüştüm.. ağaçlar büyüdükçe resimlerde büyümüştü.. yerden 5, 6 m kadar yukarıda kalmışlardı.. bunların arandığını duymuştum ama ne oldu bilmiyorum... ayrıca eşkiya belgelerinde köpek budlu ali bey degirmeninde 2 adet altın ve gümüş işleme pistov un gömülü olduğu yazar..