Pop Martin İşaretleri, Arnavut Biri Yazdı

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
Başka bir arayüzde yazdığım volçan konuma arnavutun biri yazmış. yazısı aynen şudur.

Disa vende qe flasin per liqenin e verdhe jane neShqiperi.
Aty asht prroi i djallit,prroi i Kazanit, Cemerika,Kalaja e Vezirit,dhe shume shenja te Pop Martinit

Aty asht edhe simoli i flamurit te Kajive I Y I te gdhenur ne nje shkemb te madh.

Türkçesi:

Sarı göl hakkında konuşan bazı yerler Arnavutluk'ta.
Şeytanın Birliği, Kazan Birliği, Cemerika, Vizier Kalesi ve Pop Martin'in birçok işareti var.

Ayrıca büyük bir kayanın üzerinde I Y I işareti rozeti de vardır

Romanya, makedon, bulgar, türkiye derken birde arnavutluk çıktı. Hay Allah. bence romanya, arnavutluk ve makedon hayal görüyor. bulgar gördmüyor o taraftada var ama asıl mal türkiyede. bundan baya baya eminim diyebilirim.

Ne volçanmış bee namı 7 duveleyi sarmış. ama adamda harbiden yüklü miktarda hazine varmış. her zaman yazdığımıda yazayım. bu adam eşkiyalık yaparak bu kadar hazine sahibi olmamış. esas roma hazinesi bulmuş. sayılanlar içinde bildiğim 111 tane külçe var. biri 2 kişinin kaldırabileceği büyüklükte külçe.

2 kişinin kalrırabileceği külçe tahmini 70 kg. vardır. 50 kg. olsa 1 kişi kaldırabilir. tahmini 70 kg. diyelim. 70x111=7770 yani 7 tondan fazla.

mesela ben 1 kişinin kaldırabileceği bronz külçeler gördüm. çok güzellerdi. dur bak küçük boylarının resmini almıştım. ortadaki büyük küpün altındakiler bronz külçe. bunlar küçük tabi bunların çok büyüğünü gördüm. resmide bizzat kendim çektim.

bronz külçe.jpg

Gözükeskin

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bu bilinmedik bir şey değil. Müslüman adamın evinde heykelin ne işi ola? Volkan iti Ermeni ve Rumlar’ı soymaz idi hatta ihtiyacı olan fakir Ermeni ve Rum köylülere altın yardımı da yapardı.
Keza elmaslar takyanuslar.
Bunların tek açıklaması roma Kaya mezarları, Bizans şövalye ve kale yüklerini boşaltmalarıdır.
Kirkor dağında 6 ay obalaşıyor bu it.
Dağın altındaki dere yatağındaki bütün roma mezarları patlatılmış. 10’larca belki 100’lerce.
Hepsini volçan ve itleri boşalttı malesef..

balkaya34

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Başka bir arayüzde yazdığım volçan konuma arnavutun biri yazmış. yazısı aynen şudur.

Disa vende qe flasin per liqenin e verdhe jane neShqiperi.
Aty asht prroi i djallit,prroi i Kazanit, Cemerika,Kalaja e Vezirit,dhe shume shenja te Pop Martinit

Aty asht edhe simoli i flamurit te Kajive I Y I te gdhenur ne nje shkemb te madh.

Türkçesi:

Sarı göl hakkında konuşan bazı yerler Arnavutluk'ta.
Şeytanın Birliği, Kazan Birliği, Cemerika, Vizier Kalesi ve Pop Martin'in birçok işareti var.

Ayrıca büyük bir kayanın üzerinde I Y I işareti rozeti de vardır

Romanya, makedon, bulgar, türkiye derken birde arnavutluk çıktı. Hay Allah. bence romanya, arnavutluk ve makedon hayal görüyor. bulgar gördmüyor o taraftada var ama asıl mal türkiyede. bundan baya baya eminim diyebilirim.

Ne volçanmış bee namı 7 duveleyi sarmış. ama adamda harbiden yüklü miktarda hazine varmış. her zaman yazdığımıda yazayım. bu adam eşkiyalık yaparak bu kadar hazine sahibi olmamış. esas roma hazinesi bulmuş. sayılanlar içinde bildiğim 111 tane külçe var. biri 2 kişinin kaldırabileceği büyüklükte külçe.

2 kişinin kalrırabileceği külçe tahmini 70 kg. vardır. 50 kg. olsa 1 kişi kaldırabilir. tahmini 70 kg. diyelim. 70x111=7770 yani 7 tondan fazla.

mesela ben 1 kişinin kaldırabileceği bronz külçeler gördüm. çok güzellerdi. dur bak küçük boylarının resmini almıştım. ortadaki büyük küpün altındakiler bronz külçe. bunlar küçük tabi bunların çok büyüğünü gördüm. resmide bizzat kendim çektim.

Ekli dosyayı görüntüle 5165
Selam Menderes ustam : Bazan öyle bir pas atiyorsunki bu pas bana çok güzel bir orta yapma şansı veriyor ,Ben tam orta yapacağım bu sefer siz hemen kural değiştiriyorsunuz. Bahsettiğiniz ( Y ) isatreti tahminim 6 metre boyunda vetabani yine tahminim 2 metre ve en zirve ucu biraz daha incelikte vede sanıyorum bu müstakil kayanın dik durması için de şekillendirilmiş bir minare gibi kaya bu kayanın üste yakın ucunda yine tahminen 50 veya 55 santim.boyunda Büyük ( Y ) harfi var idi. Bu kayanın dere yönünde ki zaten derenin kenarında dereye dönük önünde bir OCAK vardı ve isli gibi yanık hali taşa işlemişti. Bu nerde biliyormusun, bu hane derya Biz bir Bizanslardan kalma kiliseyi ali bey degirmeni yaptık Burada 7 ağaç başı.yapdık bir tarafda 4 bir tarafda 3 olmak üzere 7 ağaç başı yaptık.Bu kilisenin kapısından 2 kişi yan yana dikilerek girebilir.Bu kilisenin önüne çakiĺ taşı yığdık bunun içine bir balyoza şişe içinde bu bölgeye alt haritasını koyduk bu çakıl yığının altına ana kayaya bir mihrap yapdık buraya 13 basamak yapdık,Ve bu taşın içine Bu havalede hiç olmayan bir ıncir ağacı diktik.buraya geriden bakdıginda bir kilise olduğunu anlarsınız. Bu çakıl.yiginini temizlediler ben buraya orada bahsi geçen mihrabı ekliyorum.
DIGI0002.JPGDIGI0002.JPGYine bu derede ikinci bir işarette meshur mağaradır , Bu magradan da onunde kiliç gibi taslar yerlesdirdigi magra bu magraya ne altttan nede üstten girimez dedigi magra.

balkaya34

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Unutmadan yaziyim bu tası yatirmışlar ,yani suan yatık bir tas

MendereS

Admin
Yönetici
Administrator
balkaya sen harbi volçan arşivisin. bu zamana kadar çok bölgede volçan araştırmacısı gördüm seninki kadar her bölgeyi her işareti uyumlu bulanı görmedim. maşallah yok yok.

senin bölgene ne kadar inanıyorum dersen bilmiyorum, tam ortadayım. şu var bu arşivini sitemizde paylaşman çok güzel.

peki bu Y işareti ne diyor. tam olarak hangi bölgede. inan ben Y ile ilgili çok bilgili değilim. yada unuttum.

balkaya34

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
balkaya sen harbi volçan arşivisin. bu zamana kadar çok bölgede volçan araştırmacısı gördüm seninki kadar her bölgeyi her işareti uyumlu bulanı görmedim. maşallah yok yok.

senin bölgene ne kadar inanıyorum dersen bilmiyorum, tam ortadayım. şu var bu arşivini sitemizde paylaşman çok güzel.

peki bu Y işareti ne diyor. tam olarak hangi bölgede. inan ben Y ile ilgili çok bilgili değilim. yada unuttum.

Selam arkadaşlar : Bu ( Y ) harfini bundan yanılmıyorsam 20 veya daha fazla 98 veya 99 yıllarında yeni yeni defineci siteleri faaliyet gösteriyordu. O tarihde biri si ,sanıyorum Balıkesirliydi, Bu kışı hemen her gün diyebilirim bu Y harfi olan taşı arıyordu, Fakat o Balı kesir çevresinde olması gerektiğini ve o cevrede değilse itibar etmem diyordu ,O zaman bu işaretlerin burada olduğunu ve gördüklerimi tek tek anlatmama rağmen önem vermedi, illaki balikesirde olacak bu haritalar oranın dedi.Sonrada bir gelişme olmadı. BATI TRAKYALI ( CAS) adında bir kişi vardı o bir konu açardı ben onu o hafta pazartesiye bulur yazardım.ve anlatırdım, CAS, Balkaya abi sen bir harikasın derdi.sonra irtibatlarımız kesildi. O bir gün bana TÜRBE TEPE olacak bu tepeye bir kaldırım yoldan çıkılır bu yola 2 at arabası yan yana sığar bu yol tabandan başlar bir kayalıkta biter dedi ben hemen pazar günü gittim resimledim geldim hayret etti.bu resimlerim halen kendi konu başlığı altında bu sitede mevcut.Daha neler neler.Ben bu ordunun son askeriyim sanıyorum benden sonra bunları bilen çıkmaz sanıyorum çünki hep kırmışlar, Afetler bozmuş,Yanı 20 yıl önce gördüğümü şimdi bulmakta zorlaniyorum. Saygilar

harputlu

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@balkaya34 ve @MendereS ustalarim abilerim peki eşkiya işaretlerinden bildiginiz duyduğunuz işlem yapılıp sonuç alınmış çözülmüş bildiginiz varmı. Hani bir çok üyenin aklında bu gibi sorular var. Birde bizim buralarda bilinen devebagirtan Yokuşu ayı Deresi Sarıgöl Armutlu Kirazlı köy Yeşildağ bazı yerlerde var. Hani düşünüyorum acaba wolcan Güneydoğu'da mi. Çünkü bulunamayan yerler çok diyorsunuz.

balkaya34

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
@balkaya34 ve @MendereS ustalarim abilerim peki eşkiya işaretlerinden bildiginiz duyduğunuz işlem yapılıp sonuç alınmış çözülmüş bildiginiz varmı. Hani bir çok üyenin aklında bu gibi sorular var. Birde bizim buralarda bilinen devebagirtan Yokuşu ayı Deresi Sarıgöl Armutlu Kirazlı köy Yeşildağ bazı yerlerde var. Hani düşünüyorum acaba wolcan Güneydoğu'da mi. Çünkü bulunamayan yerler çok diyorsunuz.

Selam Harputlu hocam : Ben hiç bu konuda kazı yapmadım, bir işaretin acaba içindemi diye o işareti kırmadım, Velhasıl hayatım da bir iyne ucu kadar birşey bulmadım, ben hep resim ve belgelerde geçen değirmen, dağ, dere ,kale, koruluk ,ve işaretler aradım , bunun dışında şehir dışindan cihazı olan arkadaşlar gelirlerdi onlarlada çok araşdırma ve bazı onların tesbit ettiği yerlerde kazı yapdık ismakinelriyle.Yinede kısmette yokmuş demekki.dedik.Hep Hayırlısı olsun dedik.Sonucda hiç bir şey bulmadım.
Gelelim güney doğuda ki eşkıya sorunuza. Benim fikrim doğu anadoluda yani ,KARS,ARTVIN, SINOP,GUMUŞANE,BAYBURT, TOKAT, bu yörelerden sürekli osmanlı topraklarına saldırdı, çünki OSMANLI ya bu yörelerden saldırmasındaki sebeplerden basda gelen sebeplerden birisi O yöreden desdek alıyordu o yörede den katılımda çok idi.
Bu işaretlerin tamamının Açıkda olan yöresi kars yöresidir,Aradığımız bu işaretlerin tümü karsda var , Ancak bu işaretler karsda bu eskiyadan asırlar evvelde varidi, Sonra bu eşkıya, ve sonradan gelen benzer eşkıyalarda aynı ismi kullandılar. Mesela biz Sarı meşekilde Öküz işareti ararız, Bu işaret 7 nci bölgede kapalı işaret kıç kıca iki öküz yatıyor, öküzlerin karşısında kuçuķ bir çukur içinde bir kız elinde bir tutam ot veya bir çiçek olacak ve öküzlere doğru uzatacak, Bu öküzlerin küçük bir yığmanın altında olduğu ve kızın olduğu yerinde bu yığmayı kapatmada kullandığı toprak alma sonucu oluşan çukur içinde bir dikili taş belkide bu taşın ucu dışarda olması ihtimalide var. Ama bu işaret Karsda Açıkda, Ve bunu gören karsda inceleyen ve gören arkadaşım var. Birdiger işarette sofra kaya ,oda karsda açıkta bizde kapalı, Sarıgöl karsda açık 7 bölgede kapalı, edana çok ayrıntılar var. Güney anadolu tarafından OSMANLI yi yıkmak çalışmaları yapan eşkıyalarda Ingiliz türevleriydi, Buna karşilık karadeniz dogu anadolu ve bati anadoludaki eskiyalar RUS tebaliydi ,Bizim adina volcan dedigimiz eskiya ,Rusyadan silah almak için Altin teklif ettigini zaman zaman duyyoruz,rusya ona ,,Hadi ordan sen nin elinde bu kadar altin ne gezer,, diye terslediler. Sizin bulunduğunuz alanlarda da benzer yöresel isimler var olabilir.Ama iyi incelersek bu yörede bu isimler yoktu bu isimlerin tamamına yakını PAYİTAHT tın yani istanbulun etrafındaki ve istanbulun içinde kalan yöre isimleridir, Aynı isimleri buralarda takma isim olarak kullandı. Yanı aynı yörenin adını kullansaydı bu bir BİLMECE olmayacakdı

balkaya34

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Bir şey daha hatırladım, Popmartinin de onu kullananlarında amacı, Büyük Pontusu yeniden kurmaktı, bu konuda bazı yazacaklarim.var ama deşifre olmayalım diye kısa ve öz olarak ,Pop martinin boy resmi anakayada yapılmış Papaz boy resmi Yozgatın Sarı kaya ve Pontusun merkezi olarak seçilmiş ve o zaman inşaa edilmiş kalıntılarıyla Akdağ madeni yöresi arasında büyük.bir ana kayaya resmedilmisdir.Şunuda hatırlatmakta fayda var. Biz bizim Tarihimizi Bize öğretilen YALAN tarihden başka olduğunu bilmiyoruz ,gerçek tarihi bilmiyoruz eksiğimiz buradan kaynaklanıyor. 1960, 1980, 2016 da ki temel işgalin altındaki ana projelerden biriside bu idi ,Hedef bir ucu Aynelarap diğer bir ucuda sıvasın batısından Trabzona kadar olan hat içinde kurulması düşünülen Büyük Pontus projesiydi. İsde Pop martin gerçeği tarihi bir konudur. Bu proje pontus derin devletinin süre gelen projesidir. Saygılar.