PUSULA İLE DEFİNE BULUNABİLİRMİ ?

Tarkan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
26 Ağu 2020
70
68
23
ÖNCELİKLE BİLİM HERŞEY VE MATEMATİK BİLİMİ BİZZAT DENENMİŞ VE ETKİLEŞİMİN ETKİSİ İSPATLANMIŞTIR TARAFIMDAN SAYIN BİZİ KAZMACI MEZAR HIRSIZI SAYAN ARKEOLOG KARDEŞLERİM BİZDEN HER ZAMAN BİR ADIM GERİDESİNİZ ..

AÇIK YEŞİL RENK : GÖKYÜZÜ
SİYAH ORTA BANT : GEÇİRGEN ÖZELLİNİ KORUYAN TOPRAK KATMANI 25 - 30 CM
BOK RENGİ OLAN YER : YER KABUGUNUN GEÇİRGEN ÖZELLİNİ KAYBETMİŞ ALT TABAKA 25 - 30 CM ALTI
A, B, C DEGERLERİ TOPRAK ÜSTÜ NOKTALARI
A1 B1 C1 İSE TOPRAK ALTI KATMAN

PUSUSLA ÇALIŞMA PRENSİBİNDE YER KABUNUN MANYETİK ETKİSİYLE KUZEYİ GÖSTERMEKTEDİR

ANTİK BÖLGE SU GÖMÜ MEZAR ANTİK ŞEHİR GİBİ UNSURLARIN SAPTANMASINDAKİ KULLANILIŞI

A) İŞLEMİNİ YAPIORUZ ÖNCE SİYAH TABAKAYA GEÇİRGEN TOPRAGA SABİT BİR DEGER VERDİK 100 VE ALT TABAKAYADA SABİT DEGERİNİ VERDİK 50 BU MANYETİK ALAN YER KABUGU İÇİN SAYILAR REAL OLMASADA SİYAH TABAKA VE ALT TABAKA İÇİN DEGİŞMEZ GERÇEKTİR EGER AKSİ OLSA PUSULA KUZEYİ GÖSTERMEZDİ CRİSTOF CLOMB AMERİKA YERİNE GÜNEY DOGUYU KEŞFEDERSİ ÜMİT BURNU FIRAT SULARINDAKİ İLLERİMİZDEN BİRİ OLURDU MATEMATİK VE ANALİZ

A1 BÖLÜM A : 0.5 A NOKTASININ MANYETİK ALANI ETKİSİ
B1 BÖLÜM B : O.5 B NOKTASI MANYETİK ALANI ETKİSİ
C1: BÖLÜM C : 0.8735294.... C NOKTASI MANYETİK ALAN ETKİSİ

PUSULAMIZ A VE B NOKTALARINDA KUZEY YÖNÜNÜ NET BİR ŞEKİLDE GÖSTERİRKEN C NOKTASINDA GÜNEYE SAPMA OLMUŞTUR BUDA BİZE CE NOKTASINDA BİR MANYETİK ALAN ETKİLEYİCİ UNSUR OLDUGUNU DÜŞÜNDÜRÜR SÖYLEMEK İSTEDİĞİM O Kİ BU BÖLGEDE MEZAR DUVAR BOŞLUK ODA GÖMÜ VS OLDUGUNUN İSPATIDIR GÜNEY NOKTASINA PUSULA KAYIP ÖLE KALMAZ TİTRER YÖN KAYBI YAŞAR SABİT KALIRSAK MANYETİK ETKİ SAHA FAZLA OLDUGU İÇİN KUZEYİ GÖSTERECEKTİR HAREKET ESNASINDA SAPMAYI GÖZLE GÖRMEMİZ YER ALTINDAKİ MANYETİK ALANA ETKİ EDEN MADDEYLE DOGRU ORANTILIDIR YANİ MADDE MANYETİK ALANA NE KADAR ÇOK ETKİ EDECEK BÜYÜKLÜKYETSE SAPMADA O DENLİ BÜYÜK OLUR

NOT : ALTIN GÜMÜŞ VS DEGERLİ METALLERİ MIKNATIS ÇEKMEZ MIKNATISIN ÇEKTİĞİ MADDELERE BİZ PARAMANYETİK MADDE ÇEKMEDİĞİ ALTIN VS MADDELEREDE DİAMANYETİK MADDE DİYORUZ ŞİMDİ ALTINDAN PUSULA YÜZEYDE ETKİLENMEZ AMA TOPRAK ALTINDA MANYETİK ALANA TERS ETKİ EDİP TERS YÜKLÜ VE AKIMI ALDIGI İÇİN İYON HAREKETLERİ YER KABUGUNUN MANYETİK ALANI BİZE YER ALTI GÖMÜLERİNİ VERMEKTEDİR .
1...
BU KEŞİFLE BİRLİKTE METAL ÇUBUKLAR , ZEYTİN VE DUT DALI, GİBİ ÇUBUKLU SİSTEMLERİDE ÇÖZMÜŞ BULUNUYORUZ BİZLERE METAL ÇUBUKLARIN RADYOSENTEZİ İLE ÇALIŞTIGI YÖNÜNDE İDDAALAR ATILIYOR BEN BUNUN RADYO SENTEZİ DEĞİL YERİN MANYETİK ALANI OLDUGUNU ASLINDA ÇUBUKLARI TUTMANIN DEĞİL ÇEVREMİZDE GÖMÜ ÜZERİNDEKİ AGAÇ DALLARININ BİLE BİZE ARAZİYİ VERECEGİNİ İDDAA EDİYOR ÇEVRE ANALİZİNDE KULLANIYORUM .

-İSPAT -
YER ÇEKİM İVMESİ SABİT OLAN ÇALIŞMA ORTAMINDA DEFİNECİNN ÇUBUGU BİR NOKTADA YERE DOGRU DİKİLME YAPMAKTA BU RADYOSENTEZİ İNSAN VUCUDUNUN YAYDIGI RADYOAKTİF DALGALAR DEĞİLDİR İNSAN BEŞ DUYU ORGANININ Allah'ın BEHŞETTİĞİ BU ÖZELLİKLE PUSULA ÖRNEGİNDEKİ SAPMAYI AVUÇ İÇİNDE HİSSETMESİDİR .. BU NASIL OLUYOR YUKARDAKİ SAPMA VE MANYETİK ALANI DEGİŞKEN BÖLÜMDE ÇUBUK İVME SABİTKEN FARKLI BİR ETKİLEŞİM VE ÇEKİMLE KARŞILAŞIO VE DİKİLİO ....ARAZİDE AGAÇ DALLARI GÖMÜ ODA SU VS YAKININDAKİ AGAÇ DALLARININ TERS EGİLİM YAPMASI ASLINDA BAŞKA BİR YÖNE EGİLMESİ FİZİK OLARAK UYGUNKEN FARKLI Bİ YÖNE EGİLMESİ YER ÇEKİMİ ALTINDAKİ MANYETİK ALAN FARKLININ UYGULADIGI KUVVETE ENDEKSLİDİR RADYOSENTEZİ DEĞİL YERİN MANYETİK ETKİLEŞİMİ VE İYİ BİR HİSSETME DUYUSU ....

2..
adanali usta dunyanin manyetik alani sadece paramanyetik metaller tarafindan bozulurken ve sadece bunlar tespit edilirken; nasil diamanyetik metalleri tespit edebileceksin?? bir de iyon hareketleri demissin... bu iyonlar nasil toprak altinda hareket halinde ve dahasi yuzeyde bile hareket halinde ormanlik alanlarda ne gibi bir iyon yakalayacaksin?​
PARAMANYETİK MADDELER MIKNATIS TARAFINDAN ÇEKİLİR ANCAK DİA MANYETİK MADDELERİM PROTONLARI VE ELEKTRON HEREKETLERİ GIYABINDA PARAMATRİK MADDELRDEN FARLILIK GÖSTERİRİ VE MIKNATISIN MANYETİK ALANINDA ETKİLEŞİM EKSİ-ARTI SIFIRLAMA OLDUGU İÇİN MIKNATIK DİA MANYETİK MADDELERİ ÇEKMEZ İTEER (ÇOK KÜÇÜK BİR HAREKET OLARAK) FAKAT BU ETKİLEŞİP TOPRAK ALTINDA GÖMÜLME ESNASINDA MEYDANA GELEN ALT ÜST KARIŞIMININ NORMAL ETKİLEŞİM VE SEVİYEY DÖNMESİ AŞAMALAR HALİNDE GERÇEKLEŞİR BUDA 70 VERDİMİZ DEGER ÇOK UZUN BİR SÜREÇTEN SONRA 65 - 60 GİBİ SAPMA GÖSTERİR BUDA BİZE DİAMANYETİK MADDENİN ETKİLEŞİMİYLE UGRAŞMADAN TOPRAGIN KARIŞIMI İLE OLUŞAN MANYETİK ALANI VERİR NET AYRIM YAPMAMIZ MÜHENDİS ARKADAŞIM YARDIMI VE ÖLÇÜMÜYLE OLCAK SAYGILAR ADANALIII

ARKADAŞLAR KAFANIZA TAKILAN SORULARI SORABİLİRSİNİZ BU BİR TEZ ÇÜRÜTEBİLRİZ YETERKİ YENİ AKIMLAR YOL GÖSTERİCİ İZLENİMLER OLSUN ELEŞTİRİYE VE SORULARA AÇIGIM

KAZILAN YERİN MANYETİK ALANINI SÖYLE HESABA KATIYORUZ ARKADAŞLAR MESELA RESİMDEKİ A NOKTASINDAN A1 NOKTASINA BİR KAZI YAPILIO VE DIŞARDA YIGILAN TOPRAK DEGER BAKIMINDAN A+A1 : 150 : 2::: 75 YANİ ZEMİNİN MANYETİK ETKİSİ BU MANYETİZMA OLUŞAN GAZLAR VE OKSİT OLAYI MANYETİK ALANA ETKİDE BULUNMAKTA BUDA DEGER DEĞİŞİKLİGİ YAPMAKTA SAYGILAR ADANALIII YANİ PUSULA DİREK DİAMANYETİK MADDELERE ETKİ ETMİYOR TOPRAK KENDİ ETKİLEŞİMİ HAKKINDA BİLGİ VERİO BİZE SAYGILAR

3..
lginc bir arastırma adanalı ustam harcadıgınız emek ıcın Allah razı olsun ama yazınızı okudum fafat tam anlamıyla sunu cozemedım 1: sade bosluk tesbıtı mı yapıyor 2: dıyelım bosluk bulduk ıcınde metal varsamı pusula yon sapıtıyor veya her ıkısı ıcın mı hem bosluk hem metaldemı sapıtıyor pusula bırde bu pıyasada satılan normal pusula ıle bu işlem olurmu yoksa daha pahalı ozel bır pusula bulmamız gerekıyor bunu sormamın sebebebı bılıyosunuz sımdı pusulsdan anahtarlıklar bıle var ama bır hakıkı kı saglam pusula ıle sus esyalaında anahtarlıkolarak satılanlar bır olmaz herhalde saygılar​

NEODMİYUM MIKNATIK KULLANMALIYIZ DAHA KUZVETLİ MIKNATIS .... NEODYMİUM MIKNATISI İLE YAPILAN PUSULALAR... HATTA BRİ KISMINIZ EVDE BULDUNUZ MIKNATISLARLA BU DENEYİ YAPIP ALTINI İTMEDİNİ GÖZLEMLEDİNİZ OYSA ONLAR ÇİN MALI ÇOCUK OYUNCAKLARI GİBİDİR SAYGILAR ... KARDEŞİM BÖLGE ANALİZİ İÇİN KULLANILMAKTA İŞARET BÖLGESİNDE A5RAMA YAPABİLİRSİNİZ BOŞLUK ,SU , METAL ,DEGERLİ , METAL ÖNCEDEN KAZILMIŞ YERLER DAHA KAPALI BOŞ KUYU BİLE BULMAKTADIR AZTEKLER MAYALAR MISIRLILAR LİDYALILAR BU YÖNTEMİ KULLANDIKLARINI DÜŞÜNMEKTEYİM...

4.
serkan_41 yazdı:yani adanalı ustam sade bosluguda bula bılıor dıyelım kı ben bosluk buldum veya bıldıgım mezar var pusula ıle denedım pusula ıbresı sapıttı resmı yoldan kazı yapıyorum ama bos bır cukur cıktı demekkı boslugu tespıt edersek pusula ıle sade metalde sapıtmadıgına gore karavana atma olasılıgı yuzde 80 cunku bosluktatada sapıtada sapıta bılıyor sade metalde ve degerlı objelerde sapıtmıyor benyanlıs anlamadıysam saygılar​
BU BİR ARAZİ YÜZEY TESPİTİDİR... PEKİ BEN SİZE SORUYORUM O YER ALTINDAKİ BOŞLUGUN BANA BOŞ BİR MAGARA YADA BİR MEZAR ODASI OLUP İÇİNİN DOLU OLDUNU İSPATLAYABİLİCEK BİR CİHAZ İSMİ SÖLERMİSİNİZ HİÇMİ ARAZİDE ÇIKTINIZDA CİHAZINIZIN BAKIR KARIŞIMLI TOPRAKTA DEGERLİ SİNYALİ OLMADI YA FOSPOR TAŞLARINI HANGİMİZE KIRDIRMADI.. BİZ ARAZİ YÜZEY TESPİTİNDEYİZ ŞİMDİ BİR KARE OYMA VE ALTINDA ODA MEZAR ARIYORUM HEPİMİZ AMA YÜZEY TAHRİP OLMUŞ MEZARI BULMAK İÇİN BİZE BOŞLUK LAZIM AMA PUSULA DÖRT NOKTADA SAPMA YAPMAKTA VE BU DÖRT NOKTADAN BİRİNİN MEZAR OLDUGUNU SİZİ KİM SÖLEYEBİLİR ...ARKADAŞLAR TEKRAR SÖLÜYORUM KAYDA DEGER EMARELER EŞLİĞİNDE YÜZEY KAYBI YAŞANAN ÇEVRE ANALİZİMİZİN ZORA DÜŞTÜĞÜ ZAMANLARDA BAŞVURUCAMIZ BİR YÖNTEM UCUZ VE KOLAY BİR YÖNTEM SİZ ARKEOLOGLARIN YER ALTINI GÖRDÜNÜMÜ DÜŞÜNÜYORSUNUZ BU BÜYÜK BİR YANILGIDIR YÜZEY VE TESADİFŞ BULUNAN TABLETLER OTRANIN BİR ŞEHİR MERKESİ YANİ BİR ANTİKPOLİS OLABİLME İHTİMALİNİ ARTTIRIR VE BUNUN NETİCESİNDE TOPRAGA ELEKTRİK VERİLİP DİRENÇ ÖLÇÜLEREK DİRENCİN YÜKSEK OLDUGU ALANLARDA YAŞAM İZLERİ İÇİN ÇALIŞMA YAPILIR BÖLGELER AYRILIR DÖRT ÇUBUK DİKİLİR VE İP ÇEKİLİR BU ALAN İÇİNDE ÇALIŞMA İTİNAYLA YAPILIR.

NOT. Bence ıs gorecegını dusunuyorum gelıstırebılınır denemek lazım kac yıl once okumustum guzel bılgıler . ALINTIDIR.

• Beğen
Tepkiler: eski

Tarkan

Member
Kayıtlı Kullanıcı
26 Ağu 2020
70
68
23
Aslında bu benim buluşum değil pusula ile tespit eden birçok kişi var ben sadece alüminyum folyo olayını buldum.Bu şekilde çekim daha iyi oluyor.Bi defa denemiştim bidahada deneme fırsatım olmadı.Doğru sonuç verip vermediği hakkında tam emin değilim deneyip kendiniz görün.Çubukların boşluk gösterdiği yerde pusulada titremişti. Şu anda bu sistemi yapsanız bile çalışacağına inanmıyorum. Toprak kuru ve çok sıcak havalarda çalışıyor. Artık odanın içindeki metalin manyetik alanımı yoksa boşluğun oluşturduğu manyetik alanmı pusulayı sapıttırıyor bilmiyorum ama bence boşluğun manyetik alanı sapıttırıyor. Biliyosunuz pusula nasıl çalışır.Dünyanın çekirdeğindeki sıvı ve yoğun haldeki erimiş metalin hızlı bir biçimde akıntısının oluşturduğu manyetik alan pusulaya yön verir. İşte bu yüzden kapalı durumdaki oda mezarlarda demekki belli bir manyetik alan oluşturuyorki pusula sapıtıyor. Ola bildiğince yavaş ve yere yakın hareket edin kolay gelsin . ALINDITIR.

• Beğen
Tepkiler: ABK33

Turko

Ölmeden önce ölenler
Yönetici
Süper Moderatör
1 Tem 2020
175
589
98
1 ton veya 1 grm altın farketmez toprak altına girdiği an 50 MT çapta bulunan bütün mineralleri gümüş haricinde bütün metalleri kendine benzetecek ve DNS ını işleyecek onlara. Bu anlattığınız sistem de özetle minerale takılacak.

Genel yapılan bir hata var altını aramak. Mevzu aslında minerali nasıl geçeriz nasıl etkisiz hale getiririz olmalı. İşlenmiş altın bulunması en kolay malzeme mineralsiz alanda .. işlenmiş bakır bronz gümüş kurşun gibi malzemeler her zaman altın yakınında olur . Kimse mezarı yaptık altını koyduk gümüşü 10 MT güneye bronzu 30 MT kuzeye koyalım demez. Bu malzemeler den birini yakalamanız otomatikman altına kitlenmiş olmanız demek olacak.

Önce minerali aşalım. Mineral işinden sonraki işler çocuk oyuncağı.

Turko

Ölmeden önce ölenler
Yönetici
Süper Moderatör
1 Tem 2020
175
589
98
Madem konuyu açtınız bende katkıda bulunayım.

Denize açıldınız balık tutmak için hedef dişli balık olsun yani avcı sınıfından. 3 kanca var kırmızı et tavuk eti balık eti 3 farklı yem kullandınız. Hedef baraküda diyelim. Vurdu kancaya önce dibe çekti sonra sağa doğru. Aldınız balığı tekneye baktınız kırmızı et olan kanca da. Tekrar atacaksınız oltayı yem ne takacağız ? Kırmızı et. 3 kanca ile tekrar balık geldi önce sola çekti sonra sağa . Balık aynı balık mı ? İşte buna minerale takılma diyoruz. Doğru alan doğru çubuk doğru teknikler ama denizde sadece baraküda yok.

Balık aynı yeme takıldığı vakit her zaman aynı hareketi mi yapar ?
Diğer balıkları elemek için yani mineralleri.. ne yapmak gerekiyor ?

Diğer balıkları elemek için önce sahaya tavuk eti ve balık eti atacaksınız sonra kancaya kırmızı et takıp asıl hedefe yoğunlaşacaksınız. Tavuk ve balık eti attığınız için ortalık savaş alanına döneceği için herşey çok hızlı olmaya başlayacak yani çubuğun hareketleri. Çubuk avına saldırırken naz yapmayı bırakacak saniyelik hızlı hareketler yapmaya başlayacak yani yemi kapınca balık sağa sola aşağı hareket ile kaçmaya çalışmayacak kaptığı gibi tek yönde hızla uzaklaşmak isteyecek çünkü ortalık karışık yemlendi alan.

Şimdi altın arıyorsak ve alanın doğru alan olduğunu biliyorsak ( altın olmayan alanda mineral nazlı olur altın olan alanda mineraller saldırgan olur bu durumda çubuğun tepkilerini yavaşlatır yada hızlandırır ) altını bulmak için nasıl bir yöntem uygularsak alanı çembere alıp bütün mineralleri bir noktaya odaklayıp altını yalnız bıraktırırız ??

Turko

Ölmeden önce ölenler
Yönetici
Süper Moderatör
1 Tem 2020
175
589
98
5000 yıllık toprakta 5000 yıllık mineral var , 3000 yıllık altın giriyor 2000 yıl boyunca minerallere saldırıp kendine benzetiyor. Sonra biz gidip o alanda altın arıyoruz ama altın uyuyor mineraller kıpır kıpır . Herşeyi buluyoruz ama altın kayıp. Ne versek toprak anaya altın saldırıp kendine benzetmeye çalışsa. Bu öyle birşey olsun ki toprağa değince yem çantaya girince çubuk gibi bisküvi gibi küçük pet şişe su gibi ihtiyaç çantada olması gereken şeylerden olsa.

Turko

Ölmeden önce ölenler
Yönetici
Süper Moderatör
1 Tem 2020
175
589
98
Bakır alaşımları
Bakır + Kalay ---> Tunç
Bakır + Çinko ---> Pirinç
Bakır + Çinko + Nikel ---> Mayakor
Bakır + Çinko + Kalay ---> Teknik eserler tuncu
Bakır + Alüminyum ---> Fen aygıtlarında, deniz valfleri, pervaneler, dümenler.

Altın, gümüş ve altın, bakır alaşımları
Altın + Gümüş ---> Yeşil altın
Altın + Gümüş ---> Solmuş yaprak altını
Altın + Gümüş ---> Su yeşili altını
Altın + Gümüş + Bakır ---> Roz altını
Altın + Gümüş + Bakır ---> Sarı, çok beyaz, değerli İngiliz altını
Kurşun alaşımları
Kurşun + Kalay ---> Lehim
Kurşun + Arsenik ---> Saçma ve mermi
Kurşun + Antimon + Kalay ---> Matbaa harfleri
Demir alaşımları
Krom + Demir ---> Tel-silindir yatakları
Demir + Nikel ---> Fen aletleri
Demir + Nikel ---> Ampul teli
Demir + Molibden ---> Yüksek hızlı dökümde
Demir + Volfram ---> Parça dökümünde (tungsten çeliği)
Demirin fosforlu, karbonlu, silisyumlu, çelikleri de önemli alaşımlardandır.

Nikel alaşımları
Bakır + Nikel ---> Asit tankları (Monel Metal)
Nikel + Krom ---> Elektrik demiri ve elektrik ızgarası.

Szihoprenic

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
462
1,039
98
5000 yıllık toprakta 5000 yıllık mineral var , 3000 yıllık altın giriyor 2000 yıl boyunca minerallere saldırıp kendine benzetiyor. Sonra biz gidip o alanda altın arıyoruz ama altın uyuyor mineraller kıpır kıpır . Herşeyi buluyoruz ama altın kayıp. Ne versek toprak anaya altın saldırıp kendine benzetmeye çalışsa. Bu öyle birşey olsun ki toprağa değince yem çantaya girince çubuk gibi bisküvi gibi küçük pet şişe su gibi ihtiyaç çantada olması gereken şeylerden olsa.
Sayın turko ustam topraga akım verip çubuk kullanmak bizi hedefe bi adım daha yaklaştırır mı.
Sanırım kaan ustam topraga akım verip cihazla bakıyordu ama bu konuda biraz ketumdu :)

Turko

Ölmeden önce ölenler
Yönetici
Süper Moderatör
1 Tem 2020
175
589
98
Sayın turko ustam topraga akım verip çubuk kullanmak bizi hedefe bi adım daha yaklaştırır mı.
Sanırım kaan ustam topraga akım verip cihazla bakıyordu ama bu konuda biraz ketumdu :)
Kaan usta cihaz yapıp deneyen araştıran gözlem yapıp araştırmasını geliştiren bir arkadaşımız. Cihazını bilmiyorum. Doğru veya yanlış yapıyor diyebilmek için ne yaptığını bilmek izlemek lazım. Muhtemelen kendisi de minerale takılıyordur muhtemelen kuru akü kullanıyordur 12 w civarı bunun minerali eleme kısmında faydası olur altını çekebilmek için altının olduğu alana yıldırım düşmesi gerekiyor ki bütün mineralleri yaksın altın tek kalsın.

Eğer bunu soru olarak algılamış olsaydım cevabım da hayır işe yaramaz o yöntem .. olurdu.

Turko

Ölmeden önce ölenler
Yönetici
Süper Moderatör
1 Tem 2020
175
589
98
Toprak anamolisi grafik vs işleri ile uğraşan bir meslek grubu var ve alanı ve jeolog diyorlar. Birde jeotermal var. Kaynak sularını bulmak için 4 adet araba aküsü ile çalışan resistive cihazlar var. Her bir proba +-+-+-+- bağlantı yaparak direnç ölçümü yapıyorlar akım düşen yahut kaybolan yahut dönüş olmayan noktalarda su olabilir diyerek sondaj vuruyorlar. 4 araba aküsü ile yapılabilen bir tekniği 12 volt kuru akü ile yapmak mantıklı olmaz.

Szihoprenic

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
14 Ocak 2019
462
1,039
98
Toprak anamolisi grafik vs işleri ile uğraşan bir meslek grubu var ve alanı ve jeolog diyorlar. Birde jeotermal var. Kaynak sularını bulmak için 4 adet araba aküsü ile çalışan resistive cihazlar var. Her bir proba +-+-+-+- bağlantı yaparak direnç ölçümü yapıyorlar akım düşen yahut kaybolan yahut dönüş olmayan noktalarda su olabilir diyerek sondaj vuruyorlar. 4 araba aküsü ile yapılabilen bir tekniği 12 volt kuru akü ile yapmak mantıklı olmaz.
Aslında resistive sistemler araştırdığım bi sistem ve kullanmayı çözenler için baya bi iş gören sistem en azından boşluk bulmak için.
Ustam bu konularda bilgim yok denecek kadar az belki sorduğum sorular komik gelebilir
Peki ustam 4 akü kullansak örnek olarak arayacagımız 100 m2 bi alanın her uçlarına bakırı çakıp t- versek bu alan içinde minerali atlatmış olurmuyuz

• Beğen
Tepkiler: ABK33